1999 GENEL SEÇİMLERİ İLLERDE KAZANAN ADAYLAR

1999 Genel seçimlerinde illere göre kazanan adaylar.
Adana
  • 1. Parti ANAP Mehmet Ali BİLİCİ
  • 2. Parti ANAP Musa ÖZTÜRK
  • 3. Parti DSP Tayyibe GÜLEK
  • 4. Parti DSP Ali TEKİN
  • 5. Parti DSP Arif SEZER
  • 6. Parti DSP İbrahim Yavuz BİLDİK
  • 7. Parti DSP İsmet VURSAVUŞ
  • 8. Parti DYP Mehmet Halit DAĞLI
  • 9. Parti FP Ali GÖREN
  • 10. Parti FP Yakup BUDAK
  • 11. Parti MHP Recai YILDIRIM
  • 12. Parti MHP Adnan Fatin ÖZDEMİR
  • 13. Parti MHP Ali HALAMAN
  • 14. Parti MHP Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU
Adıyaman
  • 1. Parti ANAP Mahmut BOZKURT
  • 2. Parti CHP Hasari GÜLER
  • 3. Parti DYP Mahmut Nedim BİLGİÇ
  • 4. Parti FP Mehmet ÖZYOL
  • 5. Parti FP Dengir Mir Mehmet FIRAT
  • 6. Parti FP Mahmut GÖKSU
Afyon
  • 1. Parti ANAP Halil İbrahim ÖZSOY
  • 2. Parti DSP Gaffar YAKIN
  • 3. Parti DYP İsmet ATTİLA
  • 4. Parti FP Sait AÇBA
  • 5. Parti MHP Abdülkadir AKCAN
  • 6. Parti MHP Mehmet TELEK
  • 7. Parti MHP Müjdat KAYAYERLİ
Ağrı
  • 1. Parti Bağımsız Yaşar ERYILMAZ
  • 2. Parti DYP Musa KONYAR
  • 3. Parti HADEP Celal ESİN
  • 4. Parti MHP Nidai SEVEN
Aksaray
  • 1. Parti DYP Murat AKIN
  • 2. Parti FP Ramazan TOPRAK
  • 3. Parti MHP Sadi SOMUNCUOĞLU
  • 4. Parti MHP Kürşat ESER
Amasya
  • 1. Parti DSP Gönül SARAY ALPHAN
  • 2. Parti DYP Ahmet İYİMAYA
  • 3. Parti FP Akif GÜLLE
  • 4. Parti MHP Adnan UÇAŞ
Ankara
  • 1. Parti CHP Birkan ERDAL
  • 2. Parti CHP Nejat ARSEVEN
  • 3. Parti CHP Yıldırım AKBULUT
  • 4. Parti CHP Yücel SEÇKİNER
  • 5. Parti DSP Oğuz AYGÜN
  • 6. Parti DSP Esvet ÖZDOĞU
  • 7. Parti DSP Aydın TÜMEN
  • 8. Parti DSP Ayşe GÜROCAK
  • 9. Parti DSP Hikmet ULUĞBAY
  • 10. Parti DSP Hüseyin Tayfun İÇLİ
  • 11. Parti DSP Halis Uluç GÜRKAN
  • 12. Parti DSP Mehmet Zeki SEZER
  • 13. Parti DSP Melda BAYER
  • 14. Parti DYP Mustafa Cihan PAÇACI
  • 15. Parti DYP Saffet Arıkan BEDÜK
  • 16. Parti FP Oya AKGÖNENÇ MUĞİSUDDİN
  • 17. Parti FP Rıza ULUCAK
  • 18. Parti FP Mehmet Zeki ÇELİK
  • 19. Parti FP Eyyüp SANAY
  • 20. Parti FP Cemil ÇİÇEK
  • 21. Parti MHP Abdurrahman KÜÇÜK
  • 22. Parti MHP Ali IŞIKLAR
  • 23. Parti MHP Hayrettin ÖZDEMİR
  • 24. Parti MHP Koray AYDIN
  • 25. Parti MHP Mehmet ARSLAN
  • 26. Parti MHP Sedat ÇEVİK
  • 27. Parti MHP Şefkat ÇETİN
  • 28. Parti MHP Şevket Bülend YAHNİCİ
