1991 GENEL SEÇİMLERİ İLLERDE KAZANAN ADAYLAR

1991 Genel seçimlerinde illere göre kazanan adaylar.
Adana
  • 1. Parti ANAP Yılmaz HOCAOĞLU
  • 2. Parti DYP Turgut TEKİN
  • 3. Parti DYP Uğur AKSÖZ
  • 4. Parti DYP Veli Andaç DURAK
  • 5. Parti DYP Ahmet ŞANAL
  • 6. Parti DYP Ali Yalçın ÖĞÜTCAN
  • 7. Parti DYP Bekir Sami DAÇE
  • 8. Parti DYP Mehmet Halit DAĞLI
  • 9. Parti DYP Mehmet Selahattin KILIÇ
  • 10. Parti DYP Mustafa KÜPELİ
  • 11. Parti DYP Orhan ŞENDAĞ
  • 12. Parti SHP Timurçin SAVAŞ
  • 13. Parti SHP Muhammet KAYMAK
  • 14. Parti SHP İbrahim ÖZDİŞ
Adıyaman
  • 1. Parti SHP Abuzer TANRIVERDİ
  • 2. Parti SHP Celal KÜRKOĞLU
  • 3. Parti SHP Kemal TABAK
  • 4. Parti SHP Mahmut KILIÇ
Afyon
  • 1. Parti ANAP Gaffar YAKIN
  • 2. Parti ANAP Halil İbrahim ÖZSOY
  • 3. Parti DYP İsmet ATİLLA
  • 4. Parti DYP Abdullah ULUTÜRK
  • 5. Parti DYP Baki DURMAZ
  • 6. Parti DYP Ethem KELEKÇİ
Ağrı
  • 1. Parti ANAP Hasan Fecri ALPASLAN
  • 2. Parti ANAP Yaşar ERYILMAZ
  • 3. Parti DYP Cemil ERHAN
  • 4. Parti DYP Mikail AYDEMİR
Aksaray
  • 1. Parti DYP Halil DEMİR
  • 2. Parti DYP Mahmut ÖZTÜRK
  • 3. Parti RP İsmet GÜR
Amasya
  • 1. Parti SHP Cemalettin GÜRBÜZ
  • 2. Parti SHP Haydar OYMAK
  • 3. Parti SHP Mehmet Tahir KÖSE
Ankara
  • 1. Parti ANAP Halil ŞIVGIN
  • 2. Parti ANAP Hamdi ERİŞ
  • 3. Parti ANAP Mehmet ÇEVİK
  • 4. Parti ANAP Mehmet Nedim BUDAK
  • 5. Parti ANAP Mehmet SAĞDIÇ
  • 6. Parti ANAP Mehmet Vehbi DİNÇERLER
  • 7. Parti ANAP Yücel SEÇKİNER
  • 8. Parti DYP Orhan KİLERCİOĞLU
  • 9. Parti DYP Sait Kemal MİMAROĞLU
  • 10. Parti DYP Mustafa Dursun YANGIN
  • 11. Parti DYP Mustafa Tınaz TİTİZ
  • 12. Parti DYP İrfan KÖKSALAN
  • 13. Parti DYP Baki TUĞ
  • 14. Parti DYP Bilal GÜNGÖR
  • 15. Parti RP İbrahim Melih GÖKÇEK
  • 16. Parti RP Ömer Faruk EKİNCİ
  • 17. Parti SHP Mehmet Seyfi OKTAY
  • 18. Parti SHP Mehmet KERİMOĞLU
  • 19. Parti SHP İbrahim TEZ
  • 20. Parti SHP Ali DİNÇER
  • 21. Parti SHP Halis Uluç GÜRKAN
  • 22. Parti SHP Salman KAYA
  • 23. Parti SHP Osman Mümtaz SOYSAL
Antalya
  • 1. Parti ANAP Hasan ÇAKIR
  • 2. Parti DYP Hasan NAMAL
  • 3. Parti DYP Hayri DOĞAN
  • 4. Parti DYP Veysel ATASOY
  • 5. Parti DYP Adil AYDIN
  • 6. Parti DYP Ali KARATAŞ
