1995 GENEL SEÇİMLERİ İLLERDE KAZANAN ADAYLAR

1995 Genel seçimlerinde illere göre kazanan adaylar.
Adana
  • 1. Parti ANAP İmren AYKUT
  • 2. Parti ANAP Mehmet Ali BİLİCİ
  • 3. Parti ANAP Orhan KAVUNCU
  • 4. Parti ANAP Uğur AKSÖZ
  • 5. Parti DSP Tuncay KARAYTUĞ
  • 6. Parti DSP İbrahim Yavuz BİLDİK
  • 7. Parti DSP Mehmet BÜYÜKYILMAZ
  • 8. Parti DSP Arif SEZER
  • 9. Parti DYP Mehmet Halit DAĞLI
  • 10. Parti DYP Mustafa KÜPELI
  • 11. Parti DYP İ.Cevher CEVHERİ
  • 12. Parti DYP Veli Andaç DURAK
  • 13. Parti MHP Erol ÇEVİKÇE
  • 14. Parti RP İbrahim Ertan YÜLEK
  • 15. Parti RP Cevdet AKÇALI
  • 16. Parti RP Yakup BUDAK
  • 17. Parti RP Sıtkı CENGİL
Adıyaman
  • 1. Parti ANAP Mahmut BOZKURT
  • 2. Parti CHP Celal TOPKAN
  • 3. Parti DYP Mahmut Nedim BİLGİÇ
  • 4. Parti RP Ahmet ÇELİK
  • 5. Parti RP Ahmet DOĞAN
Afyon
  • 1. Parti ANAP Halil İbrahim ÖZSOY
  • 2. Parti DYP İsmet ATTİLA
  • 3. Parti DYP Nuri YABUZ
  • 4. Parti DYP Yaman TORUNER
  • 5. Parti MHP Kubilay UYGUN
  • 6. Parti RP Osman HAZER
  • 7. Parti RP Sait AÇBA
Ağrı
  • 1. Parti ANAP Yaşar ERYILMAZ
  • 2. Parti HADEP Cemil ERHAN
  • 3. Parti RP M. Sıddık ALTAY
  • 4. Parti RP M. Ziyattin TOKAR
  • 5. Parti RP Celal ESİN
Aksaray
  • 1. Parti ANAP Sadi SOMUNCUOĞLU
  • 2. Parti DYP Nevzat KÖSE
  • 3. Parti RP Mehmet ALTINSOY
  • 4. Parti RP Murtaza ÖZKANLI
Amasya
  • 1. Parti ANAP Aslan Ali HATİPOĞLU
  • 2. Parti CHP Haydar OYMAK
  • 3. Parti DYP Ahmet İYİMAYA
  • 4. Parti RP Cemalettin LAFÇI
Ankara
  • 1. Parti ANAP Agah Oktay GÜNER
  • 2. Parti ANAP Cemil ÇİÇEK
  • 3. Parti ANAP İlker TUNCAY
  • 4. Parti ANAP İrfan KÖKSALAN
  • 5. Parti ANAP Mehmet EKİCİ
  • 6. Parti ANAP Mehmet SAĞDIÇ
  • 7. Parti ANAP Nejat ARSEVEN
  • 8. Parti ANAP Yücel SEÇKİNER
  • 9. Parti CHP Yılmaz ATEŞ
  • 10. Parti CHP Mehmet Seyfi OKTAY
  • 11. Parti CHP Önder SAV
  • 12. Parti CHP Ali DİNÇER
  • 13. Parti CHP Eşref ERDEM
  • 14. Parti DSP Gökhan ÇAPOĞLU
  • 15. Parti DSP Halis Uluç GÜRKAN
  • 16. Parti DSP Aydın TÜMEN
  • 17. Parti DSP Hikmet ULUĞBAY
  • 18. Parti DYP İlhan AKÜZÜM
  • 19. Parti DYP Mehmet GÖLHAN
  • 20. Parti DYP Saffet Arıkan BEDÜK
  • 21. Parti DYP Ünal ERKAN
  • 22. Parti RP Rıza ULUCAK
  • 23. Parti RP Şaban KARATAŞ
  • 24. Parti RP Ömer Faruk EKİNCİ
  • 25. Parti RP Ersönmez YARBAY
  • 26. Parti RP Ahmet BILGE
  • 27. Parti RP Ahmet TEKDAL
