1973 GENEL SEÇİMLERİ İLLERDE KAZANAN ADAYLAR

1973 Genel seçimlerinde illere göre kazanan adaylar.
Adana
  • 1. Parti AP Ahmet TOPALOĞLU
  • 2. Parti AP Selahattin KILIÇ
  • 3. Parti AP Yılmaz HOCAOĞLU
  • 4. Parti CHP Osman ÇITIRIK
  • 5. Parti CHP İlter ÇUBUKÇU
  • 6. Parti CHP Mehmet CAN
  • 7. Parti CHP Emin Bilen TÜMER
  • 8. Parti CHP Erol ÇEVİKÇE
  • 9. Parti CHP Hasan CERİT
  • 10. Parti DP İbrahim TEKİN
  • 11. Parti DP Battal KÖKSAL
  • 12. Parti MHP Alparslan TÜRKEŞ
  • 13. Parti MSP Mehmet Hulusi ÖZKUL
Adıyaman
  • 1. Parti AP Halil AĞAR
  • 2. Parti CHP Kemal TABAK
  • 3. Parti CHP Ramazan YILDIRIM
  • 4. Parti MSP Abdurrahman ÜNSAL
Afyon
  • 1. Parti AP Ali İhsan ULUBAHŞİ
  • 2. Parti AP Mehmet Rıza ÇERÇEL
  • 3. Parti AP Mete TAN
  • 4. Parti CHP Şükrü YÜZBAŞIOĞLU
  • 5. Parti CHP Süleyman MUTLU
  • 6. Parti DP İbrahim ELMALI
  • 7. Parti MSP Rasim HANCIOĞLU
Ağrı
  • 1. Parti AP Kerem ŞAHİN
  • 2. Parti Bağımsız Rıza POLAT
  • 3. Parti CHP Cemil ERHAN
  • 4. Parti MSP Mir Bahattin YARDIMCI
Amasya
  • 1. Parti AP Yavuz ACAR
  • 2. Parti CHP Vehbi MEŞHUR
  • 3. Parti CHP Hasan BÜTÜNER
  • 4. Parti MSP Hüseyin Cahit KOÇKAR
Ankara
  • 1. Parti AP Fikri PEHLİVANLI
  • 2. Parti AP Hasan ÖZÇELİK
  • 3. Parti AP H.Turgut TOKER
  • 4. Parti AP İsmail Hakkı KETENOĞLU
  • 5. Parti AP İsmail Hakkı KÖYLÜOĞLU
  • 6. Parti AP Oğuz AYGÜN
  • 7. Parti AP Orhan ALP
  • 8. Parti AP Orhan EREN
  • 9. Parti CHP Osman CERAN
  • 10. Parti CHP Sabahattin SELEK
  • 11. Parti CHP Yusuf Ziya YAĞCI
  • 12. Parti CHP Feriha Fatma ÖZTÜRK
  • 13. Parti CHP Önder SAV
  • 14. Parti CHP Kamil KIRIKOĞLU
  • 15. Parti CHP Kemal ATAMAN
  • 16. Parti CHP M.Rauf KANDEMİR
  • 17. Parti CHP Muammer ALICI
  • 18. Parti CHP Mustafa İMİRZALIOĞLU
  • 19. Parti CHP Cahit KAYRA
  • 20. Parti CHP İbrahim Saffet OMAY
  • 21. Parti CHP İlyas SEÇKİN
  • 22. Parti DP Cevat ÖNDER
  • 23. Parti DP Necdet EVLİYAGİL
  • 24. Parti MHP Mustafa Kemal ERKOVAN
  • 25. Parti MSP Hüsamettin AKMUMCU
  • 26. Parti MSP Oğuzhan ASİLTÜRK
Antalya
  • 1. Parti AP Abdurrahim ERDEM
  • 2. Parti AP İhsan ATAÖV
  • 3. Parti AP Remzi YILMAZ
  • 4. Parti CHP Ömer BUYRUKÇU
  • 5. Parti CHP Deniz BAYKAL
