1961 GENEL SEÇİMLERİ İLLERDE KAZANAN ADAYLAR

1961 Genel seçimlerinde illere göre kazanan adaylar.
Adana
  • 1. Parti AP Ahmet SAVRUN
  • 2. Parti AP Ahmet TOPALOĞLU
  • 3. Parti AP Ali BOZDOĞANOĞLU
  • 4. Parti AP Cavit ORAL
  • 5. Parti AP Hasan AKSAY
  • 6. Parti AP İbrahim TEKİN
  • 7. Parti AP Yusuf AKTİMUR
  • 8. Parti CHP Ahmet KARAMÜFTÜOĞLU
  • 9. Parti CHP Kasım GÜLEK
  • 10. Parti CHP Kemal SARIİBRAHİMOĞLU
  • 11. Parti CHP Mehmet GEÇİOĞLU
  • 12. Parti CHP Melih Kemal KÜÇÜKTEPEPINAR
Adıyaman
  • 1. Parti CHP Mahmut DENİZ
  • 2. Parti CHP Mehmet ÖZBAY
  • 3. Parti YTP Ali TURANLI
  • 4. Parti YTP Arif ATALAY
Afyon
  • 1. Parti AP Haluk NURBAKİ
  • 2. Parti AP Mehmet TURGUT
  • 3. Parti CHP Şükrü YÜZBAŞIOĞLU
  • 4. Parti CHP Asım YILMAZ
  • 5. Parti CKMP Veli BAŞARAN
  • 6. Parti CKMP Şevki GÜLER
  • 7. Parti CKMP Hasan DİNÇER
Ağrı
  • 1. Parti CKMP Kerem ÖZCAN
  • 2. Parti CKMP Nevzat GÜNGÖR
  • 3. Parti CKMP Rıza POLAT
Amasya
  • 1. Parti AP İsmail SARIGÖZ
  • 2. Parti AP Nevzat ŞENER
  • 3. Parti CHP Reşat ARPACIOĞLU
  • 4. Parti CHP Mustafa Kemal KARAN
Ankara
  • 1. Parti AP Burhan APAYDIN
  • 2. Parti AP Ferhat YILDIRIM
  • 3. Parti AP İhsan KÖKNEL
  • 4. Parti AP Mehti MIHÇIOĞLU
  • 5. Parti CHP İlyas SEÇKİN
  • 6. Parti CHP Mustafa Bülent ECEVİT
  • 7. Parti CHP Fuat BÖREKÇİ
  • 8. Parti CHP İbrahim İMİRZALIOĞLU
  • 9. Parti CHP İbrahim Sıtkı HATİPOĞLU
  • 10. Parti CHP Emin PAKSÜT
  • 11. Parti CHP Ahmet ÜSTÜN
  • 12. Parti CHP İsmail Rüştü AKSAL
  • 13. Parti CKMP Zühtü PEHLİVANLI
  • 14. Parti CKMP Abdülhak Kemal YÖRÜK
  • 15. Parti CKMP Hüseyin ATAMAN
  • 16. Parti CKMP Mustafa Kemal ERKOVANLI
  • 17. Parti CKMP Nihat BERKKAN
  • 18. Parti CKMP Osman BÖLÜKBAŞI
  • 19. Parti CKMP İsmail GENCE
  • 20. Parti CKMP Muhlis ETE
  • 21. Parti YTP Raif AYBAR
Antalya
  • 1. Parti AP Hasan Fehmi BOZTEPE
  • 2. Parti AP İhsan ATAÖV
  • 3. Parti AP Nazmi KERİMOĞLU
  • 4. Parti AP Nihat SU
  • 5. Parti AP Ömer EKEN
  • 6. Parti CHP Refet EKER
  • 7. Parti CHP Etem AĞVA
Artvin
  • 1. Parti AP Nihat ATA
  • 2. Parti AP Sabih Osman AVCI
  • 3. Parti CHP Saffet Emin AĞAOĞLU
Aydın
  • 1. Parti AP Hilmi AYDINÇER