  • 28. Parti RP Hasan Hüseyin CEYLAN
Antalya
  • 1. Parti ANAP İbrahim GÜRDAL
  • 2. Parti ANAP Sami KÜÇÜKBAŞKAN
  • 3. Parti CHP Yusuf ÖZTOP
  • 4. Parti CHP Bekir KUMBUL
  • 5. Parti CHP Deniz BAYKAL
  • 6. Parti DYP Emre GÖNENSAY
  • 7. Parti DYP Hayri DOĞAN
  • 8. Parti DYP Osman BERBEROĞLU
  • 9. Parti MHP Metin ŞAHİN
  • 10. Parti RP Arif Ahmet DENİZOLGUN
Ardahan
  • 1. Parti CHP İsmet ATALAY
  • 2. Parti DYP Saffet KAYA
Artvin
  • 1. Parti ANAP Süleyman HATİNOĞLU
  • 2. Parti CHP Metin ARİFAĞAOĞLU
  • 3. Parti DYP Hasan EKİNCİ
Aydın
  • 1. Parti ANAP Cengiz ALTINKAYA
  • 2. Parti ANAP Yüksel YALOVA
  • 3. Parti CHP M.Fatih ATAY
  • 4. Parti DSP Sema Tutar PİŞKİNSÜT
  • 5. Parti DYP Ali Rıza GÖNÜL
  • 6. Parti DYP Nahit MENTEŞE
  • 7. Parti DYP İsmet SEZGİN
  • 8. Parti MHP Muhammet POLAT
Balıkesir
  • 1. Parti ANAP Hüsnü SIVALIOĞLU
  • 2. Parti ANAP İsmail Safa GİRAY
  • 3. Parti CHP İsmet Önder KIRLI
  • 4. Parti DSP Mustafa Güven KARAHAN
  • 5. Parti DSP Tamer KANBER
  • 6. Parti DYP İlyas YILMAZYILDIZ
  • 7. Parti DYP Abdülbaki ATAÇ
  • 8. Parti DYP Ahmet BİLGİÇ
  • 9. Parti RP İsmail ÖZGÜN
Bartın
  • 1. Parti ANAP Zeki ÇAKAN
  • 2. Parti DSP Cafer Tufan YAZICIOĞLU
  • 3. Parti DYP Köksal TOPTAN
Batman
  • 1. Parti ANAP Ataullah HAMİDİ
  • 2. Parti DYP Faris ÖZDEMİR
  • 3. Parti HADEP Musa OKCU
  • 4. Parti HADEP Alaaddin Sever AYDIN
Bayburt
  • 1. Parti ANAP Ülkü Gökalp GÜNEY
  • 2. Parti RP Suat PAMUKÇU
Bilecik
  • 1. Parti DSP Şerif ÇİM
  • 2. Parti DYP Bahattin ŞEKER
Bingöl
  • 1. Parti RP Hüsamettin KORKUTATA
  • 2. Parti RP Kazım ATAOĞLU
  • 3. Parti RP Mahmut SÖNMEZ
Bitlis
  • 1. Parti ANAP Kamran İNAN
  • 2. Parti DYP Edip Safder GAYDALI
  • 3. Parti RP Abdulhaluk MUTLU
  • 4. Parti RP Zeki ERGEZEN
Bolu
  • 1. Parti ANAP Abbas İNCEAYAN
  • 2. Parti ANAP Avni AKYOL
  • 3. Parti DSP Mustafa KARSLIOĞLU
  • 4. Parti DYP Necmi HOŞVER
  • 5. Parti RP Mustafa YÜNLÜOĞLU
  • 6. Parti RP Feti GÖRÜR
Burdur
  • 1. Parti ANAP Yusuf EKİNCİ
  • 2. Parti DSP Kazım ÜSTÜNER
  • 3. Parti DYP Mustafa ÇİLOĞLU
Bursa
  • 1. Parti ANAP Feridun PEHLİVAN
  • 2. Parti ANAP İbrahim YAZICI
  • 3. Parti ANAP Ilhan KESİCİ
  • 4. Parti CHP Yahya ŞİMŞEK
  • 5. Parti DSP Yüksel AKSU
  • 6. Parti DSP Hayati KORKMAZ
  • 7. Parti DSP Ali Rahmi BEYRELİ
  • 8. Parti DYP Cavit ÇAĞLAR
