1965 GENEL SEÇİMLERİ İLLERDE KAZANAN ADAYLAR

1965 Genel seçimlerinde illere göre kazanan adaylar.
Adana
  • 1. Parti AP Hasan AKSAY
  • 2. Parti AP İbrahim TEKİN
  • 3. Parti AP Ahmet TOPALOĞLU
  • 4. Parti AP Ali BOZDOĞANOĞLU
  • 5. Parti AP Sabahattin BAYBURA
  • 6. Parti AP Tahir YÜCEKÖK
  • 7. Parti AP Turhan DİLLİGİL
  • 8. Parti CHP Kasım GÜLEK
  • 9. Parti CHP Kemal SARIİBRAHİMOĞLU
  • 10. Parti CHP Mahmut BOZDOĞAN
  • 11. Parti CHP Bekir TÜNAY
  • 12. Parti MP Ali KARCI
Adıyaman
  • 1. Parti AP Ali TURANLI
  • 2. Parti AP Arif ATALAY
  • 3. Parti Bağımsız Süleyman Arif EMRE
  • 4. Parti CHP Nazım BAYILLIOĞLU
Afyon
  • 1. Parti AP Ali İhsan ULUBAHŞİ
  • 2. Parti AP Mehmet GÖBEKLİ
  • 3. Parti AP Osman ATİLLA
  • 4. Parti AP Şevki GÜLER
  • 5. Parti CHP Murat ÖNER
  • 6. Parti CKMP Kemal ÇIRACIOĞLU
  • 7. Parti MP Mustafa AKALIN
Ağrı
  • 1. Parti AP Nevzat GÜNGÖR
  • 2. Parti CHP Abdülbari AKDOĞAN
  • 3. Parti YTP Kasım KÜFREVİ
Amasya
  • 1. Parti AP Ali Celalettin TOPALA
  • 2. Parti AP Nevzat ŞENER
  • 3. Parti CHP Ahmet Can DEMİRAY
  • 4. Parti MP Kazım ULUSOY
Ankara
  • 1. Parti AP Ahmet DALLI
  • 2. Parti AP Ali Rıza ÇETİNER
  • 3. Parti AP Hasan TÜRKAY
  • 4. Parti AP Hayrettin Turgut TOKER
  • 5. Parti AP Kemal BAĞCIOĞLU
  • 6. Parti AP Musa Kazım COŞKUN
  • 7. Parti AP Mustafa Kemal YILMAZ
  • 8. Parti AP Orhan EREN
  • 9. Parti AP Recai ERGÜDER
  • 10. Parti AP Zühtü Nihat PEHLİVANLI
  • 11. Parti CHP Hasan TEZ
  • 12. Parti CHP Mehmet Emin PAKSÜT
  • 13. Parti CHP İbrahim Sıtkı HATİPOĞLU
  • 14. Parti CHP İlyas SEÇKİN
  • 15. Parti CHP İsmail Rüştü AKSAL
  • 16. Parti CHP Ahmet ÜSTÜN
  • 17. Parti CKMP Alparslan TÜRKEŞ
  • 18. Parti MP Hüseyin BALAN
  • 19. Parti MP Orhan ALP
  • 20. Parti MP Osman BÖLÜKBAŞI
  • 21. Parti TİP Rıza KUAS
Antalya
  • 1. Parti AP Ahmet TORGAY
  • 2. Parti AP Hasan AKÇALIOĞLU
  • 3. Parti AP Hasan Fehmi BOZTEPE
  • 4. Parti AP İhsan ATAÖV
  • 5. Parti AP Osman Zeki YÜKSEL
  • 6. Parti CHP Rafet EKER
  • 7. Parti CHP Hüseyin Avni AKIN
Artvin
  • 1. Parti AP Mustafa RONA
  • 2. Parti AP Sabit Osman AVCI
  • 3. Parti CHP Turgut ALTINKAYA
Aydın
  • 1. Parti AP İsmet SEZGİN
  • 2. Parti AP Kemal Ziya ÖZTÜRK
  • 3. Parti AP Mehmet Reşat ÖZARDA
  • 4. Parti AP Nahit MENTEŞE