  • 7. Parti DYP Gökberk ERGENEKON
  • 8. Parti SHP Deniz BAYKAL
  • 9. Parti SHP Faik ALTUN
Artvin
  • 1. Parti ANAP Süleyman HATİNOĞLU
  • 2. Parti DYP Hasan EKİNCİ
Aydın
  • 1. Parti ANAP Cengiz ALTINKAYA
  • 2. Parti ANAP Yüksel YALOVA
  • 3. Parti DYP Ali Rıza GÖNÜL
  • 4. Parti DYP İsmet SEZGİN
  • 5. Parti DYP Nahit MENTEŞE
  • 6. Parti DYP Tunç BİLGET
Balıkesir
  • 1. Parti DYP Abdulbaki ATAÇ
  • 2. Parti DYP Ekrem CEYHUN
  • 3. Parti DYP Hüseyin BALYALI
  • 4. Parti DYP Mehmet Cemal ÖZTAYLAN
  • 5. Parti DYP Melih PABUÇCUOĞLU
  • 6. Parti DYP Ömer Lütfi COŞKUN
  • 7. Parti DYP Sami SÖZAT
Bartın
  • 1. Parti DSP Hasan AKYOL
  • 2. Parti DYP Köksal TOPTAN
Batman
  • 1. Parti SHP Abdülkerim ZİLAN
  • 2. Parti SHP Mehmet Adnan EKMEN
  • 3. Parti SHP Nizamettin TOĞUÇ
Bayburt
  • 1. Parti ANAP Ülkü Gökalp GÜNEY
  • 2. Parti RP Bahattin ELÇİ
Bilecik
  • 1. Parti ANAP Mehmet SEVEN
  • 2. Parti DYP Bahattin ŞEKER
Bingöl
  • 1. Parti DYP Haydar BAYLAZ
  • 2. Parti RP Hüsamettin KORKUTATA
  • 3. Parti RP Kazım ATAOĞLU
Bitlis
  • 1. Parti ANAP Edip Safder GAYDALI
  • 2. Parti ANAP Kamran İNAN
  • 3. Parti RP Zeki ERGEZEN
Bolu
  • 1. Parti ANAP Abbas İNCEYAN
  • 2. Parti ANAP Avni AKYOL
  • 3. Parti DYP Nazmi ÇİLOĞLU
  • 4. Parti DYP Necmi HOŞVER
  • 5. Parti DYP Tevfik TÜRESİN
Burdur
  • 1. Parti DYP Ahmet SAYIN
  • 2. Parti DYP Ahmet Şeref ERDEM
  • 3. Parti DYP Mustafa ÇİLOĞLU
Bursa
  • 1. Parti ANAP Feridun PEHLİVAN
  • 2. Parti ANAP Mehmet GEDİK
  • 3. Parti ANAP Mümin GENÇOĞLU
  • 4. Parti ANAP Hüsamettin ÖRÜÇ
  • 5. Parti DYP İbrahim GÜRDAL
  • 6. Parti DYP Kadri GÜÇLÜ
  • 7. Parti DYP Şükrü ERDEM
  • 8. Parti DYP Turhan TAYAN
  • 9. Parti DYP Yılmaz OVALI
  • 10. Parti DYP Fethi AKKOÇ
  • 11. Parti DYP Beytullah Mehmet GAZİOĞLU
  • 12. Parti DYP Cavit ÇAĞLAR
Çanakkale
  • 1. Parti DYP Ahmet Hamdi ÜÇPINARLAR
  • 2. Parti DYP Nevfel ŞAHİN
  • 3. Parti DYP Rahmi ÖZER
  • 4. Parti DYP Süleyman AYHAN
Çankırı
  • 1. Parti ANAP İlker TUNCAY
  • 2. Parti DYP Nevzat AYAZ
  • 3. Parti RP İsmail COŞAR
Çorum
  • 1. Parti ANAP Mustafa Ateş AMİKLİOĞLU
  • 2. Parti DYP Aslan Adnan TÜRKOĞLU
  • 3. Parti RP Yasin HATİBOĞLU
  • 4. Parti RP Muharrem ŞEMSEK
  • 5. Parti SHP Cemal ŞAHİN
