30 MART 2014 SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
BAYINDIR SEÇİM SONUÇLARI
ADANA
ADIYAMAN
AFYON
AĞRI
AKSARAY
AMASYA
ANKARA
ANTALYA
ARDAHAN
ARTVİN
AYDIN
BALIKESİR
BARTIN
BATMAN
BAYBURT
BİLECİK
BİNGÖL
BİTLİS
BOLU
BURDUR
BURSA
ÇANAKKALE
ÇANKIRI
ÇORUM
DENİZLİ
DİYARBAKIR
DÜZCE
EDİRNE
ELAZIĞ
ERZİNCAN
ERZURUM
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP
GİRESUN
GÜMÜŞHANE
GÜMRÜKLER
HAKKARİ
HATAY
IĞDIR
ISPARTA
İSTANBUL
İZMİR
K.MARAŞ
KARABÜK
KARAMAN
KARS
KASTAMONU
KAYSERİ
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KIRŞEHİR
KİLİS
KOCAELİ
KONYA
KÜTAHYA
MALATYA
MANİSA
MARDİN
MERSİN
MUĞLA
MUŞ
NEVŞEHİR
NİĞDE
ORDU
OSMANİYE
RİZE
SAKARYA
SAMSUN
SİİRT
SİNOP
SİVAS
Ş.URFA
ŞIRNAK
TEKİRDAĞ
TOKAT
TRABZON
TUNCELİ
UŞAK
VAN
YALOVA
YOZGAT
ZONGULDAK
 
 
İZMİR İLİNİN İLÇELERİ. Sonuçlarını görmek istediğiniz ilçe ismine tıklayın.
İZMİR
1.BÖLGE
2.BÖLGE
ALİAĞA
BALÇOVA
BAYINDIR
BAYRAKLI
BERGAMA
BEYDAĞ
BORNOVA
BUCA
ÇEŞME
ÇİĞLİ
DİKİLİ
FOÇA
GAZİEMİR
GÜZELBAHÇE
KARABAĞLAR
KARABURUN
KARŞIYAKA
KEMALPAŞA
KINIK
KİRAZ
KONAK
MENDERES
MENEMEN
NARLIDERE
ÖDEMİŞ
SEFERİHİSAR
SELÇUK
TİRE
TORBALI
URLA
 
BAYINDIR SEÇİM SONUÇLARI
BAYINDIR SEÇİM SONUÇLARI
 
      Oy Oranı Toplam Oy
1. CHP -  Cumhuriyet Halk Partisi 42,57 11.427
2. AK PARTİ -  Adalet ve Kalkınma Partisi 38,11 10.228
3. MHP -  Milliyetçi Hareket Partisi 11,74 3.152
4. ERDAL AVCI 4,34 1.166
5. DP -  Demokrat Parti 0,98 264
6. HAS -  Halkın Sesi Partisi 0,48 130
7. MP -  Millet Partisi 0,32 87
8. DOĞU PERİNÇEK 0,28 75
9. SP -  Saadet Partisi 0,24 65
10. BBP -  Büyük Birlik Partisi 0,21 56
11. DYP -  Doğru Yol Partisi 0,15 41
12. DSP -  Demokratik Sol Parti 0,14 38
13. HEPAR -  Hak ve Eşitlik Partisi 0,10 28
14. LDP -  Liberal Demokrat Parti 0,10 28
15. TKP -  Türkiye Komünist Partisi 0,07 19
16. MMP -  Milliyetçi ve Muhafazakar Parti 0,05 14
17. RAHMİYE KUBİLAY 0,03 9
18. TERCAN ÜLÜK 0,03 8
19. ALİ ACAR 0,02 6
20. EMEP -  Emek Partisi 0,00 0
 
MİLLETVEKİLİ SEÇİLENLER
ALİ ASLIK
ERTUĞRUL GÜNAY
İLHAN İŞBİLEN
İLKNUR DENİZLİ
MEHMET SAYIM TEKELİOĞLU
RIFAT SAİT
ERDAL AKSÜNGER
HÜLYA GÜVEN
MUSA ÇAM
OĞUZ OYAN
RIZA MAHMUT TÜRMEN
ŞÜKRAN GÜLDAL MUMCU
OKTAY VURAL
AYDIN ŞENGÜL
BİNALİ YILDIRIM
ERDAL KALKAN
HAMZA DAĞ
NESRİN ULEMA
AYTUN ÇIRAY
BİRGÜL GÜLER
MEHMET ALİ SUSAM
MUSTAFA ALİ BALBAY
MUSTAFA MOROĞLU
RAHMİ AŞKIN TÜRELİ
AHMET KENAN TANRIKULU
İZMİR İLİ GENEL OY DAĞILIMI
  İZMİR İLİNE AİT ESKİ SEÇİM SONUÇLARI
İZMİR 2009 BELEDİYE BAŞKANLIĞI SONUÇLARI
İZMİR 2009 İL GENEL MECLİSİ
BAYINDIR 2010 REFERANDUM SONUÇLARI
Evet
%34.9
Hayır
%65.1