Antalya
  • 1. Parti ANAP Cengiz AYDOĞAN
  • 2. Parti ANAP İbrahim GÜRDAL
  • 3. Parti CHP Mehmet Zeki OKUDAN
  • 4. Parti DSP Metin ŞAHİN
  • 5. Parti DSP Mustafa VURAL
  • 6. Parti DSP Ahmet Sancar SAYIN
  • 7. Parti DYP Salih ÇELEN
  • 8. Parti DYP Kemal ÇELİK
  • 9. Parti DYP Mehmet BAYSARI
  • 10. Parti MHP Nesrin ÜNAL
  • 11. Parti MHP Osman MÜDERRİSOĞLU
  • 12. Parti MHP Tunca TOSKAY
Ardahan
  • 1. Parti DSP Faruk DEMİR
  • 2. Parti DYP Saffet KAYA
Artvin
  • 1. Parti DSP Ergün BAYRAK
  • 2. Parti DYP Hasan EKİNCİ
Aydın
  • 1. Parti ANAP Cengiz ALTINKAYA
  • 2. Parti ANAP Yüksel YALOVA
  • 3. Parti DSP Ertuğrul KUMCUOĞLU
  • 4. Parti DSP Halit DİKMEN
  • 5. Parti DSP Sema Tutar PİŞKİNSÜT
  • 6. Parti DYP Ali Rıza GÖNÜL
  • 7. Parti MHP Ali UZUNIRMAK
  • 8. Parti MHP Bekir ONGUN
Balıkesir
  • 1. Parti ANAP Oktay Agah GÜNER
  • 2. Parti DSP Tamer KANBER
  • 3. Parti DSP Mustafa Güven KARAHAN
  • 4. Parti DSP Numan GÜLTEKİN
  • 5. Parti DYP İlhan AYTEKİN
  • 6. Parti DYP İlyas Yılmaz YILDIZ
  • 7. Parti FP İsmail ÖZGÜN
  • 8. Parti MHP Aydın GÖKMEN
  • 9. Parti MHP Hüseyin KALKAN
Bartın
  • 1. Parti ANAP Zeki ÇAKAN
  • 2. Parti DSP Cafer Tufan YAZICIOĞLU
Batman
  • 1. Parti ANAP Ataullah HAMİDİ
  • 2. Parti FP Alaattin Sever AYDIN
  • 3. Parti HADEP Burhan İSEN
  • 4. Parti HADEP Faris ÖZDEMİR
Bayburt
  • 1. Parti FP Suat PAMUKÇU
  • 2. Parti MHP Şaban KARDEŞ
Bilecik
  • 1. Parti DSP Sebahat VARDAR
  • 2. Parti MHP Hüseyin ARABACI
Bingöl
  • 1. Parti FP Hüsamettin KORKUTATA
  • 2. Parti FP Mahfuz GÜLER
Bitlis
  • 1. Parti ANAP Edip Safder GAYDALI
  • 2. Parti DYP Yahya ÇEVİK
  • 3. Parti FP Zeki ERGEZEN
  • 4. Parti HADEP İbrahim Halil ORAL
Bolu
  • 1. Parti ANAP Avni AKYOL
  • 2. Parti DSP Mustafa KARSLIOĞLU
  • 3. Parti DYP Necmi HOŞVER
  • 4. Parti FP İsmail ALPTEKİN
  • 5. Parti MHP Ersoy ÖZCAN
Burdur
  • 1. Parti DSP Hasan MACİT
  • 2. Parti DYP Mustafa ÖRS
  • 3. Parti MHP Süleyman COŞKUNER
Bursa
  • 1. Parti ANAP Ertuğrul YALÇINBAYIR
  • 2. Parti ANAP Kenan SÖNMEZ
  • 3. Parti ANAP Turhan TAYAN
  • 4. Parti DSP Orhan OCAK
  • 5. Parti DSP Recep ÖNAL
  • 6. Parti DSP Hayati KORKMAZ
  • 7. Parti DSP Fahrettin GÜLENER
  • 8. Parti DSP Ali ARABACI
  • 9. Parti DSP Ali Rahmi BEYRELİ
  • 10. Parti DYP Teoman ÖZALP
  • 11. Parti DYP Oğuz TEZMEN
  • 12. Parti FP Faruk ÇELİK
  • 13. Parti FP Ahmet SÜNNETÇİOĞLU