Denizli
  • 1. Parti ANAP Hasan KORKMAZCAN
  • 2. Parti ANAP Muzaffer ARICI
  • 3. Parti DYP Nabi SABUNCU
  • 4. Parti DYP Mehmet GÖZLÜKAYA
  • 5. Parti DYP Mustafa Haluk MÜFTÜLER
  • 6. Parti SHP Adnan KESKİN
Diyarbakır
  • 1. Parti DYP Mehmet Selim ENSARİOĞLU
  • 2. Parti SHP M.Hatip DİCLE
  • 3. Parti SHP Salih SÜMER
  • 4. Parti SHP Sedat YURTTAŞ
  • 5. Parti SHP Ahmet Fehmi IŞIKLAR
  • 6. Parti SHP Leyla ZANA
  • 7. Parti SHP Mahmut UYANIK
  • 8. Parti SHP Mehmet KAHRAMAN
Edirne
  • 1. Parti DSP Erdal KESEBİR
  • 2. Parti DSP Hasan Basri ELER
  • 3. Parti DYP Şerif ERCAN
  • 4. Parti DYP Evren BULUT
Elazığ
  • 1. Parti DYP Ahmet KÜÇÜKEL
  • 2. Parti DYP Ali Rıza SEPTİOĞLU
  • 3. Parti RP Tuncay ŞEKERCİOĞLU
  • 4. Parti RP Ahmet Cemil TUNÇ
Erzincan
  • 1. Parti ANAP Yıldırım AKBULUT
  • 2. Parti SHP Ali İbrahim TUTU
  • 3. Parti SHP Mustafa KUL
Erzurum
  • 1. Parti DYP Melik FIRAT
  • 2. Parti DYP İsmail KÖSE
  • 3. Parti RP Lütfü ESENGÜN
  • 4. Parti RP Abdulillah FIRAT
  • 5. Parti RP Oktay ÖZTÜRK
  • 6. Parti RP Rıza MÜFTÜOĞLU
  • 7. Parti RP Şinasi YAVUZ
Eskişehir
  • 1. Parti ANAP Hüseyin AKSOY
  • 2. Parti ANAP Mustafa BALCILAR
  • 3. Parti DYP Hüsamettin CİNDORUK
  • 4. Parti DYP İbrahim Yaşar DEDELEK
  • 5. Parti DYP Muammer Fevzi YALÇIN
Gaziantep
  • 1. Parti DYP Ayvaz GÖKDEMİR
  • 2. Parti DYP Hannan ÖZÜBERK
  • 3. Parti DYP Mehmet BATALLI
  • 4. Parti DYP Mehmet ÖZKAYA
  • 5. Parti SHP Mustafa DOĞAN
  • 6. Parti SHP Mustafa YILMAZ
  • 7. Parti SHP Hikmet ÇETİN
  • 8. Parti SHP Bahattin ALAGÖZ
  • 9. Parti SHP Abdulkadir ATEŞ
Giresun
  • 1. Parti ANAP Burhan KARA
  • 2. Parti ANAP Ergun ÖZDEMİR
  • 3. Parti ANAP Rasim ZAİMOĞLU
  • 4. Parti ANAP Yavuz KÖYMEN
Gümüşhane
  • 1. Parti ANAP Mahmut Oltan SUNGURLU
  • 2. Parti RP Lütfi DOĞAN
Hakkari
  • 1. Parti ANAP Esat CANAN
  • 2. Parti DYP Mustafa ZEYDAN
Hatay
  • 1. Parti DYP Bestami TEKE
  • 2. Parti DYP Abdullah KINALI
  • 3. Parti DYP Nurettin TOKDEMİR
  • 4. Parti SHP Onur KUMBARACIBAŞI
  • 5. Parti SHP Ali UYAR
  • 6. Parti SHP Fuat ÇAY
  • 7. Parti SHP Mehmet DÖNEN
  • 8. Parti SHP Nihat MATKAP
İçel
  • 1. Parti ANAP Ali ER
  • 2. Parti ANAP Rüştü Kazım YÜCELEN
  • 3. Parti DYP Yusuf Fevzi ARICI
