Alaettin Serdar

AK Parti Rize Kendirli Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Rize
DOĞUM TARİHİ 1.1.1960
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Alaattin Serdar, 1960 yılında Kendirli'de doğdu. İlk ve orta eğitimini Kendirli'de tamamladı. 1982 yılında ticarete atıldı ve çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu.

2002'de AK Parti ile birlikte siyasete atılan Serdar, 2004 yılında AK Parti Kendirli Belde Başkanlığı görevine getirildi. 29 Mart 2009 seçimleri belediye başkan adaylığı için başkanlık görevinden ayrıldı ve Kendirli Belediye Başkanlığına AK Parti tarafından aday gösterildi.

24 Mayıs 2009'da AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi ve İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Bu görevi 2014 yerel seçimleri öncesine kadar sürdüren Serdar, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Kendirli Belediye Başkanlığına AK Parti tarafından aday gösterildi ve belediye başkanı seçildi. Rize İlim Yayma Cemiyetinde yönetim kurulu üyeliğine görevi devam etmektedir.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Alaettin Serdar, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Rize Kendirli Belediye Başkan adayıdır.
Rize Kendirli Belediye Başkan Adayları
Abdulkadir Öz Rize Kendirli Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Abdulkadir Öz, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde MHP'den Rize Merkez'e bağl...
Tamamını Oku
Alaettin Serdar Rize Kendirli Belediye Başkan Adayı 1.1.1960 | Rize
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Alaattin Serdar, 1960 yılında Kendirli'de doğdu. İlk ve orta eğitimini Kendirli'de tamamladı. 1982 y...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.