  • 2. Parti AP İsmet SEZGİN
  • 3. Parti AP Mehmet YAVAŞ
  • 4. Parti AP Melahat GEDİK
  • 5. Parti AP Orhan APAYDIN
  • 6. Parti AP Reşat ÖZARDA
  • 7. Parti CHP Mustafa Şükri KOÇ
  • 8. Parti CHP Nedim MUREN
Balıkesir
  • 1. Parti AP Ahmet İhsan KIRIMLI
  • 2. Parti AP Cevat KANPULAT
  • 3. Parti AP Cihat BİLGEHAN
  • 4. Parti AP Cihat TURGUT
  • 5. Parti AP Gökhan EVLİYAOĞLU
  • 6. Parti AP Kaya BULUT
  • 7. Parti AP Mithat ÇAVDAROĞLU
  • 8. Parti CHP Süreyya KOÇ
  • 9. Parti CHP Mehmet TİRİTOĞLU
  • 10. Parti CHP Fenni İSLİMYELİ
  • 11. Parti CHP Ahmet Aydın BOLAK
Bilecik
  • 1. Parti AP Orhan TUĞRUL
  • 2. Parti AP Şadi BİNAY
Bingöl
  • 1. Parti YTP Halit Rıza ÜNAL
  • 2. Parti YTP Sıddık AYDAR
Bitlis
  • 1. Parti CHP Müştak OKUMUŞ
  • 2. Parti YTP Nafiz GİRAY
Bolu
  • 1. Parti AP Turgut ÇULHA
  • 2. Parti CHP Zeki BALTACIOĞLU
  • 3. Parti CHP Kemal DEMİR
  • 4. Parti CKMP Kamil İNAL
  • 5. Parti YTP Ahmet ÇAKMAK
  • 6. Parti YTP Fuat ÜMİT
Burdur
  • 1. Parti AP Mehmet ÖZBEY
  • 2. Parti CHP Nadir YAVUZKAN
  • 3. Parti CHP Fethi ÇELİKBAŞ
Bursa
  • 1. Parti AP Ahmet TÜRKEL
  • 2. Parti AP Baha Cemal ZAĞRA
  • 3. Parti AP Cevdet PERİN
  • 4. Parti AP Ekrem PAKSOY
  • 5. Parti AP Hikmet AKALAN
  • 6. Parti AP İsmail YILMAZ
  • 7. Parti AP Mustafa TAYYAR
  • 8. Parti AP Ziya UĞUR
  • 9. Parti CHP Sadrettin ÇANGA
  • 10. Parti CHP İbrahim ÖKTEM
  • 11. Parti CHP Edip Rüştü AKYÜREK
Çanakkale
  • 1. Parti AP Ahmet Nihat AKAY
  • 2. Parti AP Süreyya ENDİK
  • 3. Parti CHP Şefik İNAN
  • 4. Parti CHP Burhan ARAT
  • 5. Parti YTP Refet SEZGİN
Çankırı
  • 1. Parti CKMP Kazım ARAR
  • 2. Parti CKMP Nurettin OK
  • 3. Parti CKMP Rahmi İNCELER
  • 4. Parti CKMP Şaban KESKİN
Çorum
  • 1. Parti AP İhsan TONBUŞ
  • 2. Parti AP Muzaffer DÜNDAR
  • 3. Parti AP Necmi ÖKTEN
  • 4. Parti AP Abdurrahman GÜLER
  • 5. Parti CHP Hilmi İNCESULU
  • 6. Parti CHP Nuri AHISKALIOĞLU
  • 7. Parti CKMP Faruk KÜRELİ
Denizli
  • 1. Parti AP İbrahim KOCATÜRK
  • 2. Parti AP Mehmet ÇOBANOĞLU
  • 3. Parti AP Remzi ŞENEL
  • 4. Parti AP Sinan BOSNA
  • 5. Parti CHP İsmail ERTAN
  • 6. Parti CHP Atıf ŞOHOĞLU
  • 7. Parti CHP Hüdai ORAL