  • 9. Parti DYP Abdulkadir CENKÇİLER
  • 10. Parti DYP Ali Osman SÖNMEZ
  • 11. Parti DYP Turhan TAYAN
  • 12. Parti RP Mehmet Altan KARAPAŞAOĞLU
  • 13. Parti RP Cemal KÜLAHLI
  • 14. Parti RP Ertuğrul YALÇINBAYIR
Çanakkale
  • 1. Parti ANAP Mustafa Cumhur ERSÜMER
  • 2. Parti CHP Ahmet KÜÇÜK
  • 3. Parti DSP Hikmet AYDIN
  • 4. Parti DYP Nevfel ŞAHİN
  • 5. Parti DYP Ahmet Hamdi ÜÇPINARLAR
Çankırı
  • 1. Parti ANAP Mete BULGUN
  • 2. Parti DYP Ahmet UYANIK
  • 3. Parti RP İsmail COŞAR
Çorum
  • 1. Parti ANAP Hasan ÇAĞLAYAN
  • 2. Parti CHP Ali Haydar ŞAHİN
  • 3. Parti DYP Bekir AKSOY
  • 4. Parti RP Mehmet AYKAÇ
  • 5. Parti RP Yasin HATİBOĞLU
  • 6. Parti RP Zülfikar GAZİ
Denizli
  • 1. Parti ANAP Hasan KORKMAZCAN
  • 2. Parti CHP Adnan KESKİN
  • 3. Parti DSP Hilmi DEVELİ
  • 4. Parti DYP Kemal AYKUT
  • 5. Parti DYP Mehmet GÖZLÜKAYA
  • 6. Parti DYP Mustafa Haluk MÜFTÜLER
  • 7. Parti RP Ramazan YENİDEDE
Diyarbakır
  • 1. Parti ANAP Abdulkadir AKSU
  • 2. Parti ANAP Muzaffer ARSLAN
  • 3. Parti ANAP Sebğatullah SEYDAOĞLU
  • 4. Parti DYP Mehmet Selim ENSARİOĞLU
  • 5. Parti DYP Salih SÜMER
  • 6. Parti HADEP Seyyit Haşim HAŞİMİ
  • 7. Parti HADEP Yakup HATİPOĞLU
  • 8. Parti HADEP Ömer Vehbi HATİPOĞLU
  • 9. Parti HADEP Sacit GÜNBEY
  • 10. Parti HADEP Ferit BORA
Edirne
  • 1. Parti DSP Erdal KESEBİR
  • 2. Parti DSP Mustafa İLİMEN
  • 3. Parti DYP Ümran AKKAN
  • 4. Parti DYP Evren BULUT
Elazığ
  • 1. Parti DYP Mehmet Kemal AĞAR
  • 2. Parti DYP Mustafa Cihan PAÇACI
  • 3. Parti RP Ömer Naimi BARIM
  • 4. Parti RP Ahmet Cemil TUNÇ
  • 5. Parti RP Hasan BELHAN
Erzincan
  • 1. Parti CHP Mustafa KUL
  • 2. Parti CHP Mustafa YILDIZ
  • 3. Parti RP Naci TERZİ
  • 4. Parti RP Tevhit KARAKAYA
Erzurum
  • 1. Parti ANAP Necati GÜLLÜLÜ
  • 2. Parti DYP Zeki ERTUGAY
  • 3. Parti DYP İsmail KÖSE
  • 4. Parti RP Lütfü ESENGÜN
  • 5. Parti RP Abdulillah FIRAT
  • 6. Parti RP Aslan POLAT
  • 7. Parti RP Ömer ÖZYILMAZ
  • 8. Parti RP Şinasi YAVUZ
Eskişehir
  • 1. Parti ANAP Mustafa BALCILAR
  • 2. Parti DSP Necati ALBAY
  • 3. Parti DSP Mahmut ERDİR
  • 4. Parti DYP İbrahim Yaşar DEDELEK
  • 5. Parti DYP Demir BERBEROĞLU
  • 6. Parti RP Hanifi DEMİRKOL
Gaziantep
  • 1. Parti ANAP Mustafa Rüştü TAŞAR
  • 2. Parti ANAP Ünal YAŞAR
  • 3. Parti CHP Hikmet ÇETİN
  • 4. Parti DSP Ali ILIKSOY
  • 5. Parti DSP Mustafa YILMAZ
