1969 GENEL SEÇİMLERİ İLLERDE KAZANAN ADAYLAR

1969 Genel seçimlerinde illere göre kazanan adaylar.
Adana
  • 1. Parti AP Ahmet TOPALOĞLU
  • 2. Parti AP Ali Cavit ORAL
  • 3. Parti AP Cevdet AKÇALI
  • 4. Parti AP Hüsamettin USLU
  • 5. Parti AP Mehmet Selahattin KILIÇ
  • 6. Parti AP Şevket YILMAZ
  • 7. Parti CHP Melih Kemal KÜÇÜKTEPEPINAR
  • 8. Parti CHP Kemal SATIR
  • 9. Parti CHP Emir Halil POSTACI
  • 10. Parti CHP Fazıl GÜLEÇ
  • 11. Parti CHP Ali Rıza GÜLLÜ
  • 12. Parti GP Turgut TOPALOĞLU
  • 13. Parti MHP Alparslan TÜRKEŞ
Adıyaman
  • 1. Parti AP Mehmet Zeki ADIYAMAN
  • 2. Parti Bağımsız Ali Avni TURANLI
  • 3. Parti CHP Kamil KIRIKOĞLU
  • 4. Parti CHP Yusuf Ziya YILMAZ
Afyon
  • 1. Parti AP Hasan DİNÇER
  • 2. Parti AP Kazım UYSAL
  • 3. Parti AP Mehmet Rıza ÇERÇEL
  • 4. Parti AP Şevki GÜLER
  • 5. Parti AP Ali İhsan ULUBAHŞİ
  • 6. Parti CHP Süleyman MUTLU
  • 7. Parti GP Hamdi HAMAMCIOĞLU
Ağrı
  • 1. Parti AP Nevzat GÜNGÖR
  • 2. Parti CHP Abdülkerim BAYAZIT
  • 3. Parti GP Kasım KÜFREVİ
Amasya
  • 1. Parti AP Salih AYGÜN
  • 2. Parti AP Yavuz ACAR
  • 3. Parti BP Kazım ULUSOY
  • 4. Parti CHP Vehbi MEŞHUR
Ankara
  • 1. Parti AP Ferhat Nuri YILDIRIM
  • 2. Parti AP Hayrettin Turgut TOKER
  • 3. Parti AP Musa Kazım COŞKUN
  • 4. Parti AP Mustafa Kemal YILMAZ
  • 5. Parti AP Mustafa MADEN
  • 6. Parti AP Oğuz AYGÜN
  • 7. Parti AP Orhan ALP
  • 8. Parti AP Aydın YALÇIN
  • 9. Parti AP Orhan EREN
  • 10. Parti AP Şerafettin YILDIRIM
  • 11. Parti AP Sinan BOSNA
  • 12. Parti BP Hüseyin BALAN
  • 13. Parti CHP İbrahim CÜCEOĞLU
  • 14. Parti CHP İbrahim Sıtkı HATİPOĞLU
  • 15. Parti CHP Kemal ATAMAN
  • 16. Parti CHP Orhan BİRGİT
  • 17. Parti CHP Şinasi ÖZDENOĞLU
  • 18. Parti CHP Yusuf Ziya YAĞCI
  • 19. Parti CHP Cengizhan YORULMAZ
  • 20. Parti CHP Ahmet Sakıp HİÇERİMEZ
  • 21. Parti CHP Osman SOĞUKPINAR
  • 22. Parti GP Mehmet Emin PAKSÜT
  • 23. Parti MP Fatma Suna TURAL
  • 24. Parti MP Osman BÖLÜKBAŞI
Antalya
  • 1. Parti AP Hasan AKÇALIOĞLU
  • 2. Parti AP İhsan ATAÖV
  • 3. Parti AP Ömer EKEN
  • 4. Parti AP Rafet EKER
  • 5. Parti AP Süleyman ÇİLOĞLU
  • 6. Parti CHP Ömer BUYRUKÇU
  • 7. Parti CHP Hasan Ali GÜLCAN
Artvin