  • 4. Parti DYP Ahmet BİLYELİ
  • 5. Parti DYP Ali SU
  • 6. Parti DYP Asım KALELİ
  • 7. Parti SHP Aydın Güven GÜRKAN
  • 8. Parti SHP Durmuş Fikri SAĞLAR
  • 9. Parti SHP Mustafa İstemihan TALAY
Isparta
  • 1. Parti DYP Abdullah Aykon DOĞAN
  • 2. Parti DYP Ertekin DURUTÜRK
  • 3. Parti DYP Mustafa Fikri ÇOBANER
  • 4. Parti DYP Süleyman Sami DEMİREL
İstanbul
  • 1. Parti ANAP Adnan KAHVECİ
  • 2. Parti ANAP Elaattin ELMAS
  • 3. Parti ANAP Emin KUL
  • 4. Parti ANAP Engin GÜNER
  • 5. Parti ANAP Fevzi İŞBAŞARAN
  • 6. Parti ANAP Güneş TANER
  • 7. Parti ANAP Gürhan ÇELEBİCAN
  • 8. Parti ANAP Gürol SOYLU
  • 9. Parti ANAP Halil Orhan ERGÜDER
  • 10. Parti ANAP Halit DUMANKAYA
  • 11. Parti ANAP Bülent AKARCALI
  • 12. Parti ANAP Cem KOZLU
  • 13. Parti ANAP Hüsnü DOĞAN
  • 14. Parti ANAP İbrahim ÖZDEMİR
  • 15. Parti ANAP İmren AYKUT
  • 16. Parti ANAP İsmail Safa GİRAY
  • 17. Parti ANAP İsmail SANCAK
  • 18. Parti ANAP Kadir Ramazan COŞKUN
  • 19. Parti ANAP Kemal Naci EKŞİ
  • 20. Parti ANAP Leyla Yeniay KÖSEOĞLU
  • 21. Parti ANAP Mehmet Bahattin YÜCEL
  • 22. Parti ANAP Mehmet Cavit KAVAK
  • 23. Parti ANAP Osman CEYLAN
  • 24. Parti ANAP Recep Ercüment KONUKMAN
  • 25. Parti ANAP Sabri ÖZTÜRK
  • 26. Parti ANAP Şadan TUZCU
  • 27. Parti ANAP Salih ERGÜN
  • 28. Parti ANAP Melike Tugay HASEFE
  • 29. Parti ANAP Temel GÜNDOĞDU
  • 30. Parti ANAP Tunca TOSKAY
  • 31. Parti ANAP Yusuf NAMOĞLU
  • 32. Parti ANAP Yusuf PAMUK
  • 33. Parti ANAP Ziyaeddin Selçuk MARUFLU
  • 34. Parti DSP Mehmet SEVİGEN
  • 35. Parti DSP İbrahim Nami ÇAĞAN
  • 36. Parti DSP Hasan Hüsamettin ÖZKAN
  • 37. Parti DYP Bedrettin DALAN
  • 38. Parti DYP Bedrettin Doğancan AKYÜREK
  • 39. Parti DYP Coşkun KIRCA
  • 40. Parti DYP Yıldırım AKTUNA
  • 41. Parti DYP Tansu ÇİLLER
  • 42. Parti RP Mukadder BAŞEĞMEZ
  • 43. Parti RP Mustafa BAŞ
  • 44. Parti RP Ali OĞUZ
  • 45. Parti RP Hasan MEZARCI
  • 46. Parti SHP Algan HACALOĞLU
  • 47. Parti SHP Ercan KARAKAŞ
  • 48. Parti SHP İsmail CEM
  • 49. Parti SHP İbrahim GÜRSOY
  • 50. Parti SHP Mehmet MOĞULTAY
İzmir
  • 1. Parti ANAP İlhan KAYA
  • 2. Parti ANAP Işılay SAYGIN
  • 3. Parti ANAP Işın ÇELEBİ
  • 4. Parti ANAP İsmet Kaya ERDEM
  • 5. Parti ANAP Cemal TERCAN