Diyarbakır
  • 1. Parti AP Alpdoğan ŞEN
  • 2. Parti CHP Hilmi GÜLDOĞAN
  • 3. Parti CHP Şeyhmus ASLAN
  • 4. Parti CHP Vefik PİRİNÇÇİOĞLU
  • 5. Parti YTP Yusuf AZİZOĞLU
  • 6. Parti YTP Recai İSKENDEROĞLU
  • 7. Parti YTP Adnan ARAL
Edirne
  • 1. Parti AP İlhami ERTEN
  • 2. Parti AP Nazmi ÖZOĞUL
  • 3. Parti CHP Süleyman BİLGEN
  • 4. Parti CHP Fahir GİRİTLİOĞLU
  • 5. Parti YTP Talat ASAL
Elazığ
  • 1. Parti AP Naci GÜRAY
  • 2. Parti AP Ömer Faruk SANAÇ
  • 3. Parti CHP Hürrem MÜFTÜGİL
  • 4. Parti CHP Kemal SATIR
  • 5. Parti CKMP Nurettin ARDICOĞLU
Erzincan
  • 1. Parti CHP Naci YILDIRIM
  • 2. Parti CHP Zeynel GÜNDOĞDU
  • 3. Parti YTP Hüsamettin ATABEYLİ
  • 4. Parti YTP Sadık PERİNÇEK
Erzurum
  • 1. Parti CHP Adnan ŞENYURT
  • 2. Parti CHP Cevat DURSUNOĞLU
  • 3. Parti CHP Gıyasettin KARACA
  • 4. Parti CKMP Şerafettin KORUNAY
  • 5. Parti CKMP Tahsin TELLİ
  • 6. Parti YTP Turhan BİLGİN
  • 7. Parti YTP Nihat DİLER
  • 8. Parti YTP Cevat ÖNDER
  • 9. Parti YTP Ertuğrul AKÇA
Eskişehir
  • 1. Parti AP Aziz ZEYTİNOĞLU
  • 2. Parti AP Celalettin UZER
  • 3. Parti AP Ertuğrul Gazi SAKARYA
  • 4. Parti CHP İbrahim CEMALCILAR
  • 5. Parti CHP Şevket ASBUZOĞLU
  • 6. Parti CKMP Seyfi ÖZTÜRK
Gaziantep
  • 1. Parti AP Kudret MAVİTAN
  • 2. Parti AP Süleyman ÜNLÜ
  • 3. Parti CHP Muzaffer CANBOLAT
  • 4. Parti CHP Osman Orhan BİLEN
  • 5. Parti CHP Ali İhsan GÖĞÜŞ
  • 6. Parti CHP Hüseyin İNCİOĞLU
  • 7. Parti YTP Mithat SAN
Giresun
  • 1. Parti CHP Mustafa Kemal ÇİLESİZ
  • 2. Parti CHP Naim TİRALİ
  • 3. Parti CKMP Ali GÜCEOĞLU
  • 4. Parti YTP Ali KÖYMEN
  • 5. Parti YTP Ethem KILIÇOĞLU
  • 6. Parti YTP Nizamettin ERKMEN
Gümüşhane
  • 1. Parti AP Sabahattin SAVCI
  • 2. Parti CHP Nurettin ÖZDEMİR
  • 3. Parti CHP Halis BAYRAMOĞLU
  • 4. Parti YTP Necmettin KÜÇÜKER
Hakkari
  • 1. Parti CHP Ahmet ZEYDAN
Hatay
  • 1. Parti AP Saki ZORLU
  • 2. Parti CHP Ahmet Sırrı HOCAOĞLU
  • 3. Parti CHP Bahri BAHADIR
  • 4. Parti CHP İnayet MÜRSALOĞLU
  • 5. Parti YTP Ali Muhsin BEREKETOĞLU
  • 6. Parti YTP Şekip İNAL
  • 7. Parti YTP Abdullah CİLLİ
İçel
  • 1. Parti AP Burhan BOZDOĞAN
  • 2. Parti AP Celal KILIÇ