  • 1. Parti AP Mustafa RONA
  • 2. Parti AP Sabit Osman AVCI
  • 3. Parti CHP Abdullah Naci BUDAK
Aydın
  • 1. Parti AP Fikret Kayaalp TURHANGİL
  • 2. Parti AP İsmet SEZGİN
  • 3. Parti AP Kemal Ziya ÖZTÜRK
  • 4. Parti AP Nahit MENTEŞE
  • 5. Parti AP Yüksel MENDERES
  • 6. Parti CHP Mehmet ÇELİK
  • 7. Parti CHP Mustafa Kemal YILMAZ
Balıkesir
  • 1. Parti AP Ahmet İhsan KIRIMLI
  • 2. Parti AP Cihat BİLGEHAN
  • 3. Parti AP İbrahim AYTAÇ
  • 4. Parti AP Kemal ERDEM
  • 5. Parti AP Mevlüt YILMAZ
  • 6. Parti AP Mithat Şükrü ÇAVDAROĞLU
  • 7. Parti AP Osman TARI
  • 8. Parti CHP Salih Zeki ALTINBAŞ
  • 9. Parti CHP Mehmet Niyazi GÜRER
  • 10. Parti CHP Mehmet Nurettin SANDIKÇIOĞLU
Bilecik
  • 1. Parti AP Şadi BİNAY
  • 2. Parti CHP Mehmet ERGÜL
Bingöl
  • 1. Parti Bağımsız Mehmet Sıddık AYDAR
  • 2. Parti YTP Mehmet BİLGİN
Bitlis
  • 1. Parti AP Zeynel Abidin İNAN
  • 2. Parti CHP Kenan Mümtaz AKIŞIK
Bolu
  • 1. Parti AP Ahmet ÇAKMAK
  • 2. Parti AP Halil İbrahim COP
  • 3. Parti AP Mehmet Şükrü KIYKIOĞLU
  • 4. Parti AP Nihat BAYRAMOĞLU
  • 5. Parti CHP Kemal DEMİR
Burdur
  • 1. Parti AP Ahmet Mukadder ÇİLOĞLU
  • 2. Parti AP Mehmet ÖZBEY
  • 3. Parti CHP Nadir YAVUZKAN
Bursa
  • 1. Parti AP Ahmet DALLI
  • 2. Parti AP Ahmet TÜRKEL
  • 3. Parti AP Barlas KÜNTAY
  • 4. Parti AP Cemal KÜLAHLI
  • 5. Parti AP Ertuğrul MAT
  • 6. Parti AP Kasım ÖNADIM
  • 7. Parti AP Mehmet TURGUT
  • 8. Parti AP Mustafa TAYYAR
  • 9. Parti CHP Nail ATLI
  • 10. Parti CHP Sadrettin ÇANGA
  • 11. Parti CHP İbrahim ÖKTEM
Çanakkale
  • 1. Parti AP Kemal BAĞCIOĞLU
  • 2. Parti AP Mesut Hulki ÖNÜR
  • 3. Parti AP Refet SEZGİN
  • 4. Parti AP Zekiye GÜLSEN
  • 5. Parti CHP Mustafa ÇALIKOĞLU
Çankırı
  • 1. Parti AP Arif TOSYALIOĞLU
  • 2. Parti AP Mustafa Hazım DAĞLI
  • 3. Parti AP Nurettin OK
  • 4. Parti CHP Nuri Çelik YAZICIOĞLU
Çorum
  • 1. Parti AP Abdurrahman GÜLER
  • 2. Parti AP Arslan TOPÇUBAŞI
  • 3. Parti AP İhsan TOMBUŞ
  • 4. Parti AP Kemal DEMİRER
  • 5. Parti AP Yakup ÇAĞLAYAN
  • 6. Parti BP Ali Naki ULUSOY
  • 7. Parti CHP Cahit ANGIN
Denizli
  • 1. Parti AP Ali USLU
  • 2. Parti AP Fuat AVCI
  • 3. Parti AP Hasan KORKMAZCAN
  • 4. Parti AP Mehmet Emin DURUL
  • 5. Parti AP Sami ARSLAN