  • 6. Parti DYP Mehmet BATALLI
  • 7. Parti RP Mehmet Bedri İNCETAHTACI
  • 8. Parti RP Kahraman EMMİOĞLU
  • 9. Parti RP Nurettin AKTAŞ
Giresun
  • 1. Parti ANAP Burhan KARA
  • 2. Parti ANAP Rasim ZAİMOĞLU
  • 3. Parti ANAP Yavuz KÖYMEN
  • 4. Parti DYP Ergun ÖZDEMİR
  • 5. Parti RP Turhan ALÇELİK
Gümüşhane
  • 1. Parti ANAP Mahmut Oltan SUNGURLU
  • 2. Parti RP Lütfi DOĞAN
Hakkari
  • 1. Parti ANAP Naim GEYLANİ
  • 2. Parti HADEP Mustafa ZEYDAN
Hatay
  • 1. Parti ANAP Hüseyin YAYLA
  • 2. Parti ANAP Levent MISTIKOĞLU
  • 3. Parti CHP Nihat MATKAP
  • 4. Parti CHP Atila SAV
  • 5. Parti CHP Fuat ÇAY
  • 6. Parti DYP Abdülkadir AKGÖL
  • 7. Parti DYP Ali UYAR
  • 8. Parti MHP Ali GÜNAY
  • 9. Parti RP Süleyman Metin KALKAN
  • 10. Parti RP Mehmet SILAY
İçel
  • 1. Parti ANAP Ali ER
  • 2. Parti ANAP Halil CİN
  • 3. Parti ANAP Rüştü Kazım YÜCELEN
  • 4. Parti DSP Mustafa İstemihan TALAY
  • 5. Parti DSP Abdülbaki GÖKÇEL
  • 6. Parti DSP Edip ÖZGENÇ
  • 7. Parti DYP Ayfer YILMAZ
  • 8. Parti DYP Turhan GÜVEN
  • 9. Parti DYP Yusuf Fevzi ARICI
  • 10. Parti MHP Durmuş Fikri SAĞLAR
  • 11. Parti MHP Oya ARASLI
  • 12. Parti RP Saffet BENLİ
Iğdır
  • 1. Parti HADEP Şamil AYRIM
  • 2. Parti MHP Adil AŞIRIM
Isparta
  • 1. Parti DYP Abdullah Aykon DOĞAN
  • 2. Parti DYP Halil YILDIZ
  • 3. Parti DYP Ömer BİLGİN
  • 4. Parti MHP Erkan MUMCU
  • 5. Parti RP Mustafa KÖYLÜ
İstanbul
  • 1. Parti ANAP Abdul Ahat ANDİCAN
  • 2. Parti ANAP Ali Talip ÖZDEMIR
  • 3. Parti ANAP Bülent AKARCALI
  • 4. Parti ANAP Emin KUL
  • 5. Parti ANAP Ali COŞKUN
  • 6. Parti ANAP Güneş TANER
  • 7. Parti ANAP Halit DUMANKAYA
  • 8. Parti ANAP Hüsnü DOĞAN
  • 9. Parti ANAP Korkut ÖZAL
  • 10. Parti ANAP Mehmet Cavit KAVAK
  • 11. Parti ANAP Refik ARAS
  • 12. Parti ANAP Şadan TUZCU
  • 13. Parti ANAP Yılmaz KARAKOYUNLU
  • 14. Parti ANAP Yusuf NAMOĞLU
  • 15. Parti ANAP Yusuf PAMUK
  • 16. Parti CHP Mehmet MOĞULTAY
  • 17. Parti CHP Mehmet SEVİGEN
  • 18. Parti CHP Algan HACALOĞLU
  • 19. Parti CHP Ercan KARAKAŞ
  • 20. Parti CHP Ali TOPUZ
  • 21. Parti CHP Altan ÖYMEN
  • 22. Parti CHP Ahmet Güryüz KETENCİ
  • 23. Parti DSP Ahmet TAN
  • 24. Parti DSP Ahmet Ziya AKTAŞ
  • 25. Parti DSP Erdoğan TOPRAK
  • 26. Parti DSP Bülent Hasan TANLA
  • 27. Parti DSP Mehmet Cevdet SELVİ
  • 28. Parti DSP Mehmet AYDIN
  • 29. Parti DSP İbrahim Nami ÇAĞAN