  • 6. Parti CHP Fahri ÖZÇELİK
  • 7. Parti DP Faiz SARLAR
Artvin
  • 1. Parti AP Sabit Osman AVCI
  • 2. Parti CHP Turgut ALTUNKAYA
  • 3. Parti CHP Ekrem Şadi ERDEM
Aydın
  • 1. Parti AP Behiç TOZKOPARAN
  • 2. Parti AP İsmet SEZGİN
  • 3. Parti AP Nahit MENTEŞE
  • 4. Parti CHP M.Şükrü KOÇ
  • 5. Parti CHP İsa AYHAN
  • 6. Parti DP Kemal Ziya ÖZTÜRK
  • 7. Parti DP Mutlu MENDERES
Balıkesir
  • 1. Parti AP Cihat BİLGEHAN
  • 2. Parti AP İbrahim Behram EKER
  • 3. Parti AP İhsan KIRIMLI
  • 4. Parti AP İlhan AYTEKİN
  • 5. Parti AP Mustafa Kemal ALVER
  • 6. Parti CHP Necati CEBE
  • 7. Parti CHP Orhan ÜRETMEN
  • 8. Parti CHP Sadullah USUMİ
  • 9. Parti MSP Ahmet AKÇEEL
Bilecik
  • 1. Parti AP Muzaffer ERDEM
  • 2. Parti CHP Mehmet ERGÜL
Bingöl
  • 1. Parti CHP Hasan Celalettin EZMAN
  • 2. Parti MSP Abdullah BAZANCİR
Bitlis
  • 1. Parti AP Abidin İnan GAYDALI
  • 2. Parti Bağımsız Mühyettin MUTLU
Bolu
  • 1. Parti AP Ahmet ÇAKMAK
  • 2. Parti AP Müfit BAYRAKTAR
  • 3. Parti CGP Kemal DEMİR
  • 4. Parti CHP Abdi ÖZKÖK
  • 5. Parti MSP Harun AYTAÇ
Burdur
  • 1. Parti AP Faik KIRBAŞLI
  • 2. Parti CHP Osman AYKUL
  • 3. Parti CHP Ali SANLI
Bursa
  • 1. Parti AP Ahmet TÜRKEL
  • 2. Parti AP Cemal KÜLAHLI
  • 3. Parti AP Halil KARAATLI
  • 4. Parti AP Hüseyin Suat SUNGUR
  • 5. Parti AP Kasım ÖNADIM
  • 6. Parti AP Mustafa TAYYAR
  • 7. Parti CHP Sadrettin ÇANGA
  • 8. Parti CHP Mehmet EMEKLİ
  • 9. Parti CHP Hasan Esat IŞIK
  • 10. Parti DP Mehmet TURGUT
  • 11. Parti MSP Emin ACAR
Çanakkale
  • 1. Parti AP Murat BAYRAK
  • 2. Parti AP Refet SEZGİN
  • 3. Parti AP Zekiye GÜLSEN
  • 4. Parti CHP Osman Orhan ÇANERİ
  • 5. Parti CHP Hasan SEVER
Çankırı
  • 1. Parti AP Arif TOSYALIOĞLU
  • 2. Parti AP Nurettin OK
  • 3. Parti DP Mehmet Ali ARSAN
Çorum
  • 1. Parti AP Yakup ÇAĞLAYAN
  • 2. Parti CHP Cahit ANGIN
  • 3. Parti CHP Etem EKEN
  • 4. Parti CHP Kasım PARLAR
  • 5. Parti DP İhsan TOMBUŞ
  • 6. Parti MSP Turhan UTKU
  • 7. Parti MSP Yasin HATİPOĞLU
Denizli
  • 1. Parti AP Fuat AVCI
  • 2. Parti AP Rıza GENÇOĞLU
  • 3. Parti CHP Arif Hüdai ORAL
  • 4. Parti CHP Hüseyin ERÇELİK
  • 5. Parti DP Hasan KORKMAZCAN