  • 3. Parti AP İhsan ÖNAL
  • 4. Parti AP Mazhar ARIKAN
  • 5. Parti CHP Mehmet Ali ARSLAN
  • 6. Parti CHP Sadık KUTLAY
  • 7. Parti CHP Yahya DERMANCI
Isparta
  • 1. Parti AP İhsan BALIM
  • 2. Parti AP Mustafa GÜLÇÜGİL
  • 3. Parti AP Sadettin BİLGİÇ
  • 4. Parti CHP Lokman BAŞARAN
İstanbul
  • 1. Parti AP Abdurrahman YAZGAN
  • 2. Parti AP Hilmi OBEN
  • 3. Parti AP Hüsamettin TİYANŞAN
  • 4. Parti AP İbrahim ABAK
  • 5. Parti AP İsmail Hakkı TEKİNEL
  • 6. Parti AP Mahmut Rıza BERTAN
  • 7. Parti AP Malik YOLAÇ
  • 8. Parti AP Muhittin GÜVEN
  • 9. Parti AP Naci ÖKTEM
  • 10. Parti AP Nurettin BULAK
  • 11. Parti AP Ferruh BOZBEYLİ
  • 12. Parti AP Şahabettin ORHON
  • 13. Parti AP Tahsin DEMİRAY
  • 14. Parti AP Ziya ALTINOĞLU
  • 15. Parti Bağımsız Fahrettin Kerim GÖKAY
  • 16. Parti CHP Sabri VARDARLI
  • 17. Parti CHP Vahyi ÖZARAR
  • 18. Parti CHP Selim SARPER
  • 19. Parti CHP Suphi BAYKAM
  • 20. Parti CHP Zeki ZEREN
  • 21. Parti CHP Oğuz ORAN
  • 22. Parti CHP Orhan EYÜPOĞLU
  • 23. Parti CHP Ratip Tahir BURAK
  • 24. Parti CHP Reşit ÜLKER
  • 25. Parti CHP İlhami SANCAR
  • 26. Parti CHP Cihat BABAN
  • 27. Parti CHP Coşkun KIRCALI
  • 28. Parti CKMP Ahmet OĞUZ
  • 29. Parti CKMP Saadet EVREN KAÇAR
  • 30. Parti CKMP Zekai DORMEN
  • 31. Parti CKMP Fuat ARNA
İzmir
  • 1. Parti AP Ali Naili ERDEM
  • 2. Parti AP İhsan GÜRSAN
  • 3. Parti AP Kadri ÖZEK
  • 4. Parti AP Mehmet Ali AYTAÇ
  • 5. Parti AP Muzaffer DÖŞEMECİ
  • 6. Parti AP Nihat KÜRŞAT
  • 7. Parti AP Ragıp GÜMÜŞPALA
  • 8. Parti AP Saim KAYGAN
  • 9. Parti AP Şinasi OSMA
  • 10. Parti AP Şükrü AKKAN
  • 11. Parti CHP Ziya HANHAN
  • 12. Parti CHP Şeref BAKŞIK
  • 13. Parti CHP Osman Sabri ADAL
  • 14. Parti CHP Necip MİRKELAMOĞLU
  • 15. Parti CHP Mustafa UYAR
  • 16. Parti CHP Lebit YURTOĞLU
  • 17. Parti CHP Arif ERTUNGA
Kahramanmaraş
  • 1. Parti AP Adnan KARAKÜÇÜK
  • 2. Parti AP Ali HÜDAİOĞLU
  • 3. Parti AP Enver KAPLAN
  • 4. Parti AP Kemal BAĞCIOĞLU
  • 5. Parti CHP Kemal BEYAZIT
  • 6. Parti CHP Hasan Fehmi EVLİYA
Kars
Kastamonu
  • 1. Parti CHP Ali DİKMENLİ
  • 2. Parti CHP Avni DOĞAN
  • 3. Parti CKMP Fethi DOĞANÇAY