  • 5. Parti AP Sinan BOSNA
  • 6. Parti AP Yüksel MENDERES
  • 7. Parti CHP Mustafa Kemal YILMAZ
  • 8. Parti CHP Mustafa Şükrü KOÇ
Balıkesir
  • 1. Parti AP Adnan AKIN
  • 2. Parti AP Ahmet İhsan KIRIMLI
  • 3. Parti AP Cihat TURGUT
  • 4. Parti AP İbrahim AYTAÇ
  • 5. Parti AP Mehmet Zeki YÜCETÜRK
  • 6. Parti AP Mevlüt YILMAZ
  • 7. Parti AP Nevzat Cihat BİLGEHAN
  • 8. Parti CHP Süreyya Muzaffer KOÇ
  • 9. Parti CHP Mehmet Fenni İSLİMYELİ
  • 10. Parti CHP Ali Enver GÜRELİ
  • 11. Parti MP Mesut OZANSÜ
Bilecik
  • 1. Parti AP Şadi BİNAY
  • 2. Parti CHP İsmail Selçuk ÇAKIROĞLU
Bingöl
  • 1. Parti CHP Cemal YAVUZ
  • 2. Parti YTP Mehmet Emin GÜNDOĞDU
Bitlis
  • 1. Parti AP Cevdet GEBOLOĞLU
  • 2. Parti Bağımsız Zarife KOÇAK
Bolu
  • 1. Parti AP Ahmet ÇAKMAK
  • 2. Parti AP Halil İbrahim ÇOP
  • 3. Parti AP Hami TEZKAN
  • 4. Parti AP Şükrü Nihat BAYRAMOĞLU
  • 5. Parti CHP Kemal DEMİR
  • 6. Parti MP Hasan ÖZCAN
Burdur
  • 1. Parti AP Faik KIRBAŞLI
  • 2. Parti AP İsmail Hakkı BOYACIOĞLU
  • 3. Parti CHP Fethi ÇELİKBAŞ
Bursa
  • 1. Parti AP Ahmet TÜRKEL
  • 2. Parti AP Barlas KÜNTAY
  • 3. Parti AP Cemal KÜLAHLI
  • 4. Parti AP Kasım ÖNADIM
  • 5. Parti AP Mehmet TURGUT
  • 6. Parti AP Mustafa TAYYAR
  • 7. Parti AP Nilüfer GÜRSOY
  • 8. Parti AP Ömer Doğan ÖZTÜRKMEN
  • 9. Parti CHP Sadrettin ÇANGA
  • 10. Parti CHP İbrahim Hulusi ÖKTEM
  • 11. Parti CHP Bahri YAZIR
Çanakkale
  • 1. Parti AP Ahmet Nihat AKAY
  • 2. Parti AP Muammer BAYKAN
  • 3. Parti AP Refet SEZGİN
  • 4. Parti CHP Mustafa Cihat BABAN
  • 5. Parti CHP Osman Şefik İNAN
Çankırı
  • 1. Parti AP Nurettin OK
  • 2. Parti AP Tahir AKMAN
  • 3. Parti CHP İhsan Dursun AKÇAOĞLU
  • 4. Parti MP Mehmet Ali ARSAN
Çorum
  • 1. Parti AP Abdurrahman GÜLER
  • 2. Parti AP Ahmet UYSAL
  • 3. Parti AP Arslan TOPÇUBAŞI
  • 4. Parti AP İhsan AKHUN
  • 5. Parti CHP Mehmet Hilmi İNCESULU
  • 6. Parti CHP Nejdet YÜCER
  • 7. Parti MP Hasan Latif SARIYÜCE
Denizli
  • 1. Parti AP Fuat AVCI
  • 2. Parti AP Hüseyin Remzi ŞENEL
  • 3. Parti AP Mehmet Salih BAYDİL
  • 4. Parti AP Zafer Nihat ÖZEL
  • 5. Parti CHP Arif Hüdai ORAL
  • 6. Parti CHP Emin Atıf ŞOHOĞLU
  • 7. Parti MP Muzaffer KARAN
Diyarbakır
  • 1. Parti AP Aydın Turgut ARTUÇ
  • 2. Parti AP Hasan DEĞER