  • 30. Parti DSP Hasan Hüsamettin ÖZKAN
  • 31. Parti DSP Mehmet Tahir KÖSE
  • 32. Parti DSP Mustafa Bülent ECEVİT
  • 33. Parti DSP Osman KILIÇ
  • 34. Parti DSP Zekeriya TEMİZEL
  • 35. Parti DYP Sedat ALOĞLU
  • 36. Parti DYP Namık Kemal ZEYBEK
  • 37. Parti DYP Necdet MENZİR
  • 38. Parti DYP Meral AKŞENER
  • 39. Parti DYP Tansu ÇİLLER
  • 40. Parti DYP Tayyar ALTIKULAÇ
  • 41. Parti DYP Yıldırım AKTUNA
  • 42. Parti DYP Hasan Tekin ENEREM
  • 43. Parti DYP Hayri KOZAKCIOĞLU
  • 44. Parti DYP Mehmet Bahattin YÜCEL
  • 45. Parti DYP Cefi KAMHİ
  • 46. Parti RP Ekrem ERDEM
  • 47. Parti RP Göksal KÜÇÜKALİ
  • 48. Parti RP Aydın MENDERES
  • 49. Parti RP Azmi ATEŞ
  • 50. Parti RP Bahri ZENGİN
  • 51. Parti RP Mehmet Fuat FIRAT
  • 52. Parti RP İsmail KAHRAMAN
  • 53. Parti RP Mehmet Ali ŞAHİN
  • 54. Parti RP Hüseyin KANSU
  • 55. Parti RP Gürcan DAĞDAŞ
  • 56. Parti RP Ali OĞUZ
  • 57. Parti RP Metin IŞIK
  • 58. Parti RP Mukadder BAŞEĞMEZ
  • 59. Parti RP Mustafa BAŞ
  • 60. Parti RP Osman YUMAKOĞULLARI
  • 61. Parti RP Süleyman Arif EMRE
İzmir
  • 1. Parti ANAP Işın ÇELEBİ
  • 2. Parti ANAP İsmet Kaya ERDEM
  • 3. Parti ANAP Metin ÖNEY
  • 4. Parti ANAP Rüştü SARAÇOĞLU
  • 5. Parti ANAP Suha TANIK
  • 6. Parti CHP Sabri ERGÜL
  • 7. Parti CHP Ali Rıza BODUR
  • 8. Parti CHP Aydın Güven GÜRKAN
  • 9. Parti CHP Birgen KELEŞ
  • 10. Parti DSP Atilla MUTMAN
  • 11. Parti DSP Hakan TARTAN
  • 12. Parti DSP Şükrü Sina GÜREL
  • 13. Parti DSP Veli AKSOY
  • 14. Parti DSP Zerrin YENİCELİ
  • 15. Parti DSP Ahmet PİRİŞTİNA
  • 16. Parti DYP Turan ARINÇ
  • 17. Parti DYP Hasan DENİZKURDU
  • 18. Parti DYP Hasan Ufuk SÖYLEMEZ
  • 19. Parti DYP Işılay SAYGIN
  • 20. Parti DYP Gencay GÜRÜN
  • 21. Parti DYP Rifat SERDAROĞLU
  • 22. Parti DYP Mehmet KÖSTEPEN
  • 23. Parti RP İsmail YILMAZ
  • 24. Parti RP Sabri TEKİR
Kahramanmaraş
  • 1. Parti ANAP Ali DOĞAN
  • 2. Parti ANAP Esat BÜTÜN
  • 3. Parti DYP Mehmet SAĞLAM
  • 4. Parti MHP Ali ŞAHİN
  • 5. Parti RP Avni DOĞAN
  • 6. Parti RP Hasan DİKİCİ
  • 7. Parti RP Mustafa KAMALAK
  • 8. Parti RP Ahmet DÖKÜLMEZ
Karabük
  • 1. Parti DSP Erol KARAN
  • 2. Parti DYP Şinasi ALTINER
  • 3. Parti RP Hayrettin DİLEKCAN
Karaman
  • 1. Parti DSP Fikret ÜNLÜ
  • 2. Parti RP Zeki ÜNAL
  • 3. Parti RP Abdullah ÖZBEY
Kars
  • 1. Parti ANAP Yusuf Selahattin BEYRİBEY