  • 4. Parti CKMP Hakkı YILANLIOĞLU
  • 5. Parti YTP İhsan Şeref DURA
  • 6. Parti YTP Osman Zeki OKTAY
  • 7. Parti YTP Sabri KESKİN
Kayseri
  • 1. Parti AP Halim ARAS
  • 2. Parti AP Hüsamettin GÜMÜŞPALA
  • 3. Parti AP Mehmet YÜCELER
  • 4. Parti AP Vedat Ali ÖZKAN
  • 5. Parti CHP Bahri YAZIR
  • 6. Parti CHP Nuh Mehmet SAĞLAM
  • 7. Parti CHP Turhan FEYZİOĞLU
  • 8. Parti CHP Mehmet GÖKER
Kırklareli
  • 1. Parti CHP Abdurrahman ALTUĞ
  • 2. Parti CHP Hasan Tahsin UZUN
  • 3. Parti YTP Mehmet Alaaddin ERİŞ
  • 4. Parti YTP Fikret FİLİZ
Kırşehir
  • 1. Parti AP Cemal BABAÇ
  • 2. Parti AP Haldun KISAYOL
  • 3. Parti AP Süreyya SOFUOĞLU
  • 4. Parti CHP Nihat ERİM
  • 5. Parti CHP Şahabettin BİLGİSU
  • 6. Parti CKMP Ahmet BİLGİN
  • 7. Parti CKMP Halil ÖZMEN
  • 8. Parti CKMP Memduh ERDEMİR
Kocaeli
  • 1. Parti AP Cemal BABAÇ
  • 2. Parti AP Haldun KISAYOL
  • 3. Parti AP Süreyya SOFUOĞLU
  • 4. Parti CHP Nihat ERİM
  • 5. Parti CHP Şahabettin BİLGİSU
Konya
  • 1. Parti AP Ahmet GÜRKAN
  • 2. Parti AP Cahit YILMAZ
  • 3. Parti AP Faruk SÜKAN
  • 4. Parti AP Sait Sinan YÜCESOY
  • 5. Parti CHP Samet KUZUCU
  • 6. Parti CHP Mehmet Rüştü ÖZAL
  • 7. Parti CHP Vefa TANIR
  • 8. Parti CHP İhsan KABADAYI
  • 9. Parti CHP Fakih ÖZFAKİH
  • 10. Parti CHP Fakih ÖZLEN
  • 11. Parti CKMP İrfan BARAN
  • 12. Parti CKMP Kadircan KAFLI
  • 13. Parti CKMP Kemal ATAMAN
  • 14. Parti CKMP Ömer KART
  • 15. Parti YTP Selçuk AYTAN
  • 16. Parti YTP Ahmet Mekki KESKİN
Kütahya
  • 1. Parti AP Rauf KIRAY
  • 2. Parti AP Sezai SARPAŞAR
  • 3. Parti CHP Ahmet BOZBAY
  • 4. Parti CHP Ali ERBEK
  • 5. Parti CKMP Mehmet KESEN
  • 6. Parti CKMP Sadrettin TOSBİ
Malatya
  • 1. Parti CHP Halit Ziya ÖZKAN
  • 2. Parti CHP İsmet İNÖNÜ
  • 3. Parti CHP Mehmet DELİKAYA
  • 4. Parti CHP Nurettin AKYURT
  • 5. Parti CHP Ahmet FIRAT
  • 6. Parti YTP Avni AKŞİT
Manisa
  • 1. Parti AP Nahit YENİŞEHİRLİOĞLU
  • 2. Parti AP Neriman AĞAOĞLU
  • 3. Parti AP Nüsret KÖKLÜ
  • 4. Parti AP Hilmi OKÇU
  • 5. Parti AP Hürrem KUBAT
  • 6. Parti AP Süleyman ÇAĞLAR
  • 7. Parti AP Yakup YAKUT
  • 8. Parti CHP Fevzi Lütfi KARAOSMANOĞLU