  • 3. Parti Bağımsız Tarık Ziya EKİNCİ
  • 4. Parti CHP Nedim Metin CİZRELİ
  • 5. Parti CHP Feyzi KALFAGİL
  • 6. Parti YTP Yusuf AZİZOĞLU
  • 7. Parti YTP Ali Recai İSKENDEROĞLU
Edirne
  • 1. Parti AP Mehmet İlhami ERTEM
  • 2. Parti AP Nazmi ÖZOĞUL
  • 3. Parti CHP Türkan SEÇKİN
  • 4. Parti MP Ahmet BİLGİN
Elazığ
  • 1. Parti AP Kevni NEDİMOĞLU
  • 2. Parti AP Ömer EKEN
  • 3. Parti AP Samet GÜLDOĞAN
  • 4. Parti CHP Nurettin ARDIÇOĞLU
  • 5. Parti CHP Kemal SATIR
Erzincan
  • 1. Parti AP Mehmet Sadık PERİNÇEK
  • 2. Parti AP Süleyman Hüsamettin ATABEYLİ
  • 3. Parti Bağımsız Ahmet Nafiz GİRAY
  • 4. Parti CHP Adil SAĞIROĞLU
Erzurum
  • 1. Parti AP Ahmet MUSTAFAOĞLU
  • 2. Parti AP Cevat Turan ÖNDER
  • 3. Parti AP İsmail Hakkı YILDIRIM
  • 4. Parti AP Mehmet Turan BİLGİN
  • 5. Parti AP Nihat PASİNLİ
  • 6. Parti CHP Adnan Şinasi ŞENYURT
  • 7. Parti CHP Mehmet Gıyasettin KARACA
  • 8. Parti MP Necati GÜVEN
  • 9. Parti YTP Mustafa Nihat DİLER
Eskişehir
  • 1. Parti AP Aziz ZEYTİNOĞLU
  • 2. Parti AP Ertuğrul Gazi SAKARYA
  • 3. Parti AP Mehmet İsmet ANGI
  • 4. Parti AP Seyfi ÖZTÜRK
  • 5. Parti CHP A. Hayri BAŞAR
  • 6. Parti CHP Şevket ASBUZOĞLU
Gaziantep
  • 1. Parti AP Mahmut UYGUR
  • 2. Parti AP Mehmet Kamil OCAK
  • 3. Parti AP Naşit SARICA
  • 4. Parti AP Süleyman ÜNLÜ
  • 5. Parti CHP Ali İhsan GÖĞÜŞ
  • 6. Parti CHP Hüseyin YILMAZ
  • 7. Parti CHP İmam Hüseyin İNCİOĞLU
Giresun
  • 1. Parti AP Ali KÖYMEN
  • 2. Parti AP İbrahim Ethem KILIÇOĞLU
  • 3. Parti AP Nizamettin ERKMEN
  • 4. Parti CHP Mustafa Kemal ÇİLESİZ
  • 5. Parti CHP Hacı Ali CÜCEOĞLU
  • 6. Parti MP Kudret BOSUTER
Gümüşhane
  • 1. Parti AP Sabri Özcan SAN
  • 2. Parti AP Sebahaddin SAVACI
  • 3. Parti Bağımsız Ali İhsan ÇELİKKAN
  • 4. Parti CHP Necati AKAGÜN
Hakkari
  • 1. Parti YTP Ali KARAHAN
Hatay
  • 1. Parti AP Abdullah CİLLİ
  • 2. Parti AP Budak MURSALOĞLU
  • 3. Parti AP Sabahattin ADALI
  • 4. Parti AP Talat KÖSEOĞLU
  • 5. Parti CHP Hüsnü ÖZKAN
  • 6. Parti CHP Reşat MURSALOĞLU
  • 7. Parti TİP Yahya KANBOLAT
İçel
  • 1. Parti AP Burhan BOZDOĞAN
  • 2. Parti AP Kadir ÇETİN
  • 3. Parti AP Mazhar ARIKAN
  • 4. Parti AP Muhammet Celal KILIÇ
  • 5. Parti CHP Cafer Sadık KUTLAY
  • 6. Parti CHP İsmail ÇATALOĞLU
  • 7. Parti MP Dursun Kemal ATAMAN
