Ahmet Pekyatırmacı

AK Parti Konya Selçuklu Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Konya
DOĞUM TARİHİ 1.1.1971
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ İnşaat Mühendisi
BİYOGRAFİ
Ahmet Pekyatırmacı, 1971 yılında Konya'da doğdu. 19 Mayıs İlkokulu ve Konya İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun oldu. 1994 - 1995 yıllarında Polatlı Topçu ve Füze Okulu Yedek Subay eğitiminden sonra Edirne/Keşan 102.Topçu Alayında Yedek Subay olarak vatani hizmetini tamamladı.

Ahmet Pekyatırmacı,1995 yılında başladığı iş hayatında 2001 yılına kadar değişik şirketlerde kurucu ortak ve şirket müdürü olarak, 2001 yılından sonra da kendine ait olan şirketinde devam etti.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilen Pekyatırmacı, 2014 yerel seçimlerinde 2. dönem Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeliği yanında Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevini de üstlendi. Aralık 2014 tarihinden itibaren Selçuklu Belediyesi Meclis Üyesi olarak Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Selçuklu Belediye Başkanı'nın Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmesi üzerine boşalan Selçuklu Belediye Başkanlığı görevine 12 Mayıs 2018 tarihinde yapılan meclis toplantısında tüm meclis üyelerinin ortak teklifi ve oy birliği ile seçildi.

Evli ve 2 çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Ahmet Pekyatırmacı, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Konya Selçuklu Belediye Başkan adayıdır.
Konya Selçuklu Belediye Başkan Adayları
Ahmet Adil Tırpan Konya Selçuklu Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Ahmet Adil Tırpan, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde CHP'den Konya Selçuklu...
Tamamını Oku
Ahmet Pekyatırmacı Konya Selçuklu Belediye Başkan Adayı 1.1.1971 | Konya
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ İnşaat Mühendisi
BİYOGRAFİ Ahmet Pekyatırmacı, 1971 yılında Konya'da doğdu. 19 Mayıs İlkokulu ve Konya İmam Hatip Lisesini biti...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.