Hüsamettin Çetinkaya

AK Parti Antalya Kumluca Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Antalya
DOĞUM TARİHİ 1.1.1963
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Öğretmen
BİYOGRAFİ
Hüsamettin Çetinkaya, 1963 yılında Antalya’nın Kumluca ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını TODAİE (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) Kamu Yönetimi Uzmanlık programında tamamladı.

Farklı illerdeki okullarda öğretmenlik ve müdürlük ve Finike Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulunan Çetinkaya, 1999, 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde üst üste 3 kez Kumluca Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde Ak Parti tarafından tekrar aday gösterildi ve 4.kez Kumluca Belediye Başkanı seçildi.

2013 yılında Avrupa İş Konseyi (EBA) tarafından uluslararası Socrates En İyi Şehir ve En İyi Belediye Başkanı ödülüne ve 2014 yılında Avrupa Kalite Araştırmaları Kuruluşu (ESQR) tarafından belediyecilik alanında En İyi Kalite Uygulamaları ödüllerine layık görüldü.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hüsamettin Çetinkaya, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Antalya Kumluca Belediye Başkan adayıdır.
Antalya Kumluca Belediye Başkan Adayları
Mustafa Köleoğlu Antalya Kumluca Belediye Başkan Adayı 1.1.1976 | Antalya
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Ekonomist
BİYOGRAFİ 1976 yılında Kumluca’da doğdu. ilk orta ve lise öğrenimini Kumluca da tamamladıktan sonra, İstanbul ...
Tamamını Oku
Hüsamettin Çetinkaya Antalya Kumluca Belediye Başkan Adayı 1.1.1963 | Antalya
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Öğretmen
BİYOGRAFİ Hüsamettin Çetinkaya, 1963 yılında Antalya’nın Kumluca ilçesinde doğdu. Selçuk Üniversitesi Eğitim F...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.