  • 14. Parti FP Mehmet Altan KARAPAŞAOĞLU
  • 15. Parti MHP Burhan ORHAN
  • 16. Parti MHP Orhan ŞEN
Çanakkale
  • 1. Parti ANAP Mustafa Cumhur ERSÜMER
  • 2. Parti DSP Sadık KIRBAŞ
  • 3. Parti DYP Nevfel ŞAHİN
  • 4. Parti MHP Sıtkı TURAN
Çankırı
  • 1. Parti FP Hüseyin KARAGÖZ
  • 2. Parti MHP İrfan KELEŞ
  • 3. Parti MHP Hakkı DURAN
Çorum
  • 1. Parti CHP Bekir AKSOY
  • 2. Parti FP Yasin HATİBOĞLU
  • 3. Parti MHP Abdulhaluk Mehmet ÇAY
  • 4. Parti MHP Melek Denli KARACA
  • 5. Parti MHP Vahit KAYRICI
Denizli
  • 1. Parti ANAP Beyhan ASLAN
  • 2. Parti DSP Hasan ERÇELEBİ
  • 3. Parti DSP Mehmet KOCABATMAZ
  • 4. Parti DYP Mustafa Kemal AYKURT
  • 5. Parti DYP Mehmet GÖZLÜKAYA
  • 6. Parti MHP Salih ERBEYİN
  • 7. Parti MHP Ali KESKİN
Diyarbakır
  • 1. Parti ANAP Abdulbaki ERDOĞMUŞ
  • 2. Parti ANAP Nurettin DİLEK
  • 3. Parti ANAP Sebğatullah SEYDAOĞLU
  • 4. Parti DSP Abdulsamet TURGUT
  • 5. Parti DYP Mehmet Selim ENSARİOĞLU
  • 6. Parti DYP Nurettin ATİK
  • 7. Parti DYP Salih SÜMER
  • 8. Parti HADEP Seyyit Haşim HAŞİMİ
  • 9. Parti HADEP Ömer Vehbi HATİPOĞLU
  • 10. Parti HADEP Osman ASLAN
  • 11. Parti HADEP Sacit GÜNBEY
Edirne
  • 1. Parti ANAP Evren BULUT
  • 2. Parti DSP Mustafa İLİMEN
  • 3. Parti DSP Şadan ŞİMŞEK
  • 4. Parti DSP Ali Ahmet ERTÜRK
Elazığ
  • 1. Parti Bağımsız Mehmet Kemal AĞAR
  • 2. Parti DYP Ali Rıza SEPTİOĞLU
  • 3. Parti FP Latif ÖZTEK
  • 4. Parti FP Ahmet Cemil TUNÇ
  • 5. Parti MHP Mustafa GÜL
Erzincan
  • 1. Parti CHP Tevhit KARAKAYA
  • 2. Parti DYP Sebahattin KARAKELLE
  • 3. Parti MHP Mihrali AKSU
Erzurum
  • 1. Parti DYP Ayvaz GÖKDEMİR
  • 2. Parti DYP Zeki ERTUGAY
  • 3. Parti FP Aslan POLAT
  • 4. Parti FP Lütfü ESENGÜN
  • 5. Parti FP Fahrettin KUKARACI
  • 6. Parti MHP İsmail KÖSE
  • 7. Parti MHP Cezmi POLAT
  • 8. Parti MHP Mücahit HİMOĞLU
Eskişehir
  • 1. Parti ANAP İbrahim Yaşar DEDELEK
  • 2. Parti DSP Mahmut ERDİR
  • 3. Parti DSP Mehmet Mail BÜYÜKERMAN
  • 4. Parti DSP Necati ALBAY
  • 5. Parti DYP Mehmet Sadri YILDIRIM
  • 6. Parti MHP Süleyman Servet SAZAK
Gaziantep
  • 1. Parti ANAP Mustafa Rüştü TAŞAR
  • 2. Parti CHP İbrahim KONUKOĞLU
  • 3. Parti DSP Ali ILIKSOY
  • 4. Parti DSP Mustafa YILMAZ
  • 5. Parti FP Nurettin AKTAŞ
  • 6. Parti FP Mehmet Bedri İNCETAHTACI
  • 7. Parti MHP Mehmet Hanifi TİRYAKİ
  • 8. Parti MHP Ali ÖZDEMİR