  • 2. Parti DSP Çetin BİLGİR
  • 3. Parti DYP Mehmet Sabri GÜNER
  • 4. Parti RP Zeki KARABAYIR
Kastamonu
  • 1. Parti ANAP Murat BAŞESGİOĞLU
  • 2. Parti DSP Muharrem Hadi DİLEKÇİ
  • 3. Parti DYP Nurhan TEKİNEL
  • 4. Parti DYP Haluk YILDIZ
  • 5. Parti MHP Fethi ACAR
Kayseri
  • 1. Parti ANAP İbrahim YILMAZ
  • 2. Parti ANAP Recep KIRIŞ
  • 3. Parti DSP İsmail CEM
  • 4. Parti MHP Ayvaz GÖKDEMIR
  • 5. Parti MHP Osman ÇİLSAL
  • 6. Parti RP Şaban BAYRAK
  • 7. Parti RP Salih KAPUSUZ
  • 8. Parti RP Abdullah GÜL
  • 9. Parti RP Memduh BÜYÜKKILIÇ
Kilis
  • 1. Parti DYP Doğan GÜREŞ
  • 2. Parti RP Mustafa Kemal ATEŞ
Kırıkkale
  • 1. Parti ANAP Recep MIZRAK
  • 2. Parti MHP Hacı FİLİZ
  • 3. Parti RP Kemal ALBAYRAK
  • 4. Parti RP Mikail KORKMAZ
Kırklareli
  • 1. Parti ANAP Cemal ÖZBİLEN
  • 2. Parti CHP İrfan GÜRPINAR
  • 3. Parti DSP Necdet TEKİN
  • 4. Parti DYP Ahmet Sezal ÖZBEK
Kırşehir
  • 1. Parti ANAP Mehmet Ali ALTIN
  • 2. Parti DYP Ömer DEMİR
  • 3. Parti MHP Cafer GÜNEŞ
Kocaeli
  • 1. Parti ANAP Bülent ATASAYAN
  • 2. Parti ANAP Hayrettin UZUN
  • 3. Parti CHP Onur KUMBARACIBAŞI
  • 4. Parti DSP Bekir YURDAGÜL
  • 5. Parti DSP Halil ÇALIK
  • 6. Parti DYP İsmail KALKANDELEN
  • 7. Parti RP Necati ÇELİK
  • 8. Parti RP Osman PEPE
  • 9. Parti RP Şevket KAZAN
Konya
  • 1. Parti ANAP Ahmet ALKAN
  • 2. Parti ANAP Mehmet KEÇECİLER
  • 3. Parti CHP Nezir BÜYÜKCENGİZ
  • 4. Parti DYP Mehmet Ali YAVUZ
  • 5. Parti DYP Mehmet Necati ÇETİNKAYA
  • 6. Parti DYP Ali GÜNAYDIN
  • 7. Parti MHP Abdullah Turan BİLGE
  • 8. Parti RP Abdullah GENCER
  • 9. Parti RP Remzi ÇETİN
  • 10. Parti RP Teoman Rıza GÜNERİ
  • 11. Parti RP Veysel CANDAN
  • 12. Parti RP Hasan Hüseyin ÖZ
  • 13. Parti RP Hüseyin ARI
  • 14. Parti RP Lütfi YALMAN
  • 15. Parti RP Mustafa ÜNALDI
  • 16. Parti RP Necmettin ERBAKAN
Kütahya
  • 1. Parti ANAP Mustafa KALEMLİ
  • 2. Parti DSP Emin KARAA
  • 3. Parti DYP İsmail KARAKUYU
  • 4. Parti DYP Mehmet KORKMAZ
  • 5. Parti RP Metin PERLİ
  • 6. Parti RP Ahmet DERİN
Malatya
  • 1. Parti ANAP Metin EMİROĞLU
  • 2. Parti ANAP Miraç AKDOĞAN
  • 3. Parti CHP Ayhan FIRAT
  • 4. Parti RP Fikret KARABEKMEZ
  • 5. Parti RP Mehmet Recai KUTAN
  • 6. Parti RP Oğuzhan ASILTÜRK
  • 7. Parti RP Yaşar CANBAY
Manisa
  • 1. Parti ANAP Abdullah AKARSU
  • 2. Parti ANAP Ekrem PAKDEMİRLİ