  • 6. Parti ANAP Cengiz BULUT
  • 7. Parti ANAP Suha TANIK
  • 8. Parti ANAP Timur DEMİR
  • 9. Parti DYP Erkut ŞENBAŞ
  • 10. Parti DYP Ersin FARALYALI
  • 11. Parti DYP Esat Yıldırım AVCI
  • 12. Parti DYP Mehmet KÖSTEPEN
  • 13. Parti DYP Mehmet ÖZKAN
  • 14. Parti DYP Nevzat ÇOBANOĞLU
  • 15. Parti DYP Rifat SERDAROĞLU
  • 16. Parti SHP Halil ÇULHAOĞLU
  • 17. Parti SHP Veli AKSOY
  • 18. Parti SHP Erdal İNÖNÜ
  • 19. Parti SHP Atilla MUTMAN
Kahramanmaraş
  • 1. Parti DYP Selahattin KARADEMİR
  • 2. Parti RP Ahmet DÖKÜLMEZ
  • 3. Parti RP Esat BÜTÜN
  • 4. Parti RP Hasan DİKİCİ
  • 5. Parti RP Ökkeş ŞENDİLLER
  • 6. Parti RP Recep KIRIŞ
  • 7. Parti RP Saffet TOPAKTAŞ
Karaman
  • 1. Parti RP Seyit Osman SEVİMLİ
  • 2. Parti RP Zeki ÜNAL
Kars
  • 1. Parti DYP Abdulkerim DOĞRU
  • 2. Parti DYP Mehmet Sabri GÜNER
  • 3. Parti SHP Zeki Naci TARHAN
  • 4. Parti SHP Atilla HUN
  • 5. Parti SHP Mehmet ALP
Kastamonu
  • 1. Parti ANAP Murat BAŞESGİOĞLU
  • 2. Parti ANAP Refik ARSLAN
  • 3. Parti DYP Münif İSLAMOĞLU
  • 4. Parti DYP Nurhan TEKİNEL
Kayseri
  • 1. Parti RP Abdullah GÜL
  • 2. Parti RP Aykut EDİBALİ
  • 3. Parti RP Mustafa DAĞCI
  • 4. Parti RP Osman DEVELİOĞLU
  • 5. Parti RP Şaban BAYRAK
  • 6. Parti RP Salih KAPUSUZ
  • 7. Parti RP Seyfi ŞAHİN
Kırıkkale
  • 1. Parti DYP Abdurrahman ÜNLÜ
  • 2. Parti DYP Hacı FİLİZ
  • 3. Parti DYP M.Sadık AVUNDUKLUOĞLU
Kırklareli
  • 1. Parti ANAP Cemal ÖZBİLEN
  • 2. Parti DYP Ahmet Sezal ÖZBEK
  • 3. Parti SHP İrfan GÜRPINAR
Kırşehir
  • 1. Parti SHP Coşkun GÖKALP
  • 2. Parti SHP Hilmi YÜKSELEN
  • 3. Parti SHP Sabri YAVUZ
Kocaeli
  • 1. Parti ANAP Bülent ATASAYAN
  • 2. Parti DYP Halil İbrahim ARTVİNLİ
  • 3. Parti DYP İsmail AMASYALI
  • 4. Parti DYP İsmail KALKANDELEN
  • 5. Parti DYP M. Kazım DİNÇ
  • 6. Parti DYP Alaettin KURT
  • 7. Parti RP Şevket KAZAN
Konya
  • 1. Parti ANAP Mehmet KEÇECİLER
  • 2. Parti DYP Ali GÜNAYDIN
  • 3. Parti DYP Hasan AVŞAR
  • 4. Parti DYP Mehmet Ali YAVUZ
  • 5. Parti DYP Ömer ŞEKER
  • 6. Parti DYP Osman ÖZBEK
  • 7. Parti DYP Vefa TANIR
  • 8. Parti RP Servet TURGUT
  • 9. Parti RP Abit KIVRAK
  • 10. Parti RP Ahmet Remzi HATİP
  • 11. Parti RP Musa ERARICI
  • 12. Parti RP Mustafa ÜNALDI