  • 9. Parti CHP Yakup Kadri KARAOSMANOĞLU
  • 10. Parti CHP Muammer ERTEM
  • 11. Parti CHP Şevket Raşit HATİPOĞLU
Mardin
  • 1. Parti CHP Mehmet Ali ARIKAN
  • 2. Parti CHP Şevki AYSAN
  • 3. Parti CHP Vahap DİZDAROĞLU
  • 4. Parti CKMP Talat OĞUZ
  • 5. Parti YTP Esat Kemal AYBAR
  • 6. Parti YTP Seyfi GÜNEŞTAN
Muğla
  • 1. Parti AP Adnan AKARCA
  • 2. Parti AP Cevdet ÖZKAY
  • 3. Parti AP İlhan TEKİNALP
  • 4. Parti CHP Turan ŞAHİN
  • 5. Parti CHP Hilmi BAYDUR
Muş
  • 1. Parti YTP Kuddusi AYTAÇ
  • 2. Parti YTP Sait MUTLU
  • 3. Parti YTP Sami ÖZTÜRK
Nevşehir
  • 1. Parti CKMP Ali Baran NUMANOĞLU
  • 2. Parti CKMP Halit Fikret AKA
  • 3. Parti CKMP Ramazan DEMİRSOY
Niğde
  • 1. Parti AP Haydar ÖZALP
  • 2. Parti CHP Asım EREN
  • 3. Parti CHP Ruhi SOYER
  • 4. Parti CKMP Mehmet ALTINSOY
  • 5. Parti CKMP Oğuzdemir TÜZÜN
Ordu
  • 1. Parti AP Rafet AKSOY
  • 2. Parti AP Şadi PEHLİVANOĞLU
  • 3. Parti CHP Arif Hikmet ONAT
  • 4. Parti CHP Ferda GÜLEY
  • 5. Parti CHP İzzettin AĞAOĞLU
  • 6. Parti CHP Orhan Naim HAZİNEDAR
  • 7. Parti YTP Ata BODUR
  • 8. Parti YTP Ata TOPALOĞLU
Rize
  • 1. Parti AP Arif Hikmet GÜNER
  • 2. Parti AP Cevat YALÇIN
  • 3. Parti AP Erol Yılmaz AKÇAL
  • 4. Parti CHP Fuat SİRMEN
Sakarya
  • 1. Parti AP Hami TEZKAN
  • 2. Parti AP Muslihittin GÜLER
  • 3. Parti AP Nuri BAYAR
  • 4. Parti CHP Yusuf ULUSOY
  • 5. Parti CHP Burhan AKDAĞ
  • 6. Parti YTP Ekrem ALİCAN
Samsun
  • 1. Parti AP Ali Fuat ALİŞAN
  • 2. Parti AP Bahri CÖMERT
  • 3. Parti AP Hamit KİPER
  • 4. Parti AP Hüseyin ÖZALP
  • 5. Parti AP Kamuran EVLİYAOĞLU
  • 6. Parti AP Mehmet BAŞARAN
  • 7. Parti AP Osman ŞAHİNOĞLU
  • 8. Parti CHP Nurettin CERİTOĞLU
  • 9. Parti CHP İlyas KILINÇ
  • 10. Parti CHP Fevzi CEYLAN
  • 11. Parti CHP Fevzi GEVECİ
Şanlıurfa
  • 1. Parti AP Kadri EROGAN
  • 2. Parti CHP Atalay AKAN
  • 3. Parti CHP Bekir Sami KARAHANLI
  • 4. Parti CHP Osman AĞAN
  • 5. Parti CHP Sabri KILINÇ
  • 6. Parti YTP Celal ÖNCEL
  • 7. Parti YTP Kemal BADILLI
Siirt
  • 1. Parti CHP Cevdet AYDIN
  • 2. Parti CHP Süreyya ÖNER
  • 3. Parti YTP Adil YAŞA
  • 4. Parti YTP Hayrettin ÖZGEN
Sinop
  • 1. Parti AP Mustafa KAPTAN