  • 6. Parti CHP Hüdai ORAL
  • 7. Parti CHP İlhan AÇIKALIN
Diyarbakır
  • 1. Parti AP Abdüllatif ENSARİOĞLU
  • 2. Parti AP Behzat EĞİLLİ
  • 3. Parti AP Necmettin GÖNENÇ
  • 4. Parti AP Sabahattin SAVCI
  • 5. Parti Bağımsız Hasan DEĞER
  • 6. Parti YTP Nafiz YILDIRIM
  • 7. Parti YTP Yusuf AZİZOĞLU
Edirne
  • 1. Parti AP İlhami ERTEM
  • 2. Parti AP Mustafa HARMANCIOĞLU
  • 3. Parti AP Veli GÜLKAN
  • 4. Parti CHP Cevat SAYIN
Elazığ
  • 1. Parti AP Ömer Faruk SANAÇ
  • 2. Parti AP Samet GÜLDOĞAN
  • 3. Parti Bağımsız Ali Rıza SEPTİOĞLU
  • 4. Parti CHP Hayrettin HANAĞASI
  • 5. Parti CHP Mehmet AYTUĞ
Erzincan
  • 1. Parti AP Hüsamettin ATABEYLİ
  • 2. Parti AP Sadık PERİNÇEK
  • 3. Parti CHP Hasan ÇETİNKAYA
  • 4. Parti CHP Naci YILDIRIM
Erzurum
  • 1. Parti AP Naci GACİROĞLU
  • 2. Parti AP Rasim CİNİSLİ
  • 3. Parti AP Rıfkı DANIŞMAN
  • 4. Parti AP Sabahattin ARAS
  • 5. Parti AP Cevat ÖNDER
  • 6. Parti AP Fetullah TAŞKESENLİOĞLU
  • 7. Parti AP Turhan BİLGİN
  • 8. Parti CHP Giyasettin KARACA
  • 9. Parti CHP Selçuk ERVERDİ
Eskişehir
  • 1. Parti AP Mehmet İsmet ANGI
  • 2. Parti AP Mehmet Şemsettin SÖNMEZ
  • 3. Parti AP Orhan OĞUZ
  • 4. Parti AP Seyfi ÖZTÜRK
  • 5. Parti CHP Bekir Sıtkı KARACAŞEHİR
  • 6. Parti CHP Şevket ASBUZOĞLU
Gaziantep
  • 1. Parti AP Mehmet KILINÇ
  • 2. Parti AP Mehmet Lütfi SÖYLEMEZ
  • 3. Parti AP Erdem OCAK
  • 4. Parti CHP Ali İhsan GÖĞÜŞ
  • 5. Parti CHP Muhittin SAYIN
  • 6. Parti CHP Şinasi ÇOLAKOĞLU
  • 7. Parti GP İ.Hüseyin İNCİOĞLU
Giresun
  • 1. Parti AP Abdullah İZMEN
  • 2. Parti AP Hidayet İPEK
  • 3. Parti AP Mehmet Emin TURGUTALP
  • 4. Parti AP Nizamettin ERKMEN
  • 5. Parti CHP Mustafa Kemal ÇİLESİZ
  • 6. Parti CHP İbrahim Kayhan NAİPOĞLU
Gümüşhane
  • 1. Parti AP Ekrem SAATÇİ
  • 2. Parti AP Mustafa KARAMAN
  • 3. Parti CHP Necati ALP
  • 4. Parti CHP Nurettin ÖZDEMİR
Hakkari
  • 1. Parti GP Ahmet ZEYDAN
Hatay
  • 1. Parti AP Ali YILMAZ
  • 2. Parti AP Halil AKGÖL
  • 3. Parti AP Talat KÖSEOĞLU
  • 4. Parti Bağımsız Abdullah CİLLİ
  • 5. Parti CHP Hüsnü ÖZKAN
  • 6. Parti CHP Mehmet ASLAN
  • 7. Parti CHP Mehmet Sait REŞA
İçel
  • 1. Parti AP Hasan Cavit OKYAYÜZ
  • 2. Parti AP Hilmi TÜRKMEN