  • 9. Parti MHP Mehmet AY
Giresun
  • 1. Parti ANAP Burhan KARA
  • 2. Parti DSP Hasan AKGÜN
  • 3. Parti DYP Rasim ZAİMOĞLU
  • 4. Parti FP Turhan ALÇELİK
  • 5. Parti MHP Mustafa YAMAN
Gümüşhane
  • 1. Parti FP Lütfi DOĞAN
  • 2. Parti MHP Bedri YAŞAR
Hakkari
  • 1. Parti ANAP Mecit PİRUZBEYOĞLU
  • 2. Parti FP Evliya PARLAK
  • 3. Parti HADEP Hakkı TÖRE
Hatay
  • 1. Parti ANAP Hakkı Oğuz AYKUT
  • 2. Parti ANAP Levent MISTIKOĞLU
  • 3. Parti CHP Ali GÜNAY
  • 4. Parti CHP Namık Kemal ATAHAN
  • 5. Parti DYP Mehmet DÖNEN
  • 6. Parti FP Süleyman Metin KALKAN
  • 7. Parti FP Mustafa GEÇER
  • 8. Parti MHP Süleyman Turan ÇİRKİN
  • 9. Parti MHP Mehmet Nuri TARHAN
  • 10. Parti MHP Mehmet ŞANDIR
İçel
  • 1. Parti ANAP Ali ER
  • 2. Parti ANAP Rüştü Kazım YÜCELEN
  • 3. Parti CHP Turhan GÜVEN
  • 4. Parti CHP Ayfer YILMAZ
  • 5. Parti DSP Edip ÖZGENÇ
  • 6. Parti DSP Akif SERİN
  • 7. Parti DSP Mustafa İstemihan TALAY
  • 8. Parti MHP Enis ÖKSÜZ
  • 9. Parti MHP Hidayet KILINÇ
  • 10. Parti MHP Cahit TEKELİOĞLU
  • 11. Parti MHP Ali GÜNGÖR
  • 12. Parti MHP Yalçın KAYA
Iğdır
  • 1. Parti FP Ali GÜNER
  • 2. Parti HADEP Abbas BOZYEL
Isparta
  • 1. Parti ANAP Erkan MUMCU
  • 2. Parti DYP Ramazan GÜL
  • 3. Parti MHP Mustafa ZORLU
  • 4. Parti MHP Osman Gazi AKSOY
İstanbul
  • 1. Parti ANAP Abdul Ahat ANDİCAN
  • 2. Parti ANAP Ali Emre KOCAOĞLU
  • 3. Parti ANAP Aydın Ağan AYAYDIN
  • 4. Parti ANAP Bülent AKARCALI
  • 5. Parti ANAP Celal ADAN
  • 6. Parti ANAP Ediz HUN
  • 7. Parti ANAP Güneş TANER
  • 8. Parti ANAP İsmail Sühan ÖZKAN
  • 9. Parti ANAP Mehmet Ali İRTEMÇELİK
  • 10. Parti ANAP Mehmet Cavit KAVAK
  • 11. Parti ANAP Nesrin NAS
  • 12. Parti ANAP Şadan TUZCU
  • 13. Parti ANAP Sadettin TANTAN
  • 14. Parti ANAP Şamil AYRIM
  • 15. Parti ANAP Yılmaz KARAKOYUNLU
  • 16. Parti CHP Tansu ÇİLLER
  • 17. Parti CHP Hayri KOZAKÇIOĞLU
  • 18. Parti DSP Hasan Hüsamettin ÖZKAN
  • 19. Parti DSP Erdoğan TOPRAK
  • 20. Parti DSP Erol AL
  • 21. Parti DSP Masum TÜRKER
  • 22. Parti DSP Hüseyin MERT
  • 23. Parti DSP İbrahim Nami ÇAĞAN
  • 24. Parti DSP İsmail AYDINLI
  • 25. Parti DSP Bülent Ersin GÖK
  • 26. Parti DSP Cahit Savaş YAZICI
  • 27. Parti DSP Bahri SİPAHİ
  • 28. Parti DSP Ahmet GÜZEL
  • 29. Parti DSP Ahmet TAN
  • 30. Parti DSP Ahmet Ziya AKTAŞ
  • 31. Parti DSP Fadlı AĞAOĞLU
