Kemal Yakup Azizoğlu

AK Parti Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Ardahan
DOĞUM TARİHİ 1.1.1957
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
1957 yılında Ardahan’ın Çıldır İlçesinde doğdu. İlkokulu Yıldırımtepe Köyünde, orta öğrenimini Ankara ve Çıldır’da tamamladı. Eskişehir, İşletme Fakültesi’nden mezunu oldu. 1982 yılında Bolu Vergi Dairesinde memur olarak çalışmaya başladı. 1984 yılında Çıldır Mal Müdürlüğü’ne atandı. 1985 yılında Maliye Bakanlığı’ndaki 2 yıllık eğitimin ardından 1987 yılında mezun oldu ve Ardahan Posof Mal Müdürlüğü'ne 1988 yılında ataması yapıldı.

1993 yılında Hopa’ya Mal Müdürü olarak atandı. 1994 yılında Hopa Vergi Dairesine kurucu müdür olarak atandı. 1995 yılında Sarp Sınır Kapısına Gümrük Saymanlık Müdürü olarak görev başına getirildi. 1996-1999 yılları arası Türkiye Gürcistan Sınır Ticareti Değerlendirme Kurulu'na üyeliği bulunuyordu. 1999 yılında İstanbul Beşiktaş Mal Müdürlüğü'ne atandı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğü'ne Saymanlık Müdürü oldu. Son olarak 2009 yılında Kocaeli Kandıra Mal Müdürlüğü'ne getirildi ve 2010 yılında emekli oldu.

Beşiktaş Kongre Asil Üyeliği bulunan olan Kemal Yakup Azizoğlu, aynı zamanda çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalışmalar yürütüyor. Aynı zamanda Çıldır İlçesi Belediye Başkanı seçildi.

Kemal Yakup Azizoğlu, evli ve iki çocuk sahibidir.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Ardahan İli, Çıldır İlçesi Beldeye Başkan adayı oldu.

Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayları
Mutlu Göksu Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mutlu Göksu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde DSP'den Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayı oldu.
Tamamını Oku
Kemal Yakup Azizoğlu Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayı 1.1.1957 | Ardahan
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ 1957 yılında Ardahan’ın Çıldır İlçesinde doğdu. İlkokulu Yıldırımtepe Köyünde, orta öğrenimini Ankar...
Tamamını Oku
Ozan Aktemur Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Ozan Aktemur, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayı oldu.
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.