  • 3. Parti AP Kadir ÇETİN
  • 4. Parti AP Mazhar ARIKAN
  • 5. Parti CHP Turhan ÖZGÜNER
  • 6. Parti CHP Celal KARGILI
  • 7. Parti CHP Çetin YILMAZ
Isparta
  • 1. Parti AP Ali İhsan BALIM
  • 2. Parti AP Hüsamettin AKMUMCU
  • 3. Parti AP Süleyman Sami DEMİREL
  • 4. Parti AP Yusuf UYSAL
İstanbul
  • 1. Parti AP Abdurrahman Şeref LAÇ
  • 2. Parti AP Akgün SİLİVRİLİ
  • 3. Parti AP Ferruh BOZBEYLİ
  • 4. Parti AP Hasan GÜNGÖR
  • 5. Parti AP Hasan TÜRKAY
  • 6. Parti AP İbrahim ABAK
  • 7. Parti AP İlhan DARENDELİOĞLU
  • 8. Parti AP İsmail Hakkı TEKİNEL
  • 9. Parti AP Mehmet YARDIMCI
  • 10. Parti AP Mustafa Fevzi GÜNGÖR
  • 11. Parti AP Naime İkbal TOKGÖZ
  • 12. Parti AP Nuri ERDOĞAN
  • 13. Parti AP Orhan Cemal FERSOY
  • 14. Parti AP Osman ÖZER
  • 15. Parti AP Sadettin BİLGİÇ
  • 16. Parti AP Tekin ERER
  • 17. Parti AP Turgut TOPALOĞLU
  • 18. Parti BP Haydar ÖZDEMİR
  • 19. Parti CHP Hüseyin DOLUN
  • 20. Parti CHP Bahir ERSOY
  • 21. Parti CHP Eşref DERİNÇAY
  • 22. Parti CHP Lebit YURDOĞLU
  • 23. Parti CHP İlhami SANCAR
  • 24. Parti CHP Mehmet Kazım ÖZEKE
  • 25. Parti CHP İsmail ARAR
  • 26. Parti CHP Sezai ORKUNT
  • 27. Parti CHP Reşit ÜLKER
  • 28. Parti CHP Orhan EYÜBOĞLU
  • 29. Parti CHP Orhan KABİBAY
  • 30. Parti CHP Necdet UĞUR
  • 31. Parti MP İbrahim ELMALI
  • 32. Parti TİP Mehmet Ali AYBAR
  • 33. Parti TİP Rıza KUAS
İzmir
  • 1. Parti AP Akın ÖZDEMİR
  • 2. Parti AP Ali Naili ERDEM
  • 3. Parti AP Ali Naki ÜNER
  • 4. Parti AP İhsan GÜRSAN
  • 5. Parti AP Münir DALDAL
  • 6. Parti AP Mustafa AKAN
  • 7. Parti AP Muzaffer Fazlı ARINÇ
  • 8. Parti AP Nihat KÜRŞAT
  • 9. Parti AP Orhan Demir SORGUÇ
  • 10. Parti AP Şinasi OSMA
  • 11. Parti AP Şükrü AKKAN
  • 12. Parti CHP Talat ORHON
  • 13. Parti CHP Şeref BAKŞIK
  • 14. Parti CHP Şevket ADALAN
  • 15. Parti CHP Mustafa Hulusi ÇAKIR
  • 16. Parti CHP Kemal ÖNDER
  • 17. Parti CHP Burhanettin ASUTAY
  • 18. Parti CHP Coşkun KARAGÖZOĞLU
Kahramanmaraş
  • 1. Parti AP Atilla İMAMOĞLU
  • 2. Parti AP Mehmet Zekeriya KÜRŞAT
  • 3. Parti AP Veysi KADIOĞLU
  • 4. Parti Bağımsız İbrahim ÖZTÜRK
  • 5. Parti CHP Mehmet Nejat ÇUHADAR
  • 6. Parti CHP Mehmet ÖZDAL
Kars
  • 1. Parti AP İsmail Hakkı ALACA