  • 2. Parti CHP Haşim TARI
  • 3. Parti CHP Mahmut ALİCANOĞLU
  • 4. Parti CKMP Cemil KARAHAN
Sivas
  • 1. Parti CHP Adil ALTAY
  • 2. Parti CHP Ahmet KANGAL
  • 3. Parti CHP Rahmi ÇELTEKLİ
  • 4. Parti CHP Rahmi GÜNAY
  • 5. Parti CHP İbrahim GÖKER
  • 6. Parti CKMP Cevat ODYAKMAZ
  • 7. Parti YTP Güner SARISÖZEN
  • 8. Parti YTP Reşat TURHAN
  • 9. Parti YTP Sabahattin HASTAOĞLU
  • 10. Parti YTP Tahsin TÜRKAY
  • 11. Parti YTP Mahmut VURAL
Tekirdağ
  • 1. Parti CHP Orhan ÖZTIRAK
  • 2. Parti CHP Turhan KUT
  • 3. Parti YTP Fethi MAHRAMLI
  • 4. Parti YTP Hayri MUMCUOĞLU
Tokat
  • 1. Parti AP Sabahattin BAYBORA
  • 2. Parti CHP Reşit ÖNDER
  • 3. Parti CHP Ali Rıza ULUSOY
  • 4. Parti CHP Bekir ŞEYHOĞLU
  • 5. Parti YTP H.Ali DİZMAN
  • 6. Parti YTP Mehmet KAZOVA
  • 7. Parti YTP Zeyyat KOCAMEMİ
Trabzon
  • 1. Parti AP Ahmet KARA
  • 2. Parti AP Ekrem DİKMEN
  • 3. Parti AP Nazmi ÖKTEN
  • 4. Parti AP Salahattin GÜVEN
  • 5. Parti AP Zeki YAĞMURDERELİ
  • 6. Parti CHP Kamuran URAL
  • 7. Parti CHP Ahmet ŞENER
  • 8. Parti CHP Ali Rıza UZUNER
  • 9. Parti CHP Ali Şakir AĞANOĞLU
Tunceli
  • 1. Parti CHP Fethi ÜLKÜ
  • 2. Parti YTP Vahap KIŞOĞLU
Uşak
  • 1. Parti CHP Ali Rıza AKBIYIKOĞLU
  • 2. Parti CHP İbrahim BULANALP
  • 3. Parti CKMP Ahmet TAHTAKILIÇ
Van
  • 1. Parti YTP İhsan BEDİRHANOĞLU
  • 2. Parti YTP Muslih GÖRENTAŞ
  • 3. Parti YTP Şükrü KÖSEREİSOĞLU
Yozgat
  • 1. Parti CHP Celal SUNGUR
  • 2. Parti CHP Veli UYAR
  • 3. Parti CKMP İsmail Hakkı AKDOĞAN
  • 4. Parti CKMP İsmet KAPISIZ
  • 5. Parti CKMP Mustafa KEPİR
  • 6. Parti CKMP Turgut NİZAMOĞLU
Zonguldak
  • 1. Parti AP Fevzi FIRAT
  • 2. Parti AP Fuat AK
  • 3. Parti AP Nuri BEŞER
  • 4. Parti AP Ramiz KARAKAŞOĞLU
  • 5. Parti AP Tekin Sadık MÜFTÜOĞLU
  • 6. Parti CHP Suphi KONAK
  • 7. Parti CHP Kenan ESENGİN
  • 8. Parti CHP Mehmet Ali PESTİLCİ
  • 9. Parti CKMP Yusuf Ziya YÜCEBİLGİN
TÜRKİYE GENELİNDE PARTİLERİN OY DAĞILIMI
Nüfus : 27.754.820
Seçmen Sayısı :12.924.395
Kullanılan Oy : 10.522.716
Geçerli Oy Sayısı :10.137.435
Katılım Oranı : % 81,42
Milletvekili Sayısı : 450
Kadın Vekil Sayısı : 3
Erkek Vekil Sayısı : 447