İsmail Cankul

AK Parti Balıkesir Kepsut Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Balıkesir
DOĞUM TARİHİ 10.4.1969
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
İsmail Cankul, 10 Nisan 1969 tarihinde Kepsut’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kepsut’ta tamamladıktan sonra, Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknikleri Bölümünü bitirdi ve çalışma hayatına atıldı. 1989 yılında Bilecik ve Adana’da vatani görevini tamamlayan Cankul, 1991 yılında ticaret hayatına atıldı. Oto yedek parça ticareti üzerine işyeri mevcut olup halen ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

14 Kasım 2001 tarihinde Ak Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlayan aktif siyasi hayatına, 22 Mayıs 2003 ile 9 Şubat 2006 tarihinde yapılan olağan kongrelerinde iki dönem AK Parti Kepsut İlçe Başkanlığı görevine seçildi ve 11 Ekim 2008 tarihine kadar İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimi ile 1. Dönem, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler yerel Seçimleri İle 2. Dönem Belediye Başkanı seçildi ve halen Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İyi derecede Rusca bilen Cankul, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İsmail Cankul, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Balıkesir Kepsut Belediye Başkan adayıdır.

Balıkesir Kepsut Belediye Başkan Adayları
İsmail Cankul Balıkesir Kepsut Belediye Başkan Adayı 10.4.1969 | Balıkesir
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ İsmail Cankul, 10 Nisan 1969 tarihinde Kepsut’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kepsut’ta tamaml...
Tamamını Oku
Mustafa Hıdır Balıkesir Kepsut Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mustafa Hıdır, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Balıkesir, Kepsut Belediye Başkan Aday...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.