Muhammet Balta

AK Parti Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Trabzon
DOĞUM TARİHİ -
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Muhammet Balta, 1968 yılında Vakfıkebir’ in Açıkalan Köyü'nde doğdu. İlkokul ve lise tahsilini Vakfıkebir’ de tamamladı. 1992 yılında Ankara Hacattepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi’nden Maden Mühendisi olarak mezun olan Balta, 1993 yılında proje ortağı olduğu plastik ve ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Karadeniz Plastik Madencilik San. Tic. Ltd. Şirketinde genel müdür olarak görev aldı.

2009-2013 yılları arasında Trabzon Ticaret San. Odası'nda meclis üyeliği yaptı. 2009 yılında AK Parti Vakfıkebir il Genel Meclis Üyesi seçildi.

İl Genel Meclis Üyeliği süresince; İmar ve Bayındır Komisyon Üyeliği, Ar-Ge ve Plan Bütçe Komisyon Baskan'lığı ve Encümen üyeliği görevlerinde bulunan Balta, Avrupa Biriliği Destekli Yerel Yönetim Reformu'na Destek ve güçlendirme projesi ve Vilayetler Hizmet Götürme Birliği Stratejik Plan hazırlanmasında çalıştı.

Trabzon’ da 470 köyün Çöp Toplama Projesine öncülük etti. Bu projeyle Trabzon’un bütün köylerinde çöplerin toplanması sağlandı.

Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Balta, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Vakfıkebir Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Muhammet Balta, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti'nin Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı oldu.
Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan Adayları
Mustafa Kul Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mustafa Kul,31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde BTP Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan ...
Tamamını Oku
Muhammet Balta Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Trabzon
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Muhammet Balta, 1968 yılında Vakfıkebir’ in Açıkalan Köyü'nde doğdu. İlkokul ve lise tahsilini Vakfı...
Tamamını Oku
Emin Uludüz Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ ADAY -CHP- TRABZON -VAKFIKEBİR
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.