  • 6. Parti DP Sami ARSLAN
Diyarbakır
  • 1. Parti AP Abdüllatif ENSARİOĞLU
  • 2. Parti AP Mahmut KEPOLU
  • 3. Parti CHP Mahmut UYANIK
  • 4. Parti CHP Recai İSKENDEROĞLU
  • 5. Parti CHP Bahattin KARAKOÇ
  • 6. Parti DP Hasan DEĞER
  • 7. Parti MSP Halit KAHRAMAN
Edirne
  • 1. Parti AP İlhami ERTEM
  • 2. Parti AP Veli GÜLKAN
  • 3. Parti CHP Cevat SAYIN
  • 4. Parti CHP İlhan IŞIK
Elazığ
  • 1. Parti AP Rasim KÜÇÜKEL
  • 2. Parti CHP Ahmet Orhan SENEMOĞLU
  • 3. Parti CHP Atilla ATİLA
  • 4. Parti MSP Hasan BUZ
  • 5. Parti MSP Ömer Naimi BARIN
Erzincan
  • 1. Parti AP Hüsamettin ATABEYLİ
  • 2. Parti CHP Nurettin KARSU
  • 3. Parti CHP Hasan ÇETİNKAYA
Erzurum
  • 1. Parti AP İsmail Hakkı YILDIRIM
  • 2. Parti AP Rıfkı DANIŞMAN
  • 3. Parti Bağımsız Mehmet Fuat FIRAT
  • 4. Parti CHP Selçuk ERVERDİ
  • 5. Parti CHP Gıyasettin KARACA
  • 6. Parti DP Rasim CİNİSLİ
  • 7. Parti MSP Korkut ÖZAL
  • 8. Parti MSP Yahya AKDAĞ
  • 9. Parti MSP Zekai YAYLALI
Eskişehir
  • 1. Parti AP İbrahim Ethem GÜNGÖR
  • 2. Parti AP Orhan OĞUZ
  • 3. Parti AP Seyfi ÖZTÜRK
  • 4. Parti CHP Murat KAHYAOĞLU
  • 5. Parti CHP Niyazi ONAL
  • 6. Parti CHP Ayşe Aliye KÖKSAL
Gaziantep
  • 1. Parti AP Mehmet ÖZKAYA
  • 2. Parti CGP İmam Hüseyin İNCİOĞLU
  • 3. Parti CHP İbrahim HORTOĞLU
  • 4. Parti CHP Yusuf ÖZTÜRKMEN
  • 5. Parti CHP Mehmet ÖZMEN
  • 6. Parti CHP Mustafa GÜNEŞ
  • 7. Parti DP Orhan TOKUZ
  • 8. Parti MSP Mehmet BOZGEYİK
Giresun
  • 1. Parti AP Mehmet Emin TURGUTALP
  • 2. Parti AP Nizamettin ERKMEN
  • 3. Parti CHP Orhan YILMAZ
  • 4. Parti CHP Mustafa Kemal ÇİLESİZ
  • 5. Parti CHP Hasan Vamık TEKİN
  • 6. Parti DP İbrahim Ethem KILIÇOĞLU
Gümüşhane
  • 1. Parti AP Mustafa KARAMAN
  • 2. Parti AP Turgut YÜCEL
  • 3. Parti CHP Erol TUNCER
  • 4. Parti MSP Mehmet Orhan AKKOYUNLU
Hakkari
  • 1. Parti CHP Mikail İLÇİN
Hatay
  • 1. Parti AP Ali YILMAZ
  • 2. Parti AP Sabahattin ADALI
  • 3. Parti CHP Sabri İNCE
  • 4. Parti CHP Malik YILMAN
  • 5. Parti CHP Mehmet Sait REŞA
  • 6. Parti CHP Mehmet SÖNMEZ
  • 7. Parti DP Abdullah CİLLİ
İçel
  • 1. Parti AP İbrahim GÖKTEPE
  • 2. Parti AP Rasim GÜRSOY
  • 3. Parti CHP Süleyman ŞİMŞEK
  • 4. Parti CHP Oral MAVİOĞLU
