Mahmut Uçar

AK Parti Erzurum Yakutiye Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Erzurum
DOĞUM TARİHİ 1.1.1977
EĞİTİM Doktora
MESLEĞİ Sağlık Müdürü
BİYOGRAFİ
1977 yılında Erzurum’un Merkeze bağlı Soğucak Köyünde doğdu. İlkokulu Soğucak Köyünde, orta ve lise eğitimini Erzurum İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Narman Sağlık Merkezinde kısa bir süre tabip olarak çalıştı. İşletme alanında yüksek lisans yapsa da Atatürk Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında doktora eğitimini sürdürüyor.

8 yıl Erzurum ve Yalova’da sağlık kurumlarında çeşitli kademelerde yöneticilik görevinde bulundu. Sonrasında, Erzurum’da 2 yıl Aile Hekimi olarak çalıştı. Sağlık Bakanlığı Kuzey Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2015-2017 yılları arasında Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğünde bulundu. Ekim 2017’de Erzurum İl Sağlık Müdürü olarak atanarak halen bu görevini yürütüyor.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Erzurum İli, Yakutiye İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Erzurum Yakutiye Belediye Başkan Adayları
Mahmut Uçar Erzurum Yakutiye Belediye Başkan Adayı 1.1.1977 | Erzurum
EĞİTİM Doktora
MESLEĞİ Sağlık Müdürü
BİYOGRAFİ 1977 yılında Erzurum’un Merkeze bağlı Soğucak Köyünde doğdu. İlkokulu Soğucak Köyünde, orta ve lise ...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.