  • 32. Parti DSP Süleyman YAĞIZ
  • 33. Parti DSP Sulhiye SERBEST
  • 34. Parti DSP Yücel ERDENER
  • 35. Parti DSP Zafer GÜLER
  • 36. Parti DSP Osman KILIÇ
  • 37. Parti DSP Perihan YILMAZ
  • 38. Parti DSP Rıdvan BUDAK
  • 39. Parti DSP Nazire KARAKUŞ
  • 40. Parti DSP Necdet SARUHAN
  • 41. Parti DSP Mustafa Bülent ECEVİT
  • 42. Parti DSP Mustafa DÜZ
  • 43. Parti DSP Mehmet Tahir KÖSE
  • 44. Parti FP Merve Safa KAVAKÇI
  • 45. Parti FP Mukadder BAŞEĞMEZ
  • 46. Parti FP Mehmet Fuat FIRAT
  • 47. Parti FP Osman YUMAKOĞULLARI
  • 48. Parti FP Süleyman Arif EMRE
  • 49. Parti FP Ali COŞKUN
  • 50. Parti FP Ali OĞUZ
  • 51. Parti FP Abdülkadir AKSU
  • 52. Parti FP Bahri ZENGİN
  • 53. Parti FP Aydın MENDERES
  • 54. Parti FP Ayşe Nazlı ILICAK
  • 55. Parti FP Azmi ATEŞ
  • 56. Parti FP İrfan GÜNDÜZ
  • 57. Parti FP Mehmet Ali ŞAHİN
  • 58. Parti FP Hüseyin KANSU
  • 59. Parti MHP Esat ÖZ
  • 60. Parti MHP İsmail KAHRAMAN
  • 61. Parti MHP Bozkurt Yaşar ÖZTÜRK
  • 62. Parti MHP Ahmet ÇAKAR
  • 63. Parti MHP Mehmet GÜL
  • 64. Parti MHP Mehmet PAK
  • 65. Parti MHP Mustafa BAŞ
  • 66. Parti MHP Mustafa Murat SÖKMENOĞLU
  • 67. Parti MHP Mustafa VERKAYA
  • 68. Parti MHP Nazif OKUMUŞ
  • 69. Parti MHP Nevzat YALÇINTAŞ
İzmir
  • 1. Parti ANAP Işılay SAYGIN
  • 2. Parti ANAP Işın ÇELEBİ
  • 3. Parti ANAP Rifat SERDAROĞLU
  • 4. Parti ANAP Suha TANIK
  • 5. Parti ANAP Sümer ORAL
  • 6. Parti CHP Yıldırım ULUPINAR
  • 7. Parti CHP Hasan Ufuk SÖYLEMEZ
  • 8. Parti DSP Hayri DİRİ
  • 9. Parti DSP Rahmi SEZGİN
  • 10. Parti DSP Şükrü Sina GÜREL
  • 11. Parti DSP Saffet BAŞARAN
  • 12. Parti DSP Salih DAYIOĞLU
  • 13. Parti DSP Kemal VATAN
  • 14. Parti DSP Mehmet ÇÜMEN
  • 15. Parti DSP Mehmet ÖZCAN
  • 16. Parti DSP Atilla MUTMAN
  • 17. Parti DSP Burhan BIÇAKÇIOĞLU
  • 18. Parti DSP Burhan Suat ÇAĞLAYAN
  • 19. Parti DSP Güler ASLAN
  • 20. Parti DSP Hakan TARTAN
  • 21. Parti DSP Hasan METİN
  • 22. Parti MHP Oktay VURAL
  • 23. Parti MHP Ahmet Kenan TANRIKULU
  • 24. Parti MHP Yusuf KIRKPINAR
Kahramanmaraş
  • 1. Parti ANAP Ali DOĞAN
  • 2. Parti DYP Mehmet SAĞLAM
  • 3. Parti DYP Metin KOCABAŞ
  • 4. Parti FP Mustafa KAMALAK
  • 5. Parti FP Ali SEZAL
  • 6. Parti FP Avni DOĞAN
  • 7. Parti MHP Edip ÖZBAŞ
  • 8. Parti MHP Mehmet KAYA
  • 9. Parti MHP Nevzat TANER
Karabük
  • 1. Parti DSP Erol KARAN