Isparta
  • 1. Parti AP Ali İhsan BALIM
  • 2. Parti AP Süleyman Sami DEMİREL
  • 3. Parti CHP Hasan Tahsin ARGUN
  • 4. Parti YTP İrfan AKSU
İstanbul
  • 1. Parti AP Ahmet Nurettin BULAK
  • 2. Parti AP Ali Esat BİROL
  • 3. Parti AP Ali Fuat BAŞGİL
  • 4. Parti AP Aydın YALÇIN
  • 5. Parti AP Mehmet Muhittin GÜVEN
  • 6. Parti AP Mehmet Sadettin BİLGİÇ
  • 7. Parti AP Mehmet YARDIMCI
  • 8. Parti AP Mustafa ERTUĞRUL
  • 9. Parti AP Nuri EROĞAN
  • 10. Parti AP Ferruh BOZBEYLİ
  • 11. Parti AP Orhan Seyfi ORHON
  • 12. Parti AP Osman Nuri ULUSAY
  • 13. Parti AP Osman ÖZER
  • 14. Parti AP İsmal Hakkı TEKİNEL
  • 15. Parti AP Kaya ÖZDEMİR
  • 16. Parti AP Tekin ERER
  • 17. Parti Bağımsız Çetin ALTAN
  • 18. Parti CHP Ali Coşkun KIRCA
  • 19. Parti CHP Orhan BİRGİT
  • 20. Parti CHP Orhan ERKANLI
  • 21. Parti CHP Orhan Ferruh EYÜBOĞLU
  • 22. Parti CHP Mehmet İlhami SANCAR
  • 23. Parti CHP Reşit Akif ÜLKER
  • 24. Parti CHP Selim Rauf SARPER
  • 25. Parti CHP Suphi BAYKAM
  • 26. Parti CHP Fuat SİRMEN
  • 27. Parti CKMP Ahmet TAHTAKILIÇ
  • 28. Parti MP Abdurrahman Şeref LAÇ
  • 29. Parti MP Hüseyin ATAMAN
  • 30. Parti TİP İbrahim Sadun AREN
  • 31. Parti TİP Mehmet Ali AYBAR
İzmir
  • 1. Parti AP Ali Abdülseddar İLKSEL
  • 2. Parti AP Ali Naili ERDEM
  • 3. Parti AP Enver TURGUT
  • 4. Parti AP Hasan Şinasi OSMA
  • 5. Parti AP Hüsamettin GÜMÜŞPALA
  • 6. Parti AP Muzaffer DÖŞEMECİ
  • 7. Parti AP Nihat KÜRŞAT
  • 8. Parti AP Osman Zeki EFEOĞLU
  • 9. Parti AP Mehmet Ali AYTAÇ
  • 10. Parti AP Mehmet İhsan GÜRSAN
  • 11. Parti AP Şükrü AKKAN
  • 12. Parti CHP Mustafa UYAR
  • 13. Parti CHP Şeref BAKŞIK
  • 14. Parti CHP Lebit YURDOĞLU
  • 15. Parti CHP Hasan Şevket ADALAN
  • 16. Parti CHP Arif ERTUNGA
  • 17. Parti TİP Cemal Hakkı SELEK
Kahramanmaraş
  • 1. Parti AP Enver KAPLAN
  • 2. Parti AP Hacı Ahmet ÖZSOY
  • 3. Parti AP Veysi KADIOĞLU
  • 4. Parti Bağımsız Hüseyin YAYCIOĞLU
  • 5. Parti CHP Kemali BAYAZIT
  • 6. Parti CHP Vefik PİRİNÇÇİOĞLU
Kars
  • 1. Parti AP Abbas Ali ÇETİN
  • 2. Parti AP Celal Nuri KOÇ
  • 3. Parti AP Latif AKÜZÜM
  • 4. Parti Bağımsız Cengiz EKİNCİ
  • 5. Parti Bağımsız Fatma Sevinç DÜŞÜNSEL
  • 6. Parti CHP Muzaffer ŞAMİLOĞLU
  • 7. Parti CHP Osman YELTEKİN
