30 MART 2014 SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
ZEYTİNBURNU SEÇİM SONUÇLARI
ADANA
ADIYAMAN
AFYON
AĞRI
AKSARAY
AMASYA
ANKARA
ANTALYA
ARDAHAN
ARTVİN
AYDIN
BALIKESİR
BARTIN
BATMAN
BAYBURT
BİLECİK
BİNGÖL
BİTLİS
BOLU
BURDUR
BURSA
ÇANAKKALE
ÇANKIRI
ÇORUM
DENİZLİ
DİYARBAKIR
DÜZCE
EDİRNE
ELAZIĞ
ERZİNCAN
ERZURUM
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP
GİRESUN
GÜMÜŞHANE
GÜMRÜKLER
HAKKARİ
HATAY
IĞDIR
ISPARTA
İSTANBUL
İZMİR
K.MARAŞ
KARABÜK
KARAMAN
KARS
KASTAMONU
KAYSERİ
KIRIKKALE
KIRKLARELİ
KIRŞEHİR
KİLİS
KOCAELİ
KONYA
KÜTAHYA
MALATYA
MANİSA
MARDİN
MERSİN
MUĞLA
MUŞ
NEVŞEHİR
NİĞDE
ORDU
OSMANİYE
RİZE
SAKARYA
SAMSUN
SİİRT
SİNOP
SİVAS
Ş.URFA
ŞIRNAK
TEKİRDAĞ
TOKAT
TRABZON
TUNCELİ
UŞAK
VAN
YALOVA
YOZGAT
ZONGULDAK
 
 
İSTANBUL İLİNİN İLÇELERİ. Sonuçlarını görmek istediğiniz ilçe ismine tıklayın.
İSTANBUL
1.BÖLGE
2.BÖLGE
3.BÖLGE
ADALAR
ARNAVUTKÖY
ATAŞEHİR
AVCILAR
BAĞCILAR
BAHÇELİEVLER
BAKIRKÖY
BAŞAKŞEHİR
BAYRAMPAŞA
BEŞİKTAŞ
BEYKOZ
BEYLİKDÜZÜ
BEYOĞLU
BÜYÜKÇEKMECE
ÇATALCA
ÇEKMEKÖY
ESENLER
ESENYURT
EYÜP
FATİH
GAZİOSMANPAŞA
GÜNGÖREN
KADIKÖY
KAĞITHANE
KARTAL
KÜÇÜKÇEKMECE
MALTEPE
PENDİK
SANCAKTEPE
SARIYER
SİLİVRİ
SULTANBEYLİ
SULTANGAZİ
ŞİLE
ŞİŞLİ
TUZLA
ÜMRANİYE
ÜSKÜDAR
ZEYTİNBURNU
 
ZEYTİNBURNU SEÇİM SONUÇLARI
ZEYTİNBURNU SEÇİM SONUÇLARI
 
      Oy Oranı Toplam Oy
1. AK PARTİ -  Adalet ve Kalkınma Partisi 51,56 86.378
2. CHP -  Cumhuriyet Halk Partisi 23,38 39.172
3. MHP -  Milliyetçi Hareket Partisi 11,76 19.706
4. SIRRI SÜREYYA ÖNDER 8,30 13.907
5. SP -  Saadet Partisi 1,67 2.797
6. HAS -  Halkın Sesi Partisi 0,74 1.242
7. BBP -  Büyük Birlik Partisi 0,57 957
8. DP -  Demokrat Parti 0,52 864
9. HEPAR -  Hak ve Eşitlik Partisi 0,48 806
10. DSP -  Demokratik Sol Parti 0,27 444
11. ÇETİN DOĞAN 0,25 411
12. TKP -  Türkiye Komünist Partisi 0,15 254
13. MP -  Millet Partisi 0,15 244
14. LDP -  Liberal Demokrat Parti 0,06 102
15. MMP -  Milliyetçi ve Muhafazakar Parti 0,05 79
16. EMEP -  Emek Partisi 0,01 17
17. DYP -  Doğru Yol Partisi 0,00 0
 
MİLLETVEKİLİ SEÇİLENLER
AHMET BERAT ÇONKAR
ALEV DEDEĞİL
EGEMEN BAĞIŞ
EROL KAYA
GÜRSOY EROL
İDRİS GÜLLÜCE
İSMET UÇMA
MEHMET DOMAÇ
METİN KÜLÜNK
MİHRİMAH BELMA SATIR
MUHAMMED ÇETİN
MUSTAFA ATAŞ
OKTAY SARAL
OSMAN BOYRAZ
RECEP TAYYİP ERDOĞAN
AYSE ESER DANIŞOĞLU
CELAL DİNÇER
FATMA NUR SERTER
GÜRSEL TEKİN
İHSAN ÖZKES
KADİR GÖKMEN ÖĞÜT
MAHMUT TANAL
MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ
MÜSLİM SARI
OSMAN TANEY KORUTÜRK
ŞAFAK PAVEY
BÜLENT DİDİNMEZ
MUHAMMET BİLAL MACİT
ENGİN ALAN
AHMET BAHA ÖĞÜTKEN
AHMET HALDUN ERTÜRK
AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ
AYŞE NUR BAHÇEKAPILI
BURHAN KUZU
EKREM ERDEM
HÜSEYİN BÜRGE
İBRAHİM YİĞİT
İSMAİL SAFİ
NİMET ÇUBUKÇU
OSMAN AŞKIN BAK
SEVİM SAVAŞER
ŞİRİN ÜNAL
TÜRKAN DAĞOĞLU
VOLKAN BOZKIR
AYDIN AĞAN AYAYDIN
AYKUT ERDOĞDU
BİHLUN TAMAYLIGİL
ERCAN CENGİZ
HALUK EYİDOĞAN
KEMAL KILIÇDAROĞLU
MELDA ONUR
MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU
SEDEF KÜÇÜK
MURAT BAŞESGİOĞLU
ÜMİT ŞAFAK
ABDÜLKADİR AKSU
BÜLENT TURAN
ENVER YILMAZ
FEYZULLAH KIYIKLIK
GÜLAY DALYAN
HAKAN ŞÜKÜR
HALİDE İNCEKARA
HARUN KARACA
MEHMET DOĞAN KUBAT
MEHMET MUŞ
MUSTAFA ŞENTOP
NUREDDİN NEBATİ
ÖMER DİNÇER
TÜLAY KAYNARCA
ÜNAL KAÇIR
ALİ ÖZGÜNDÜZ
BİNNAZ TOPRAK
ERDOĞAN TOPRAK
FAİK TUNAY
FERİT MEVLÜT ASLANOĞLU
OSMAN OKTAY EKŞİ
SABAHAT AKKIRAY
SÜLEYMAN ÇELEBİ
UMUT ORAN
ATİLA KAYA
MEHMET TAYTAK
MERAL AKŞENER
SEBAHAT TUNCEL
SIRRI SÜREYYA ÖNDER
ABDULLAH LEVENT TÜZEL
  İSTANBUL 2 İLİNE AİT ESKİ SEÇİM SONUÇLARI
İSTANBUL 2 2009 BELEDİYE BAŞKANLIĞI SONUÇLARI
İSTANBUL 2 2009 İL GENEL MECLİSİ
ZEYTİNBURNU 2010 REFERANDUM SONUÇLARI
Evet
%58.8
Hayır
%41.2