  • 5. Parti CHP Çetin YILMAZ
  • 6. Parti CHP Hikmet BALOĞLU
  • 7. Parti DP Nazım BAŞ
Isparta
  • 1. Parti AP Ali İhsan BALIM
  • 2. Parti AP Mustafa CESUR
  • 3. Parti AP Süleyman Sami DEMİREL
  • 4. Parti AP Yusuf UYSAL
İstanbul
  • 1. Parti AP Cemal SÜER
  • 2. Parti AP Cemil YAVAŞ
  • 3. Parti AP Fatma Gülhis MANKUT
  • 4. Parti AP Hüsamettin TİYANŞAN
  • 5. Parti AP Hüseyin ÖZDEMİR
  • 6. Parti AP İhsan TOKSARI
  • 7. Parti AP İsmail Hakkı TEKİNEL
  • 8. Parti AP Mustafa KARA
  • 9. Parti AP Mustafa PARLAR
  • 10. Parti AP Osman ÖZER
  • 11. Parti AP Servet BAYRAMOĞLU
  • 12. Parti CGP İlhami SANCAR
  • 13. Parti CHP İlhan ÖZBAY
  • 14. Parti CHP Mehmet Emin SUNGUR
  • 15. Parti CHP Mehmet Kazım ÖZEKE
  • 16. Parti CHP Metin TÜZÜN
  • 17. Parti CHP Engin ÜNSAL
  • 18. Parti CHP Abdullah BAŞTÜRK
  • 19. Parti CHP Abdurrahman KÖKSALOĞLU
  • 20. Parti CHP Ahmet Bahir ERSOY
  • 21. Parti CHP Ali Nejat ÖLÇEN
  • 22. Parti CHP Ali TOPUZ
  • 23. Parti CHP Alp Doğan ÖZTUNÇ
  • 24. Parti CHP Şükriye TOK
  • 25. Parti CHP Reşit ÜLKER
  • 26. Parti CHP Hasan Basri AKGİRAY
  • 27. Parti CHP Vahit Yaşar ÇALIN
  • 28. Parti CHP Necdet EKMEN
  • 29. Parti CHP Necdet UĞUR
  • 30. Parti CHP Haluk ÜLMAN
  • 31. Parti CHP Orhan BİRGİT
  • 32. Parti CHP Orhan EYÜBOĞLU
  • 33. Parti DP Nilüfer GÜRSOY
  • 34. Parti DP Sadettin BİLGİÇ
  • 35. Parti DP Ferruh BOZBEYLİ
  • 36. Parti MSP İsmail Fehmi CUMALIOĞLU
  • 37. Parti MSP Süleyman Arif EMRE
  • 38. Parti MSP Hasan AKSAY
İzmir
  • 1. Parti AP Adil DEMİR
  • 2. Parti AP Ali Naili ERDEM
  • 3. Parti AP İsmail TAŞLI
  • 4. Parti AP Cemal TERCAN
  • 5. Parti AP Orhan Demir SORGUÇ
  • 6. Parti AP Şinasi OSMA
  • 7. Parti AP Yılmaz ERGENEKON
  • 8. Parti AP Yücel DİRİK
  • 9. Parti CHP Yüksel ÇAKMUR
  • 10. Parti CHP Süleyman GENÇ
  • 11. Parti CHP Remzi ÖZEN
  • 12. Parti CHP Coşkun KARAGÖZOĞLU
  • 13. Parti CHP Kaya BENGİSU
  • 14. Parti CHP Mahmut TÜRKMENOĞLU
  • 15. Parti CHP Neccar TÜRKCAN
  • 16. Parti CHP Arif Kemal ÖNDER
  • 17. Parti CHP Alev COŞKUN
  • 18. Parti DP Talat ASAL
Kahramanmaraş
  • 1. Parti AP Halit EVLİYA
  • 2. Parti CHP İsmet AĞAOĞLU
  • 3. Parti CHP Mehmet ÖZDAL