  • 8. Parti CHP Turgut GÖLE
  • 9. Parti TİP Adil KURTEL
Kastamonu
  • 1. Parti AP Ahmet Muzaffer AKDOĞANLI
  • 2. Parti AP Ahmet Şevket BOHÇA
  • 3. Parti AP Hüseyin Sabri KESKİN
  • 4. Parti AP Osman Zeki OKTAY
  • 5. Parti CHP Mehmet Adil TOKÖZLÜ
  • 6. Parti CKMP İsmail Hakkı YILANLIOĞLU
  • 7. Parti MP Adil AYDIN
Kayseri
  • 1. Parti AP Ahmet Atıf HACIPAŞAOĞLU
  • 2. Parti AP Feyyaz KÖKSAL
  • 3. Parti AP Mehmet ATEŞOĞLU
  • 4. Parti AP Vedat Ali ÖZKAN
  • 5. Parti CHP Mehmet YÜCELER
  • 6. Parti CHP Turhan FEYZİOĞLU
  • 7. Parti CHP Cengiz NAYMAN
  • 8. Parti MP İsmail Fehmi CUMALIOĞLU
Kırklareli
  • 1. Parti AP Arif Hikmet GÜNER
  • 2. Parti AP Mehmet ATAGÜN
  • 3. Parti AP Mehmet Orhan TÜRKKAN
  • 4. Parti CHP Hasan Tahsin UZUN
Kırşehir
  • 1. Parti AP Mehmet GÜVER
  • 2. Parti CHP Süleyman ONAN
  • 3. Parti MP Memduh ERDEMİR
Kocaeli
  • 1. Parti AP Sedat AKAY
  • 2. Parti AP Şevket USTAOĞLU
  • 3. Parti AP Süreyya SOFUOĞLU
  • 4. Parti CHP İsmail Hakkı ARAR
  • 5. Parti CHP İsmail Nihat ERİM
Konya
  • 1. Parti AP Ahmet Mekki KESKİN
  • 2. Parti AP Bahri DAĞDAŞ
  • 3. Parti AP Hasan DİNÇER
  • 4. Parti AP Lütfi AKDOĞAN
  • 5. Parti AP Mehmet Faruk SÜKAN
  • 6. Parti AP Mehmet Necati KALAYCIOĞLU
  • 7. Parti AP Mehmet Selçuk AYTAN
  • 8. Parti AP Mehmet Ziyaettin İZERDEM
  • 9. Parti AP Sait Sina YÜCESOY
  • 10. Parti Bağımsız Yunus KOÇAK
  • 11. Parti CHP Vefa TANIR
  • 12. Parti CHP Mustafa Fakih ÖZFAKİH
  • 13. Parti CHP Nazif KURUCU
  • 14. Parti CHP İhsan KABADAYI
  • 15. Parti MP İsmet KAPISIZ
  • 16. Parti MP Seyit Faruk ÖNDER
Kütahya
  • 1. Parti AP Ahmet Can BİLGİN
  • 2. Parti AP Ali Mesut EREZ
  • 3. Parti AP İsmail Hakkı YILDIRIM
  • 4. Parti AP Mehmet ERSOY
  • 5. Parti CHP Himmet ERDOĞMUŞ
  • 6. Parti MP Kemal KAÇAR
Malatya
  • 1. Parti AP Hamid FENDOĞLU
  • 2. Parti AP Hüseyin DOĞAN
  • 3. Parti Bağımsız Şaban ERİK
  • 4. Parti CHP Lütfi EVLİYAOĞLU
  • 5. Parti CHP Mehmet DELİKAYA
  • 6. Parti CHP Mustafa İsmet İNÖNÜ
Manisa
  • 1. Parti AP Hüseyin Nahit YENİŞEHİRLİOĞLU
  • 2. Parti AP Mehmet Ertuğrul AKÇA
  • 3. Parti AP Mithat DÜLGE
  • 4. Parti AP Muammer DİRİK
  • 5. Parti AP Önol ŞAKAR
  • 6. Parti AP Süleyman ÇAĞLAR
  • 7. Parti AP Zehra Neriman AĞAOĞLU
  • 8. Parti CHP Muammer ERTEN
