Bekir Aydın

AK Parti Bursa Orhangazi Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Bursa
DOĞUM TARİHİ 21.2.1975
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Bekir Aydın, 21 Şubat 1975'de Orhangazi'de dünyaya geldi. İlköğrenimini Orhangazi Alitekin İlkokulu'nda, lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi, yüksek öğrenimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü'nde tamamladı. ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda İngilizce eğitimi de alan Aydın, hızlı okuma ve anlama kurslarına katıldı ve AK Parti Siyaset Akademisi'ni tamamladı.

Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra özel bir şirkette çalışmaya başladı. İş yaşamına Bursa Kentbank'da devam eden Aydın, 2004 yılında kendi aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Ayrıca Bekir Aydın'ın, inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren firmalarda ortaklığı bulunmaktadır.

Orhangazi'de 2009 Şubat ayından itibaren Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevine seçilen Aydın, görevini 2013 yılına kadar devam ettirdi.

Bekir Aydın, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) 2004 yılında Belediye Meclis üyesi seçildi. Orhangazi Belediye Meclisi'nde yapılan seçimlerden sonra Meclis Başkanlık Katip Üyeliğine getirildi. Belediyesi'nde değişik komisyonlarda görev yaptı. Meclis üyeliği sürerken Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve halkla ilişkiler ilçe başkanlığı görevlerini sürdürdü. İngilizce bilen Aydın; evli ve iki çocuk babasıdır.

Bekir Aydın, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Bursa Orhangazi Belediye Başkan Adayı oldu.
Bursa Orhangazi Belediye Başkan Adayları
Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu Bursa Orhangazi Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Bursa, Orhangazi Beled...
Tamamını Oku
Bekir Aydın Bursa Orhangazi Belediye Başkan Adayı 21.2.1975 | Bursa
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Bekir Aydın, 21 Şubat 1975'de Orhangazi'de dünyaya geldi. İlköğrenimini Orhangazi Alitekin İlkokulu'...
Tamamını Oku
Çetin Çoklar Bursa Orhangazi Belediye Başkan Adayı 1.1.1963 | Bursa
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Ticaret
BİYOGRAFİ Çetin Çoklar, tam adı ile Şaban Çetin Çoklar, 1963 yılında Bursa, Orhangazi’de dünyaya geldi. 12 yaş...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.