  • 13. Parti RP Necmettin ERBAKAN
Kütahya
  • 1. Parti ANAP Mehmet Rauf ERTEKİN
  • 2. Parti ANAP Mustafa KALEMLİ
  • 3. Parti DYP Hüseyin Cavit ERDEMİR
  • 4. Parti DYP İsmail KARAKUYU
  • 5. Parti RP Ahmet DERİN
Malatya
  • 1. Parti ANAP Gazi BARUT
  • 2. Parti ANAP Metin EMİROĞLU
  • 3. Parti ANAP Münir Doğan ÖLMEZTOPRAK
  • 4. Parti ANAP Yusuf Bozkurt ÖZAL
  • 5. Parti RP Oğuzhan ASİLTÜRK
  • 6. Parti SHP Mustafa YILMAZ
Manisa
  • 1. Parti ANAP Ekrem PAKDEMİRLİ
  • 2. Parti ANAP Faruk SAYDAM
  • 3. Parti DYP Rıza AKÇALI
  • 4. Parti DYP Sümer ORAL
  • 5. Parti DYP Tevfik DİKER
  • 6. Parti DYP Ümit CANUYAR
  • 7. Parti DYP Yahya USLU
  • 8. Parti DYP Akın GÖNEN
  • 9. Parti DYP Cengiz ÜRETMEN
Mardin
  • 1. Parti SHP Ahmet TÜRK
  • 2. Parti SHP Ali YİĞİT
  • 3. Parti SHP Mehmet GÜLCEGÜN
  • 4. Parti SHP Mehmet SİNCAR
  • 5. Parti SHP Muzaffer ARIKAN
Muğla
  • 1. Parti ANAP Nevşat ÖZER
  • 2. Parti DYP İrfettin AKAR
  • 3. Parti DYP Latif SAKICI
  • 4. Parti DYP Muzaffer İLHAN
  • 5. Parti SHP Erman ŞAHİN
Muş
  • 1. Parti SHP Mehmet Emin SEVER
  • 2. Parti SHP Muzaffer DEMİR
  • 3. Parti SHP Sırrı SAKIK
Nevşehir
  • 1. Parti DYP Esat KIRATLIOĞLU
  • 2. Parti DYP Osman SEYFİ
  • 3. Parti RP Mehmet ELKATMIŞ
Niğde
  • 1. Parti DYP Doğan BARAN
  • 2. Parti DYP İbrahim ARISOY
  • 3. Parti DYP Rıfat YÜZBAŞIOĞLU
Ordu
  • 1. Parti ANAP Cavit Şadi PEHLİVANOĞLU
  • 2. Parti ANAP Mustafa Bahri KİBAR
  • 3. Parti ANAP Nabi POYRAZ
  • 4. Parti ANAP Şükrü YÜRÜR
  • 5. Parti DYP Refaiddin ŞAHİN
  • 6. Parti DYP Hasan KILIÇ
Rize
  • 1. Parti ANAP Ahmet KABİL
  • 2. Parti ANAP Ahmet Mesut YILMAZ
  • 3. Parti ANAP Mustafa PARLAK
Sakarya
  • 1. Parti ANAP Ersin TARANOĞLU
  • 2. Parti ANAP Mustafa KILIÇARSLAN
  • 3. Parti DYP Nevzat ERCAN
  • 4. Parti DYP Mehmet GÖLHAN
  • 5. Parti DYP Ahmet NEİDİM
  • 6. Parti RP Cevat AYHAN
Samsun
  • 1. Parti ANAP Hüseyin ÖZALP
  • 2. Parti ANAP Adem YILDIZ
  • 3. Parti DYP Ali ESER
  • 4. Parti DYP Cemal ALİŞAN
  • 5. Parti DYP İhsan SARAÇLAR
  • 6. Parti DYP İlyas AKTAŞ
  • 7. Parti DYP İrfan DEMİRALP
  • 8. Parti DYP Mehmet ÇEBİ
  • 9. Parti DYP Nafiz KURT
Şanlıurfa
  • 1. Parti ANAP Eyyüp Cenap GÜLPINAR
  • 2. Parti ANAP Seyit EYYÜBOĞLU