  • 9. Parti CHP Mustafa OK
  • 10. Parti CHP Şevket Raşit HATİPOĞLU
  • 11. Parti MP Sami BİNİCİOĞLU
Mardin
  • 1. Parti Bağımsız Esat Kemal AYBAR
  • 2. Parti CHP İbrahim AYSOY
  • 3. Parti CHP Nazmi OĞUZ
  • 4. Parti CKMP Rifat BAYKAL
  • 5. Parti CKMP Fuat ULUÇ
  • 6. Parti YTP Seyfi GÜNEŞTAN
Muğla
  • 1. Parti AP Adnan AKARCA
  • 2. Parti AP İlhan TEKİNALP
  • 3. Parti AP İzzet OKTAY
  • 4. Parti CHP Mehmet Turan ŞAHİN
  • 5. Parti CHP Seyfi Sadi PENCAP
Muş
  • 1. Parti AP Kamil ÖZSARIYILDIZ
  • 2. Parti Bağımsız Hayriye Ayşe Nermin NEFTÇİ
  • 3. Parti CKMP Kemal AYTAÇ
Nevşehir
  • 1. Parti AP İbrahim Ethem BOZ
  • 2. Parti CHP Selahattin Hakkı ESATOĞLU
  • 3. Parti MP Ali Baran NUMANOĞLU
Niğde
  • 1. Parti AP Haydar ÖZALP
  • 2. Parti AP Şammas Yaşar ARIBAŞ
  • 3. Parti CHP Ruhi SOYER
  • 4. Parti CKMP Mehmet ALTINSOY
  • 5. Parti MP Oğuzdemir TÜZÜN
Ordu
  • 1. Parti AP Ata BODUR
  • 2. Parti AP Cavit Şadi PEHLİVANOĞLU
  • 3. Parti AP Hamdi MAĞDEN
  • 4. Parti AP Kemal ŞENSOY
  • 5. Parti CHP Arif Hikmet ONAT
  • 6. Parti CHP Hasan Ferda GÜLEY
  • 7. Parti CHP Feridun Cemal ERKİN
  • 8. Parti YTP Raif AYBAR
Rize
  • 1. Parti AP Cevat YALÇIN
  • 2. Parti AP Erol Yılmaz AKÇAL
  • 3. Parti AP İsmail SARIGÖZ
  • 4. Parti CHP Mustafa Mazhar BASA
Sakarya
  • 1. Parti AP Ahmet Muslihittin GÜRER
  • 2. Parti AP Kadri EROĞAN
  • 3. Parti AP Nuri Kemal BAYAR
  • 4. Parti AP Şerafeddin PAKER
  • 5. Parti CHP Hayrettin UYSAL
  • 6. Parti YTP Ekrem ALİCAN
Samsun
  • 1. Parti AP Hasan Şevki YÜCEL
  • 2. Parti AP Melahat GEDİK
  • 3. Parti AP Namık Kemal TÜLEZOĞLU
  • 4. Parti AP Osman ŞAHİNOĞLU
  • 5. Parti AP Süreyya ULUÇAY
  • 6. Parti AP Ali Fuat ALİŞAN
  • 7. Parti CHP Yaşar AKAL
  • 8. Parti CHP İlyas KILIÇ
  • 9. Parti CHP Kamran EVLİYAOĞLU
  • 10. Parti CHP Mehmet Selahattin KILIÇ
  • 11. Parti MP Bahaettin UZUNOĞLU
Şanlıurfa
  • 1. Parti AP Cemal GÜVEN
  • 2. Parti AP Necmettin CEVHERİ
  • 3. Parti AP Ramazan TEKELİ
  • 4. Parti Bağımsız İbrahim Halil BALKIS
  • 5. Parti CHP Mahmut ÇETİN
  • 6. Parti CHP Atalay AKAN
  • 7. Parti TİP Behice BORAN HATKO
Siirt
  • 1. Parti AP Abdulhalim ARAS
  • 2. Parti AP Hüseyin Hüsnü ORAN
  • 3. Parti CHP Adil YAŞA
  • 4. Parti YTP Misbah ONGAN
Sinop
  • 1. Parti AP Mustafa KAPTAN