  • 3. Parti ANAP Sümer ORAL
  • 4. Parti CHP Mustafa Erdoğan YETENÇ
  • 5. Parti DSP Hasan GÜLAY
  • 6. Parti DSP Mustafa Cihan YAZAR
  • 7. Parti DYP Ayseli GÖKSOY
  • 8. Parti DYP Rıza AKÇALI
  • 9. Parti DYP Tevfik DİKER
  • 10. Parti DYP Yahya USLU
  • 11. Parti RP Bülent ARINÇ
Mardin
  • 1. Parti ANAP Ömer ERTAŞ
  • 2. Parti ANAP Süleyman ÇELEBİ
  • 3. Parti DYP Mahmut DUYAN
  • 4. Parti DYP Muzaffer ARIKAN
  • 5. Parti HADEP Fehim ADAK
  • 6. Parti HADEP Hüseyin YILDIZ
Muğla
  • 1. Parti ANAP Lale AYTAMAN
  • 2. Parti CHP Zeki ÇAKIROĞLU
  • 3. Parti DSP Fikret UZUNHASAN
  • 4. Parti DYP İrfettin AKAR
  • 5. Parti DYP Mustafa DEDEOĞLU
  • 6. Parti DYP Yalım EREZ
Muş
  • 1. Parti DYP Necmettin DEDE
  • 2. Parti HADEP Erkan KEMALOĞLU
  • 3. Parti RP Nedim İLCİ
  • 4. Parti RP Sabahattin YILDIZ
Nevşehir
  • 1. Parti ANAP Abdülkadir BAŞ
  • 2. Parti MHP Esat KIRATLIOĞLU
  • 3. Parti RP Mehmet ELKATMIŞ
Niğde
  • 1. Parti DYP Doğan BARAN
  • 2. Parti DYP Ergun ÖZKAN
  • 3. Parti MHP Akın GÖNEN
  • 4. Parti RP Mehmet Salih KATIRCIOĞLU
Ordu
  • 1. Parti ANAP Mustafa Bahri KİBAR
  • 2. Parti ANAP Nabi POYRAZ
  • 3. Parti ANAP Şükrü YÜRÜR
  • 4. Parti DSP İhsan ÇABUK
  • 5. Parti DSP Müjdat KOÇ
  • 6. Parti DYP Refaiddin ŞAHİN
  • 7. Parti RP Hüseyin OLGUNAKIN
  • 8. Parti RP Mustafa Hasan ÖZ
Rize
  • 1. Parti ANAP Ahmet KABİL
  • 2. Parti ANAP Ahmet Mesut YILMAZ
  • 3. Parti ANAP Avni KABAOĞLU
  • 4. Parti RP Şevki YILMAZ
Sakarya
  • 1. Parti ANAP Ersin TARANOĞLU
  • 2. Parti ANAP Ahmet NEİDİM
  • 3. Parti DSP Teoman Rıza AKGÜR
  • 4. Parti DYP Ertuğrul ERYILMAZ
  • 5. Parti DYP Nevzat ERCAN
  • 6. Parti RP Nezir AYDIN
  • 7. Parti RP Cevat AYHAN
Samsun
  • 1. Parti ANAP Biltekin ÖZDEMİR
  • 2. Parti ANAP Cemal ALİŞAN
  • 3. Parti ANAP Adem YILDIZ
  • 4. Parti CHP Murat KARAYALÇIN
  • 5. Parti DSP Ayhan GÜREL
  • 6. Parti DSP Yalçın GÜRTAN
  • 7. Parti DYP Nafiz KURT
  • 8. Parti DYP İrfan DEMİRALP
  • 9. Parti RP Latif ÖZTEK
  • 10. Parti RP Musa UZUNKAYA
  • 11. Parti RP Ahmet DEMİRCAN
Şanlıurfa
  • 1. Parti ANAP Eyyüp Cenap GÜLPINAR
  • 2. Parti ANAP Seyit EYYÜBOĞLU
  • 3. Parti DYP Mehmet Fevzi ŞIHANLIOĞLU
  • 4. Parti DYP Necmettin CEVHERİ
  • 5. Parti DYP Sedat Edip BUCAK
  • 6. Parti RP Zülfükar İZOL
  • 7. Parti RP İbrahim Halil ÇELİK
  • 8. Parti RP Abdülkadir ÖNCEL