  • 2. Parti AP Kemal KAYA
  • 3. Parti AP Latif AKÜZÜM
  • 4. Parti AP Musa DOĞAN
  • 5. Parti AP Veyis KOÇULU
  • 6. Parti CHP Osman YELTEKİN
  • 7. Parti CHP Turgut ARTAÇ
  • 8. Parti CHP Kemal OKYAY
  • 9. Parti CHP Kemal GÜVEN
Kastamonu
  • 1. Parti AP Mustafa TOPÇULAR
  • 2. Parti AP Muzaffer AKDOĞANLI
  • 3. Parti AP Orhan Ali DENİZ
  • 4. Parti AP Sabri KESKİN
  • 5. Parti CHP Mehmet SEYDİBEYOĞLU
  • 6. Parti GP Hasan TOSYALI
Kayseri
  • 1. Parti AP Enver TURGUT
  • 2. Parti AP Hayrettin NAKİPOĞLU
  • 3. Parti AP Mahmut Şevket DOĞAN
  • 4. Parti AP Vedat Ali ÖZKAN
  • 5. Parti CHP Mehmet YÜCELER
  • 6. Parti CHP Tufan Doğan AVŞARGİL
  • 7. Parti GP Turhan FEYZİOĞLU
  • 8. Parti GP Mehmet TÜRKMENOĞLU
Kırklareli
  • 1. Parti AP Feyzullah ÇARIKÇI
  • 2. Parti AP Hasan KORKUT
  • 3. Parti AP Mehmet ATAGÜN
  • 4. Parti CHP Beyti ARDA
Kırşehir
  • 1. Parti AP Mustafa Kemal GÜNEŞ
  • 2. Parti CHP Mustafa AKSOY
  • 3. Parti MP Cevat EROĞLU
Kocaeli
  • 1. Parti AP Cevat ADEMOĞLU
  • 2. Parti AP Sabri YAHŞİ
  • 3. Parti AP Vehbi ENGİZ
  • 4. Parti CHP İsmail Nihat ERİM
Konya
  • 1. Parti AP Baha MÜDERRİSOĞLU
  • 2. Parti AP Bahri DAĞDAŞ
  • 3. Parti AP Faruk SÜKAN
  • 4. Parti AP İbrahim Ethem KILIÇOĞLU
  • 5. Parti AP Mustafa Kubilay İMER
  • 6. Parti AP Necati KALAYCIOĞLU
  • 7. Parti AP Özer ÖLÇMEN
  • 8. Parti AP Sezai ERGUN
  • 9. Parti AP Tahsin Yılmaz ÖZTUNA
  • 10. Parti Bağımsız Necmettin ERBAKAN
  • 11. Parti CHP Orhan OKAY
  • 12. Parti CHP Mustafa ÜSTÜNDAĞ
  • 13. Parti CHP Sadi KOÇAŞ
  • 14. Parti CHP İrfan BARAN
  • 15. Parti GP Vefa TANIR
  • 16. Parti GP İhsan KABADAYI
Kütahya
  • 1. Parti AP İlhan ERSOY
  • 2. Parti AP Kemal KACAR
  • 3. Parti AP Mehmet ERSOY
  • 4. Parti AP Mesut EREZ
  • 5. Parti AP Ahmet Fuat AZMİOĞLU
  • 6. Parti CHP Ali ERBEK
Malatya
  • 1. Parti AP İsmail Hakkı ŞENGÜLER
  • 2. Parti Bağımsız Ahmet KARAASLAN
  • 3. Parti BP Sami İLHAN
  • 4. Parti CHP Hakkı GÖKÇE
  • 5. Parti CHP Mustafa İsmet İNÖNÜ
  • 6. Parti CHP Mustafa KAFTAN
Manisa
  • 1. Parti AP Cemalettin Selçuk GÜMÜŞPALA
  • 2. Parti AP Ertuğrul AKÇA
  • 3. Parti AP Hilmi OKÇU
  • 4. Parti AP Kamil ŞAHİNOĞLU
  • 5. Parti AP Mustafa Orhan DAUT
  • 6. Parti AP Önol ŞAKAR