  • 3. Parti DYP Abdurrezak YAVUZ
  • 4. Parti DYP Ferit Aydın MİRKELAM
  • 5. Parti DYP Mehmet Fevzi ŞIHANLIOĞLU
  • 6. Parti DYP Necmettin CEVHERİ
  • 7. Parti DYP Sedat Edip BUCAK
  • 8. Parti SHP İbrahim Halil ÇELİK
Siirt
  • 1. Parti SHP Mehmet Erdal KOYUNCU
  • 2. Parti SHP Naif GÜNEŞ
  • 3. Parti SHP Zübeyir AYDAR
Sinop
  • 1. Parti DYP Cafer Sadık KESEROĞLU
  • 2. Parti DYP Kadir BOZKURT
  • 3. Parti DYP Yaşar TOPÇU
Şırnak
  • 1. Parti SHP Mahmut ALINAK
  • 2. Parti SHP Orhan DOĞAN
  • 3. Parti SHP Selim SADAK
Sivas
  • 1. Parti RP Abdullatif ŞENER
  • 2. Parti RP Ahmet ARIKAN
  • 3. Parti RP Muhsin YAZICIOĞLU
  • 4. Parti RP Musa DEMİRCİ
  • 5. Parti SHP Ziya HALİS
  • 6. Parti SHP Azimet KÖYLÜOĞLU
Tekirdağ
  • 1. Parti DYP Fethiye ÖZVER
  • 2. Parti DYP Halil BAŞOL
  • 3. Parti DYP Hasan PEKER
  • 4. Parti DYP Muhtar MAHRAMLI
Tokat
  • 1. Parti DYP Ali Şevki EREK
  • 2. Parti RP Ahmet Fevzi İNCEÖZ
  • 3. Parti RP Ahmet ÖZDEMİR
  • 4. Parti RP İbrahim KUMAŞ
  • 5. Parti SHP Şahin ULUSOY
  • 6. Parti SHP Güler İLERİ
Trabzon
  • 1. Parti ANAP Ali Kemal BAŞARAN
  • 2. Parti ANAP Eyüp AŞIK
  • 3. Parti ANAP Fahrettin KURT
  • 4. Parti DYP Mehmet Ali YILMAZ
  • 5. Parti RP Kemalettin GÖKTAŞ
  • 6. Parti RP Koray AYDIN
Tunceli
  • 1. Parti SHP Kamer GENÇ
  • 2. Parti SHP Vahdet Sinan YERLİKAYA
Uşak
  • 1. Parti SHP Ender KARAGÜL
  • 2. Parti SHP Fahri GÜNDÜZ
  • 3. Parti SHP Ural KÖKLÜ
Van
  • 1. Parti ANAP Şerif BEDİRHANOĞLU
  • 2. Parti DYP Mustafa KAÇMAZ
  • 3. Parti DYP Nadir KARTAL
  • 4. Parti RP Fethullah ERBAŞ
  • 5. Parti SHP Remzi KARTAL
Yozgat
  • 1. Parti ANAP Lütfullah KAYALAR
  • 2. Parti ANAP Mahmut ORHON
  • 3. Parti RP Yaşar ERBAŞ
  • 4. Parti RP Alparslan TÜRKEŞ
  • 5. Parti RP Hüseyin ERDAL
Zonguldak
  • 1. Parti DSP Mustafa Bülent ECEVİT
  • 2. Parti DYP Necdet YAZICI
  • 3. Parti DYP Ömer BARUTÇU
  • 4. Parti DYP Şinasi ALTINER
  • 5. Parti DYP Adnan AKIN
  • 6. Parti DYP Ali UZUN
  • 7. Parti DYP Güneş MÜFTÜOĞLU
TÜRKİYE GENELİNDE PARTİLERİN OY DAĞILIMI
Nüfus : 57.064.000
Seçmen Sayısı :29.979.123
Kullanılan Oy : 25.157.089
Geçerli Oy Sayısı :24.416.666
Katılım Oranı : % 83,92
Milletvekili Sayısı : 450
Kadın Vekil Sayısı : 8
Erkek Vekil Sayısı : 442