  • 4. Parti CHP Oğuz SÖĞÜTLÜ
  • 5. Parti DP Ali ZÜLFİKAROĞLU
  • 6. Parti MSP Ahmet Tevfik PAKSU
  • 7. Parti MSP Mehmet PAMUK
Kars
  • 1. Parti AP Cemil ÜNAL
  • 2. Parti Bağımsız Abdülkerim DOĞRU
  • 3. Parti CHP Davut AKSU
  • 4. Parti CHP Doğan ARASLI
  • 5. Parti CHP Hasan YILDIRIM
  • 6. Parti CHP Kemal GÜVEN
  • 7. Parti CHP Kemal OKYAY
  • 8. Parti DP Yasin BOZKURT
Kastamonu
  • 1. Parti AP Hilmi ÖZTÜRK
  • 2. Parti AP Mehdi KESKİN
  • 3. Parti AP Sabri KESKİN
  • 4. Parti CGP Hasan TOSYALI
  • 5. Parti CHP Sabri TIĞLI
  • 6. Parti CHP Vecdi İLHAN
Kayseri
  • 1. Parti AP Hayrettin NAKİBOĞLU
  • 2. Parti AP Kamil ÖZSARIYILDIZ
  • 3. Parti AP Selçuk İMAMOĞLU
  • 4. Parti CGP Turhan FEYZİOĞLU
  • 5. Parti CGP Mehmet ALTMIŞYEDİOĞLU
  • 6. Parti CHP Mehmet YÜCELER
  • 7. Parti CHP Tufan Doğan AVŞARGİL
  • 8. Parti MSP Cemal CEBECİ
Kırklareli
  • 1. Parti AP Mehmet ATAGÜN
  • 2. Parti CHP Mehmet DEDEOĞLU
  • 3. Parti CHP Tankut AKALIN
Kırşehir
  • 1. Parti AP Memduh ERDEMİR
  • 2. Parti CHP Mustafa AKSOY
  • 3. Parti CHP Sait SAYLAM
Kocaeli
  • 1. Parti AP Sabri YAHŞİ
  • 2. Parti AP Sedat AKAY
  • 3. Parti CHP İbrahim AKDOĞAN
  • 4. Parti CHP Turan GÜNEŞ
  • 5. Parti MSP Şevket KAZAN
Konya
  • 1. Parti AP Kemalettin GÖKAKIN
  • 2. Parti AP Mehmet Oğuz ATALAY
  • 3. Parti CGP Vefa TANIR
  • 4. Parti CHP Mustafa ÜSTÜNDAĞ
  • 5. Parti CHP Ali KÖKBUDAK
  • 6. Parti CHP Hüseyin KEÇELİ
  • 7. Parti CHP İsmet BÜYÜKYAYLACI
  • 8. Parti DP Bahri DAĞDAŞ
  • 9. Parti DP Faruk SÜKAN
  • 10. Parti DP Mustafa Kubilay İMER
  • 11. Parti DP Mehmet Necati KALAYCIOĞLU
  • 12. Parti DP Muzaffer DEMİRTAŞ
  • 13. Parti DP Özer ÖLÇMEN
  • 14. Parti MSP Reşat AKSOY
  • 15. Parti MSP Şener BATTAL
  • 16. Parti MSP Necmettin ERBAKAN
Kütahya
  • 1. Parti AP Ahmet Mahir ABLUM
  • 2. Parti AP Hüseyin Cavit ERDEMİR
  • 3. Parti AP İlhan ERSOY
  • 4. Parti CHP Ahmet Haşim BENLİ
  • 5. Parti DP Mehmet ERSOY
Malatya
  • 1. Parti AP Ahmet KARAASLAN
  • 2. Parti CHP Celal ÜNVER
  • 3. Parti CHP Hakkı GÖKÇE
  • 4. Parti CHP Hüseyin DENİZ
  • 5. Parti CHP Mehmet DELİKAYA
  • 6. Parti MSP Mehmet Turhan AKYOL
Manisa
  • 1. Parti AP Ahmet BALKAN
  • 2. Parti AP Hilmi OKÇU