  • 2. Parti DYP Mustafa EREN
  • 3. Parti MHP İlhami YILMAZ
Karaman
  • 1. Parti DSP Fikret ÜNLÜ
  • 2. Parti FP Zeki ÜNAL
  • 3. Parti MHP Hasan ÇALIŞ
Kars
  • 1. Parti ANAP İlhan AKÜZÜM
  • 2. Parti HADEP Çetin BİLGİR
  • 3. Parti MHP Arslan AYDAR
Kastamonu
  • 1. Parti ANAP Murat BAŞESGİOĞLU
  • 2. Parti DSP Muharrem Hadi DİLEKÇİ
  • 3. Parti DYP Nurhan TEKİNEL
  • 4. Parti MHP Mehmet SERDAROĞLU
Kayseri
  • 1. Parti DSP İsmail CEM
  • 2. Parti DYP Sevgi ESEN
  • 3. Parti FP Salih KAPUSUZ
  • 4. Parti FP Abdullah GÜL
  • 5. Parti MHP Hamdi BAKTIR
  • 6. Parti MHP Hasan Basri ÜSTÜNBAŞ
  • 7. Parti MHP Sabahattin ÇAKMAKOĞLU
  • 8. Parti MHP Sadık YAKUT
Kilis
  • 1. Parti DYP Doğan GÜREŞ
  • 2. Parti MHP Mehmet NACAR
Kırıkkale
  • 1. Parti ANAP Nihat GÖKBULUT
  • 2. Parti DYP Hacı FİLİZ
  • 3. Parti FP Kemal ALBAYRAK
  • 4. Parti MHP Osman DURMUŞ
Kırklareli
  • 1. Parti ANAP Cemal ÖZBİLEN
  • 2. Parti DSP Necdet TEKİN
  • 3. Parti DSP Nural KARAGÖZ
Kırşehir
  • 1. Parti DSP Fikret TECER
  • 2. Parti MHP Mustafa HAYKIR
  • 3. Parti MHP Ramazan MİRZAOĞLU
Kocaeli
  • 1. Parti ANAP Sefer EKŞİ
  • 2. Parti DSP Ahmet ARKAN
  • 3. Parti DSP Halil ÇALIK
  • 4. Parti DSP Muhammet Turhan İMAMOĞLU
  • 5. Parti DYP Meral AKŞENER
  • 6. Parti FP Osman PEPE
  • 7. Parti FP Mehmet BATUK
  • 8. Parti FP Mehmet Vecdi GÖNÜL
  • 9. Parti MHP Kemal KÖSE
  • 10. Parti MHP Cumali DURMUŞ
Konya
  • 1. Parti ANAP Mehmet KEÇECİLER
  • 2. Parti DSP Abdullah Turan BİLGE
  • 3. Parti DSP Mehmet Emrehan HALICI
  • 4. Parti DYP Mehmet GÖLHAN
  • 5. Parti DYP Mehmet Ali YAVUZ
  • 6. Parti FP Özkan ÖKSÜZ
  • 7. Parti FP Remzi ÇETİN
  • 8. Parti FP Teoman Riza GÜNERİ
  • 9. Parti FP Veysel CANDAN
  • 10. Parti FP Hüseyin ARI
  • 11. Parti FP Lütfi YALMAN
  • 12. Parti MHP Ali GEBEŞ
  • 13. Parti MHP Faruk BAL
  • 14. Parti MHP Hasan KAYA
  • 15. Parti MHP Mustafa Sait GÖNEN
  • 16. Parti MHP Ömer İZGİ
Kütahya
  • 1. Parti DSP Emin KARAA
  • 2. Parti DYP İsmail KARAKUYU
  • 3. Parti DYP Cevdet AKÇALI
  • 4. Parti FP Ahmet DERİN
  • 5. Parti MHP Kadir GÖRMEZ
  • 6. Parti MHP Seydi KARAKUŞ
Malatya
  • 1. Parti ANAP Miraç AKDOĞAN
  • 2. Parti CHP Tevfik Ahmet ÖZAL
  • 3. Parti FP Yaşar CANBAY
  • 4. Parti FP Oğuzhan ASİLTÜRK
  • 5. Parti FP Mehmet Recai KUTAN
  • 6. Parti MHP Basri COŞKUN
  • 7. Parti MHP Namık Hakan DURHAN
Manisa
