Muhammet Cevdet Orhan

AK Parti Erzurum Aziziye Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Erzurum
DOĞUM TARİHİ 1.1.1984
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Muhammet Cevdet Orhan, 1984 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Yine aynı üniversitenin Çevre Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak Çevre Yüksek Mühendisi oldu.

Öğrenciliği süresince özel sektörde proje koordinatörü olarak çalıştı. Bu yıllarda Erzurum Genç Müsiad yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2005-2007 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisinde Danışmanlık görevi yürüten Orhan, 2007 yılında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında Danışman olarak çalışmaya başladı. 2011 yılına kadar Seçim İşleri Başkanlığı ve Genel Sekreterlik birimlerinde aynı görevde çalıştı.

13 Nisan 2008 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları 2. Olağan Büyük Kongresinde MKYK Üyeliğine seçilen Orhan, Gençlik Kollarında 16 Eylül 2011 tarihine kadar Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Muhammet Cevdet Orhan, 16 Eylül 2011 tarihinde İçişleri Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine getirildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimleri için AK Parti'den aday adayı olmak için Bakanlık Müşavirliği görevinden istifa etti.

30 Mart 2014 seçimleri sonrası Aziziye Belediye Başkanı olarak seçilen Orhan, halen daha Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Muhammet Cevdet Orhan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Erzurum Aziziye Belediye Başkan adayıdır.
Erzurum Aziziye Belediye Başkan Adayları
Aydın Söylemez Erzurum Aziziye Belediye Başkan Adayı Erzurum
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Aydın Söylemez, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den Erzurum İli, Aziziye İlçesi Belediye Başkan ...
Tamamını Oku
Muhammet Cevdet Orhan Erzurum Aziziye Belediye Başkan Adayı 1.1.1984 | Erzurum
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Muhammet Cevdet Orhan, 1984 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamaml...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.