  • 3. Parti AP Necmi ÖZGÜR
  • 4. Parti AP Önol ŞAKAR
  • 5. Parti AP Süleyman ÇAĞLAR
  • 6. Parti CHP Mustafa OK
  • 7. Parti CHP Hasan ZENGİN
  • 8. Parti CHP Veli BAKIRLI
  • 9. Parti DP Süleyman TUNCEL
  • 10. Parti MSP Gündüz SEVİLGEN
Mardin
  • 1. Parti AP Seyfi GÜNEŞTAN
  • 2. Parti Bağımsız İbrahim AYSOY
  • 3. Parti CGP Talat OĞUZ
  • 4. Parti CHP Nurettin YILMAZ
  • 5. Parti DP Ahmet TÜRK
  • 6. Parti MSP Fehim ADAK
Muğla
  • 1. Parti AP Ahmet BULDANLI
  • 2. Parti AP Ünal DEMİR
  • 3. Parti CHP Ali DÖĞERLİ
  • 4. Parti CHP Halil DERE
  • 5. Parti DP Adnan AKARCA
Muş
  • 1. Parti Bağımsız Kasım EMRE
  • 2. Parti CHP Tekin İleri DİKMEN
  • 3. Parti MSP Ahmet Hamdi ÇELEBİ
Nevşehir
  • 1. Parti AP Ragıp ÜNER
  • 2. Parti CHP Mehmet Zeki TEKİNER
  • 3. Parti MSP Mehmet Sabri DÖRTKOL
Niğde
  • 1. Parti AP Haydar ÖZALP
  • 2. Parti AP Şammas Yaşar ARIBAŞ
  • 3. Parti CHP Azmi YAVUZALP
  • 4. Parti DP Mehmet ALTINSOY
  • 5. Parti DP Mehmet BIYIK
Ordu
  • 1. Parti AP Bilal TARANOĞLU
  • 2. Parti AP Kemal ŞENSOY
  • 3. Parti Bağımsız Mustafa Kemal GÖNÜL
  • 4. Parti CHP Mehmet Said ERBİL
  • 5. Parti CHP Memduh EKŞİ
  • 6. Parti CHP Hasan Ferda GÜLEY
  • 7. Parti DP Senai YAZICI
  • 8. Parti DP Ata BODUR
Rize
  • 1. Parti AP Cevat YALÇIN
  • 2. Parti CHP Osman Yılmaz KARAOSMANOĞLU
  • 3. Parti CHP Sami KUMBASAR
  • 4. Parti MSP Sudi Reşat SARUHAN
Sakarya
  • 1. Parti AP Nadir Latif İSLAM
  • 2. Parti AP Nuri BAYAR
  • 3. Parti CHP Hayrettin UYSAL
  • 4. Parti CHP Kenan DURUKAN
  • 5. Parti DP Mustafa Vedat ÖNSAL
  • 6. Parti MSP İsmail MÜFTÜOĞLU
Samsun
  • 1. Parti AP Doğan KİTAPLI
  • 2. Parti AP Hayati SAVAŞÇI
  • 3. Parti AP Hüseyin ÖZALP
  • 4. Parti AP Mustafa DAĞISTANLI
  • 5. Parti CHP İlyas KILIÇ
  • 6. Parti CHP İrfan YANKUTAN
  • 7. Parti CHP Fahri BİRER
  • 8. Parti CHP Fuat UYSAL
  • 9. Parti DP Hilmi TÜRKMEN
  • 10. Parti MSP Ali ACAR
Şanlıurfa
  • 1. Parti AP Mehmet AKSOY
  • 2. Parti AP Mehmet Celal BUCAK
  • 3. Parti AP Necmettin CEVHERİ
  • 4. Parti CHP Necati AKSOY
  • 5. Parti CHP Celal PAYDAŞ
  • 6. Parti DP Mustafa KILIÇ
  • 7. Parti MSP Abdülkadir ÖNCEL
Siirt
  • 1. Parti AP İdris ARIKAN