  • 1. Parti ANAP Ekrem PAKDEMİRLİ
  • 2. Parti DSP Hasan GÜLAY
  • 3. Parti DSP İsmail BOZDAĞ
  • 4. Parti DSP Mustafa Cihan YAZAR
  • 5. Parti DYP Mehmet Necati ÇETİNKAYA
  • 6. Parti DYP Riza AKÇALI
  • 7. Parti FP Bülent ARINÇ
  • 8. Parti MHP Ali SERDENGEÇTİ
  • 9. Parti MHP Hüseyin AKGÜL
  • 10. Parti MHP Mustafa ENÖZ
Mardin
  • 1. Parti ANAP Ömer ERTAŞ
  • 2. Parti ANAP Süleyman ÇELEBİ
  • 3. Parti Bağımsız Mustafa Kemal TUĞMANER
  • 4. Parti FP Fehim ADAK
  • 5. Parti HADEP Metin MUSAOĞLU
Muğla
  • 1. Parti ANAP Hasan ÖZYER
  • 2. Parti DSP Nazif TOPALOĞLU
  • 3. Parti DSP Tunay DİKMEN
  • 4. Parti DSP Fikret UZUNHASAN
  • 5. Parti DYP İbrahim YAZICI
  • 6. Parti MHP Metin ERGUN
Muş
  • 1. Parti ANAP Erkan KEMALOĞLU
  • 2. Parti DSP Zeki EKER
  • 3. Parti FP Sabahattin YILDIZ
  • 4. Parti HADEP Mümtaz YAVUZ
Nevşehir
  • 1. Parti FP Mehmet ELKATMIŞ
  • 2. Parti MHP Mükremin TAŞKIN
  • 3. Parti MHP İsmail ÇEVİK
Niğde
  • 1. Parti DSP Eyüp DOĞANLAR
  • 2. Parti DYP Doğan BARAN
  • 3. Parti MHP Mükerrem LEVENT
Ordu
  • 1. Parti ANAP Sefer KOÇAK
  • 2. Parti ANAP Şükrü YÜRÜR
  • 3. Parti DSP Hasan Fehmi KONYALI
  • 4. Parti DSP İhsan ÇABUK
  • 5. Parti DYP Yener YILDIRIM
  • 6. Parti FP Eyüp FATSA
  • 7. Parti MHP Cemal ENGİNYURT
Osmaniye
  • 1. Parti FP Şükrü ÜNAL
  • 2. Parti MHP Birol BÜYÜKÖZTÜRK
  • 3. Parti MHP Devlet BAHÇELİ
  • 4. Parti MHP Mehmet KUNDAKÇI
Rize
  • 1. Parti ANAP Ahmet KABİL
  • 2. Parti ANAP Ahmet Mesut YILMAZ
  • 3. Parti FP Mehmet BEKAROĞLU
Sakarya
  • 1. Parti ANAP Ersin TARANOĞLU
  • 2. Parti DSP Şaban Ramis SAVAŞ
  • 3. Parti DYP Nevzat ERCAN
  • 4. Parti FP Nezir AYDIN
  • 5. Parti FP Cevat AYHAN
  • 6. Parti MHP Osman Fevzi ZİHNİOĞLU
Samsun
  • 1. Parti ANAP Mehmet ÇAKAR
  • 2. Parti DSP Şenel KAPICI
  • 3. Parti DSP Tarık CENGİZ
  • 4. Parti DSP Yekta AÇIKGÖZ
  • 5. Parti DYP Erdoğan SEZGİN
  • 6. Parti DYP Kemal KABATAŞ
  • 7. Parti FP Ahmet DEMİRCAN
  • 8. Parti FP Musa UZUNKAYA
  • 9. Parti MHP Vedat ÇINAROĞLU
  • 10. Parti MHP Ahmet AYDIN
Şanlıurfa
  • 1. Parti DYP Mehmet Fevzi ŞIHANLIOĞLU
  • 2. Parti DYP Necmettin CEVHERİ
  • 3. Parti DYP Sedat Edip BUCAK
  • 4. Parti DYP Mehmet YALÇINKAYA
  • 5. Parti FP Mustafa Niyazi YANMAZ
  • 6. Parti FP Yahya AKMAN
  • 7. Parti FP Zülfükar İZOL
  • 8. Parti FP Ahmet KARAVAR
  • 9. Parti HADEP Eyyüp Cenap GÜLPINAR
