Alper Taban

AK Parti Bursa İnegöl Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Bursa
DOĞUM TARİHİ 1.1.1976
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Alper Taban, 1976 yılında Bursa İnegöl'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İnegöl'de tamamladı. Ön lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi'nde, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında tamamladı.

2000-2013 yılları arasında kurucusu olduğu telekomünikasyon firmasında yönetici olarak görev yaptı. 2005 yılında İnegöl Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2005-2013 yılları arasında Ak Parti ilçe teşkilatında Siyasi İşler Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı başta olmak üzere çeşitli kademelerde görev aldı.

2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis üyeliği sonrasında, İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2017 yılı Kasım ayına kadar İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından 8 Kasım 2017’de İnegöl Belediye Meclisinde yapılan oylamayla Alper Taban İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Taban, evli ve iki çocuk babasıdır.

Alper Taban, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Bursa İnegöl Belediye Başkan Adayı oldu.
Bursa İnegöl Belediye Başkan Adayları
Alper Taban Bursa İnegöl Belediye Başkan Adayı 1.1.1976 | Bursa
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Alper Taban, 1976 yılında Bursa İnegöl'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İnegöl'de tama...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.