  • 2. Parti Bağımsız Cemil KARAHAN
  • 3. Parti CHP Niyazi ÖZGÜÇ
  • 4. Parti MP Hilmi İŞGÜZAR
Sivas
  • 1. Parti AP Gültekin Celal SAKARYA
  • 2. Parti AP Seyfi KURTBEK
  • 3. Parti AP Tahsin TÜRKAY
  • 4. Parti AP Tevfik KORALTAN
  • 5. Parti Bağımsız Gıyasettin DUMAN
  • 6. Parti CHP Kazım KANGAL
  • 7. Parti CHP Mehmet Orhan KABİBAY
  • 8. Parti CHP Mustafa Kemal PALAOĞLU
  • 9. Parti CHP Nasuh Nazif ARSLAN
  • 10. Parti CKMP Ahmet Cevat ODYAKMAZ
  • 11. Parti YTP Nihat DOĞAN
Tekirdağ
  • 1. Parti AP Halil BAŞOL
  • 2. Parti AP İlyas DEMİR
  • 3. Parti CHP Orhan ÖZTRAK
  • 4. Parti MP Kemal NEBİOĞLU
Tokat
  • 1. Parti AP Bedrettin KARAERKEK
  • 2. Parti AP Mithat Şükrü ÇAVDAROĞLU
  • 3. Parti AP Osman HACIBALOĞLU
  • 4. Parti AP Osman SARAÇ
  • 5. Parti CHP Cevdet AYKAN
  • 6. Parti CHP Hasan Fethi ALACALI
  • 7. Parti CHP Ali İrfan SOLMAZER
Trabzon
  • 1. Parti AP Ahmet İhsan BİRİNCİOĞLU
  • 2. Parti AP Ekrem DİKMEN
  • 3. Parti AP Ömer USTA
  • 4. Parti AP Osman TURAN
  • 5. Parti AP Salahattin GÜVEN
  • 6. Parti CHP İskender Hamdi ORHON
  • 7. Parti CHP Ahmet ŞENER
  • 8. Parti CHP Ali Rıza UZUNER
  • 9. Parti MP Ahmet ÇEBİ
Tunceli
  • 1. Parti AP Kenan ARAL
  • 2. Parti CHP Hasan ÜNLÜ
Uşak
  • 1. Parti AP Mehmet Fahri UĞRASIZOĞLU
  • 2. Parti AP Orhan DENGİZ
  • 3. Parti CHP Ali Rıza AKBIYIKOĞLU
Van
  • 1. Parti AP Kinyas KARTAL
  • 2. Parti CHP Mehmet Emin ERDİNÇ
  • 3. Parti CHP Mehmet Salih YILDIZ
  • 4. Parti YTP Muslih GÖRENTAŞ
Yozgat
  • 1. Parti AP Mustafa Neşet TANRIDAĞ
  • 2. Parti AP Turgut NİZAMOĞLU
  • 3. Parti CHP Celal Ahmet SUNGUR
  • 4. Parti CHP Mehmet Nuri KODAMANOĞLU
  • 5. Parti MP İsmail Hakkı AKDOĞAN
  • 6. Parti TİP Yusuf Ziya BAHADINLI
Zonguldak
  • 1. Parti AP Cahit KARAKAŞ
  • 2. Parti AP Kemal Doğan SUNGUN
  • 3. Parti AP Sadık Tekin MÜFTÜOĞLU
  • 4. Parti AP Salih Ekmel ÇETİNER
  • 5. Parti AP Sinan Fevzi FIRAT
  • 6. Parti AP Talat ASAL
  • 7. Parti CHP Mustafa Bülent ECEVİT
  • 8. Parti CHP Hüseyin Kenan ESENGİN
  • 9. Parti MP Mustafa Kamil KIRIKOĞLU
TÜRKİYE GENELİNDE PARTİLERİN OY DAĞILIMI
Nüfus : 31.391.421
Seçmen Sayısı :13.679.753
Kullanılan Oy : 9.748.678
Geçerli Oy Sayısı :9.308.120
Katılım Oranı : % 71,26
Milletvekili Sayısı : 450
Kadın Vekil Sayısı : 8
Erkek Vekil Sayısı : 442