  • 10. Parti HADEP Mehmet GÜNEŞ
  • 11. Parti MHP Muzaffer ÇAKMAKLI
Siirt
  • 1. Parti ANAP Nizamettin SEVGİLİ
  • 2. Parti FP Ahmet Nurettin AYDIN
  • 3. Parti HADEP Takiddin YARAYAN
Sinop
  • 1. Parti ANAP Yaşar TOPÇU
  • 2. Parti DSP Metin BOSTANCIOĞLU
  • 3. Parti DYP Kadir BOZKURT
Şırnak
  • 1. Parti Bağımsız Abdullah Veli SEYDA
  • 2. Parti DYP Mehmet Sait DEĞER
  • 3. Parti HADEP Mehmet Salih YILDIRIM
Sivas
  • 1. Parti BBP Mehmet Cengiz GÜLEÇ
  • 2. Parti FP Abdüllatif ŞENER
  • 3. Parti FP Musa DEMİRCİ
  • 4. Parti FP Temel KARAMOLLAOĞLU
  • 5. Parti MHP Hüsnü Yusuf GÖKALP
  • 6. Parti MHP Mehmet CEYLAN
Tekirdağ
  • 1. Parti ANAP Enis SÜLÜN
  • 2. Parti DSP Fevzi AYTEKİN
  • 3. Parti DSP Ahmet ZAMANTILI
  • 4. Parti DSP Bayram Fırat DAYANIKLI
  • 5. Parti DYP Nihan İLGÜN
Tokat
  • 1. Parti CHP Ali Şevki EREK
  • 2. Parti FP Bekir SOBACI
  • 3. Parti FP Mehmet Ergün DAĞCIOĞLU
  • 4. Parti MHP Reşat DOĞRU
  • 5. Parti MHP Hasan Hüseyin BALAK
  • 6. Parti MHP Lutfi CEYLAN
Trabzon
  • 1. Parti ANAP Eyüp AŞIK
  • 2. Parti ANAP Ali Kemal BAŞARAN
  • 3. Parti DSP Hikmet Sami TÜRK
  • 4. Parti DYP Ali Naci TUNCER
  • 5. Parti FP Şeref MALKOÇ
  • 6. Parti MHP Nail ÇELEBİ
  • 7. Parti MHP Orhan BIÇAKÇIOĞLU
Tunceli
  • 1. Parti Bağımsız Bekir GÜNDOĞAN
  • 2. Parti CHP Kamer GENÇ
Uşak
  • 1. Parti DSP Hasan ÖZGÖBEK
  • 2. Parti DSP Mehmet Yaşar ÜNAL
  • 3. Parti MHP Armağan YILMAZ
Van
  • 1. Parti ANAP Kamran İNAN
  • 2. Parti DYP Fetullah GÜLTEPE
  • 3. Parti DYP Hüseyin ÇELİK
  • 4. Parti HADEP Fethullah ERBAŞ
  • 5. Parti HADEP Maliki Ejder ARVAS
  • 6. Parti HADEP Mustafa BAYRAM
  • 7. Parti MHP Ayhan ÇEVİK
Yalova
  • 1. Parti ANAP Yaşar OKUYAN
  • 2. Parti DSP Hasan SUNA
Yozgat
  • 1. Parti ANAP Lütfullah KAYALAR
  • 2. Parti FP Mehmet ÇİÇEK
  • 3. Parti FP İlyas ARSLAN
  • 4. Parti MHP Ahmet Erol ERSOY
  • 5. Parti MHP Mesut TÜRKER
  • 6. Parti MHP Şuayip ÜŞENMEZ
Zonguldak
  • 1. Parti ANAP Veysel ATASOY
  • 2. Parti DSP Hasan GEMİCİ
  • 3. Parti DSP Ömer ÜSTÜNKOL
  • 4. Parti DSP Tahsin Boray BAYCIK
  • 5. Parti DYP Ömer BARUTÇU
  • 6. Parti MHP İsmail Hakkı CERRAHOĞLU
TÜRKİYE GENELİNDE PARTİLERİN OY DAĞILIMI
Nüfus : 64.385.000
Seçmen Sayısı :37.495.217
Kullanılan Oy : 32.656.070
Geçerli Oy Sayısı :31.184.496
Katılım Oranı : % 87,09
Milletvekili Sayısı : 550
Kadın Vekil Sayısı : 22
Erkek Vekil Sayısı : 528