Kazım Şahin

AK Parti Kastamonu Tosya Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Kastamonu
DOĞUM TARİHİ 23.9.1955
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Öğretmen
BİYOGRAFİ
Kazım Şahin, 23 Eylül 1955 yılında Kastamonu Tosya'da doğdu. İlkokulu Kargın Köyü'nde, ortaokulu Kastamonu 23 Ağustos Ortaokulu'nda bitirdi. 1973-1974 eğitim öğretim yılı sonunda Çorum Erkek Öğretmen Lisesi'ni bitirdi. Yozgat'ta iki yıl öğretmenlik yaptı. Önlisans diploması aldı.

Kazım Şahin, 1978-1994 yılları arasında Yukarı Dikmen, Bayat, Karabey, Kargın köylerinde görev yaptıktan sonra 1994 yılında Tosya Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'ndan Almanya'ya öğretmen olarak gitti. 1994-1999 yılları arasında Almanya'daki Türk okullarında görev yaptı.

1978-1994 yılları arasında Tosya'da Ülkü-Bir, Kamu Çalışanları Vakfı ve Türk Eğitim-Sen kuruluş çalışmalarında ve yönetimlerinde yer aldı. 1994-1999 döneminde Almanya'da Türk Öğretmenleri Bölge Başkanlığı yapan Şahin, Türk Okulları Aile Birlikleri Federasyonu ile Türk Ocağı kuruluş çalışmalarında ve çeşitli görevlerde bulundu.

Şahin, 1999 yılında yurtdışından dönerek Ankara' da göreve başladı. Kastamonu ve Yöresi Dayanışma Derneği (KASYÖDER) ve Kastamonu Dernekler Federasyonu (KAS-DER-FED) kuruluşlarına öncülük yapmış ve uzun dönem de başkanlık görevlerini yürütmüştür. 2009 tarihinde yerel seçimlerinde Tosya Belediye Başkanı seçilmiştir ve halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir.

Kazım Şahin,31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Kastamonu Tosya Belediye Başkan Adayı oldu.
Kastamonu Tosya Belediye Başkan Adayları
Kazım Şahin Kastamonu Tosya Belediye Başkan Adayı 23.9.1955 | Kastamonu
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Öğretmen
BİYOGRAFİ Kazım Şahin, 23 Eylül 1955 yılında Kastamonu Tosya'da doğdu. İlkokulu Kargın Köyü'nde, ortaokulu Kas...
Tamamını Oku
Mustafa Güvenç Kastamonu Tosya Belediye Başkan Adayı 1.1.1974 | Kastamonu
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Makine Mühendisi
BİYOGRAFİ Mustafa Güvenç, 1974 yılında Kastamonu ili Tosya ilçesi'nde doğdu. İlkokulu Tosya Fatih İlköğretim O...
Tamamını Oku
Volkan Kavaklıgil Kastamonu Tosya Belediye Başkan Adayı Kastamonu
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Volkan Kavaklıgil, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP'nin Kastamonu Tosya Belediye Başkan Adayı old...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.