  • 2. Parti Bağımsız Abdulkerim ZİLAN
  • 3. Parti CGP Mehmet Nebil OKTAY
  • 4. Parti CHP Abdülbaki CARTI
Sinop
  • 1. Parti AP Mustafa KAPTAN
  • 2. Parti CHP Tevfik Fikret ÖVET
  • 3. Parti CHP Yalçın OĞUZ
Sivas
  • 1. Parti AP Enver AKOVA
  • 2. Parti AP Vahit BOZATLI
  • 3. Parti CHP Nasuh Nazif ARSLAN
  • 4. Parti CHP Ahmet DURAKOĞLU
  • 5. Parti CHP Ekrem KANGAL
  • 6. Parti MSP Mehmet İhsan KARAÇAM
  • 7. Parti MSP Vahidettin KARAÇORLU
  • 8. Parti MSP Ahmet ARIKAN
  • 9. Parti TBP Mustafa TİMİSİ
Tekirdağ
  • 1. Parti AP Halil BAŞOL
  • 2. Parti AP Nihan İLGÜN
  • 3. Parti CHP Ömer KAHRAMAN
  • 4. Parti CHP Yılmaz ALPASLAN
Tokat
  • 1. Parti AP Ali Şevki EREK
  • 2. Parti AP Feyzullah DEĞERLİ
  • 3. Parti CHP Haydar ULUSOY
  • 4. Parti CHP Ali KURT
  • 5. Parti CHP İsmail Hakkı BİRLER
  • 6. Parti DP Cevat ATILGAN
  • 7. Parti MSP Hüseyin ABBAS
Trabzon
  • 1. Parti AP Mehmet ÖZGÜR
  • 2. Parti AP Ömer ÇAKIROĞLU
  • 3. Parti CHP Mehmet ARSLANTÜRK
  • 4. Parti CHP Adil Ali CİNEL
  • 5. Parti CHP Ahmet ŞENER
  • 6. Parti CHP Hüseyin Kadri EYÜBOĞLU
  • 7. Parti DP Ekrem DİKMEN
  • 8. Parti MSP Lütfi KÖKTAŞ
Tunceli
  • 1. Parti CHP Nihat SALTIK
  • 2. Parti CHP Süleyman YILDIRIM
Uşak
  • 1. Parti AP Orhan DENGİZ
  • 2. Parti CHP Ahmet YILMAZ
  • 3. Parti CHP Kadir ÖZPAK
Van
  • 1. Parti AP Kinyas KARTAL
  • 2. Parti CGP Mehmet Salih YILDIZ
  • 3. Parti CGP Müslih GÖRENTAŞ
  • 4. Parti CGP İhsan BEDİRHANOĞLU
Yozgat
  • 1. Parti AP Mustafa Asri ÜNSÜR
  • 2. Parti CHP Nedim KORKMAZ
  • 3. Parti CHP İlhami ÇETİN
  • 4. Parti DP İhsan ARSLAN
  • 5. Parti MHP Ali Fuat EYÜPOĞLU
  • 6. Parti MSP Ömer Lütfi ZARARSIZ
Zonguldak
  • 1. Parti AP Ahmet Nihat AKIN
  • 2. Parti AP Feyzi FIRAT
  • 3. Parti AP Orhan GÖNCÜOĞLU
  • 4. Parti AP Sadık Tekin MÜFTÜOĞLU
  • 5. Parti CHP Zekai ALTINAY
  • 6. Parti CHP Mustafa Bülent ECEVİT
  • 7. Parti CHP Kemal ANADOL
  • 8. Parti CHP Cahit KARATAŞ
  • 9. Parti MSP Mehmet Zeki OKUR
TÜRKİYE GENELİNDE PARTİLERİN OY DAĞILIMI
Nüfus : 38.073.000
Seçmen Sayısı :16.798.255
Kullanılan Oy : 11.223.843
Geçerli Oy Sayısı :10.723.657
Katılım Oranı : % 66,82
Milletvekili Sayısı : 450
Kadın Vekil Sayısı : 6
Erkek Vekil Sayısı : 444