  • 7. Parti AP Süleyman ÇAĞLAR
  • 8. Parti AP Vehbi SINMAZ
  • 9. Parti CHP Veli BAKIRLI
  • 10. Parti CHP Muammer ERTEN
  • 11. Parti CHP Mustafa OK
Mardin
  • 1. Parti AP Abdülkadir KERMOOĞLU
  • 2. Parti AP Esat Kemal AYBAR
  • 3. Parti Bağımsız Abdülkadir ÖZMEN
  • 4. Parti Bağımsız Abdurrahim TÜRK
  • 5. Parti CHP Şevki ALTINDAĞ
  • 6. Parti YTP Seyfi GÜNEŞTAN
Muğla
  • 1. Parti AP Adnan AKARCA
  • 2. Parti AP Ahmet BULDANLI
  • 3. Parti AP İzzet OKTAY
  • 4. Parti CHP Mualla AKARCA
  • 5. Parti CHP Ali DÖĞERLİ
Muş
  • 1. Parti Bağımsız Kasım EMRE
  • 2. Parti CHP Hayriye Ayşe Nermin NEFTÇİ
  • 3. Parti YTP Nimet AĞAOĞLU
Nevşehir
  • 1. Parti AP Esat KIRATLIOĞLU
  • 2. Parti AP Hüsamettin BAŞER
  • 3. Parti CHP Selahattin Hakkı ESATOĞLU
Niğde
  • 1. Parti AP Haydar ÖZALP
  • 2. Parti AP Hüseyin Avni KAVURMACIOĞLU
  • 3. Parti AP Muzaffer Naci ÇEREZCİ
  • 4. Parti CHP Mehmet Nuri KODAMANOĞLU
  • 5. Parti CHP Mevlüt OCAKCIOĞLU
Ordu
  • 1. Parti AP Ata BODUR
  • 2. Parti AP Cengiz EKİNCİ
  • 3. Parti AP Hamdi MAĞDEN
  • 4. Parti AP Kemal ŞENSOY
  • 5. Parti CHP Memduh EKŞİ
  • 6. Parti CHP Orhan VURAL
  • 7. Parti CHP Hasan Ferda GÜLEY
  • 8. Parti CHP Ata TOPALOĞLU
Rize
  • 1. Parti AP Erol Yılmaz AKÇAL
  • 2. Parti AP Hasan Basri ALBAYRAK
  • 3. Parti AP Salih Zeki KÖSEOĞLU
  • 4. Parti CHP Sami KUMBASAR
Sakarya
  • 1. Parti AP Güngör HUN
  • 2. Parti AP Mustafa Vedat ÖNSAL
  • 3. Parti AP Nuri BAYAR
  • 4. Parti AP Yaşar BİR
  • 5. Parti CHP Hayrettin UYSAL
  • 6. Parti CHP Barbaros Turgut BOZTEPE
Samsun
  • 1. Parti AP Bahattin UZUNOĞLU
  • 2. Parti AP Doğan KİTAPLI
  • 3. Parti AP Hüseyin ÖZALP
  • 4. Parti AP İsmet YALÇINER
  • 5. Parti AP Nafiz Yavuz KURT
  • 6. Parti AP Talat ASAL
  • 7. Parti CHP Yaşar AKAL
  • 8. Parti CHP Nihat KALE
  • 9. Parti CHP Kamuran EVLİYAOĞLU
  • 10. Parti CHP Mustafa BOYAR
  • 11. Parti CHP İlyas KILIÇ
Şanlıurfa
  • 1. Parti AP Bahri KARAKEÇİLİ
  • 2. Parti AP Mehmet AKSOY
  • 3. Parti AP Mehmet Ali GÖKLÜ
  • 4. Parti AP Necmettin CEVHERİ
  • 5. Parti CHP Vehbi MELİK
  • 6. Parti CHP Necati AKSOY
Siirt
  • 1. Parti AP Zeki ÇELİKER
  • 2. Parti CHP Adil YAŞA
  • 3. Parti GP Mehmet Nebil OKTAY
  • 4. Parti YTP Selahattin ORAN