  • 9. Parti RP Ahmet KARAVAR
Siirt
  • 1. Parti HADEP Nizamettin SEVGİLİ
  • 2. Parti RP Ahmet Nurettin AYDIN
  • 3. Parti RP Mehmet Emin AYDIN
Sinop
  • 1. Parti ANAP Yaşar TOPÇU
  • 2. Parti DSP Metin BOSTANCIOĞLU
  • 3. Parti DYP Kadir BOZKURT
Şırnak
  • 1. Parti DYP Bayar ÖKTEN
  • 2. Parti DYP Mehmet TATAR
  • 3. Parti HADEP Mehmet Salih YILDIRIM
Sivas
  • 1. Parti ANAP Muhsin YAZICIOĞLU
  • 2. Parti ANAP Nevzat YANMAZ
  • 3. Parti CHP Mahmut IŞIK
  • 4. Parti DYP Tahsin IRMAK
  • 5. Parti RP Temel KARAMOLLAOĞLU
  • 6. Parti RP Abdüllatif ŞENER
  • 7. Parti RP Musa DEMİRCİ
Tekirdağ
  • 1. Parti ANAP Enis SÜLÜN
  • 2. Parti DSP Fevzi AYTEKIN
  • 3. Parti DSP Bayram Fırat DAYANIKLI
  • 4. Parti DYP Hasan PEKER
  • 5. Parti DYP Nihan İLGÜN
Tokat
  • 1. Parti ANAP Metin GÜRDERE
  • 2. Parti CHP Şahin ULUSOY
  • 3. Parti CHP Kenan SÜZER
  • 4. Parti DYP Ali Şevki EREK
  • 5. Parti RP Bekir SOBACI
  • 6. Parti RP Abdullah ARSLAN
  • 7. Parti RP Ahmet Fevzi İNCEÖZ
Trabzon
  • 1. Parti ANAP İbrahim CEBI
  • 2. Parti ANAP Ali Kemal BAŞARAN
  • 3. Parti ANAP Eyüp AŞIK
  • 4. Parti DSP Hikmet Sami TÜRK
  • 5. Parti DYP Yusuf BAHADIR
  • 6. Parti RP İsmail İlhan SUNGUR
  • 7. Parti RP Kemalettin GÖKTAS
  • 8. Parti RP Şeref MALKOÇ
Tunceli
  • 1. Parti CHP Orhan Veli YILDIRIM
  • 2. Parti HADEP Kamer GENÇ
Uşak
  • 1. Parti ANAP Yıldırım AKTÜRK
  • 2. Parti DSP Mehmet Yaşar ÜNAL
  • 3. Parti DYP Hasan KARAKAYA
Van
  • 1. Parti ANAP Mustafa BAYRAM
  • 2. Parti ANAP Şerif BEDİRHANOĞLU
  • 3. Parti DYP Mahmut YILBAŞ
  • 4. Parti HADEP Maliki Ejder ARVAS
  • 5. Parti HADEP Şaban SEVLİ
  • 6. Parti HADEP Fethullah ERBAŞ
Yalova
  • 1. Parti ANAP Yaşar OKUYAN
  • 2. Parti DYP Cevdet AYDIN
Yozgat
  • 1. Parti ANAP İsmail Durak ÜNLÜ
  • 2. Parti ANAP Lütfullah KAYALAR
  • 3. Parti MHP Yusuf BACANLI
  • 4. Parti RP Kazım ARSLAN
  • 5. Parti RP Abdullah ÖRNEK
  • 6. Parti RP İlyas ARSLAN
Zonguldak
  • 1. Parti ANAP Veysel ATASOY
  • 2. Parti DSP Hasan GEMİCİ
  • 3. Parti DSP Osman Mümtaz SOYSAL
  • 4. Parti DSP Tahsin Boray BAYCIK
  • 5. Parti DYP Ömer BARUTÇU
  • 6. Parti RP Necmettin AYDIN
TÜRKİYE GENELİNDE PARTİLERİN OY DAĞILIMI
Nüfus : 60.614.000
Seçmen Sayısı :34.155.981
Kullanılan Oy : 29.101.469
Geçerli Oy Sayısı :28.126.993
Katılım Oranı : % 8520
Milletvekili Sayısı : 550
Kadın Vekil Sayısı : 13
Erkek Vekil Sayısı : 537