Sinop
  • 1. Parti AP Hilmi BİÇER
  • 2. Parti AP Mustafa KAPTAN
  • 3. Parti CHP Teyfik Fikret ÖVET
  • 4. Parti MP Hilmi İŞGÜZAR
Sivas
  • 1. Parti AP Enver AKOVA
  • 2. Parti AP Kadri EROĞAN
  • 3. Parti AP Tevfik KORALTAN
  • 4. Parti AP Yusuf Ziya ÖNDER
  • 5. Parti BP Mustafa TİMİSİ
  • 6. Parti BP Hüseyin ÇINAR
  • 7. Parti CHP Ahmet DURAKOĞLU
  • 8. Parti CHP Ekrem KANGAL
  • 9. Parti CHP Vahit BOZATLI
  • 10. Parti CHP Mustafa Kemal PALAOĞLU
Tekirdağ
  • 1. Parti AP Mustafa Sabri SÖZERİ
  • 2. Parti AP Nedim KARAHALİL
  • 3. Parti CHP Yılmaz ALPASLAN
  • 4. Parti GP Orhan ÖZTRAK
Tokat
  • 1. Parti AP Hüseyin ABBAS
  • 2. Parti AP Mehmet KAZOVA
  • 3. Parti AP Osman HACIBALOĞLU
  • 4. Parti Bağımsız İsmet Hilmi BALCI
  • 5. Parti BP Yusuf ULUSOY
  • 6. Parti CHP İsmail Hakkı BİRLER
  • 7. Parti GP Reşit ÖNDER
Trabzon
  • 1. Parti AP Ahmet İhsan BİRİNCİOĞLU
  • 2. Parti AP Ekrem DİKMEN
  • 3. Parti AP Mehmet Ali OKSAL
  • 4. Parti AP Necati ÇAKIROĞLU
  • 5. Parti AP Selahattin GÜVEN
  • 6. Parti CHP Mehmet ARSLANTÜRK
  • 7. Parti CHP Ahmet ŞENER
  • 8. Parti CHP Ali Rıza UZUNER
  • 9. Parti CHP Cevat KÜÇÜK
Tunceli
  • 1. Parti AP Kenan ARAL
  • 2. Parti CHP Hüseyin YENİPINAR
Uşak
  • 1. Parti AP M.Fahri UĞRASIZOĞLU
  • 2. Parti AP Orhan DENGİZ
  • 3. Parti CHP Adil TURAN
Van
  • 1. Parti AP Fuat TÜRKOĞLU
  • 2. Parti AP Kinyas KARTAL
  • 3. Parti Bağımsız Mehmet Emin DERDİNÇ
  • 4. Parti GP Mehmet Salih YILDIZ
Yozgat
  • 1. Parti AP İsmail Hakkı AKDOĞAN
  • 2. Parti AP Neşat TANRIDAĞ
  • 3. Parti AP Turgut NİZAMOĞLU
  • 4. Parti CHP Abdullah BAŞTÜRK
  • 5. Parti CHP Ahmet Celal SUNGUR
  • 6. Parti MP İsmet KAPISIZ
Zonguldak
  • 1. Parti AP Ahmet Nihat AKIN
  • 2. Parti AP Cahit KARAKAŞ
  • 3. Parti AP Fevzi FIRAT
  • 4. Parti AP Fuat AK
  • 5. Parti AP Kevni NEDİMOĞLU
  • 6. Parti AP Sadık Tekin MÜFTÜOĞLU
  • 7. Parti CHP Ahmet GÜNER
  • 8. Parti CHP Mustafa Bülent ECEVİT
  • 9. Parti CHP Hüseyin BAYTÜRK
TÜRKİYE GENELİNDE PARTİLERİN OY DAĞILIMI
Nüfus : 34.443.000
Seçmen Sayısı :14.788.552
Kullanılan Oy : 9.516.035
Geçerli Oy Sayısı :9.086.296
Katılım Oranı : % 64,35
Milletvekili Sayısı : 450
Kadın Vekil Sayısı : 5
Erkek Vekil Sayısı : 445