Mustafa Akgedik

AK Parti Adana Aladağ Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Adana
DOĞUM TARİHİ 1.1.1973
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Mustafa Akgedik, 1973 yılında Aladağ Büyüksofulu Köyünde doğdu. İlk ve ortaokulu Büyüksofulu Köyü'de, Liseyi Aladağ Pınar Madencilik Lisesi'de okudu. Gaziantep Üniversitesi Kilis Meslek Yüksekokulu ve Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümlerinde Yüksek tahsilini yaptı. Tarihi Kent Dokusu ve Şehir Planlama Üzerine Yüksek Lisans Tezi Hazırlamaktadır.

2001 yılında Ak Parti Gençlik Kolları Üniversiteler Birim Başkanı olarak siyasete başlayan Akgedik, 2006-2012 yılları arası Adana İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Seçim İşleri Başkanlığı yaptı.

2011 Seçimlerinde İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüttü. 2012-2013 yılları Çukurova İlçesi Teşkilat Başkanlığı görevini yerine getiren Akgedik, Aladağlılar Derneği (AL-DER) ve Pos Köyleri Yardımlaşma Derneği (POS-DER) Yönetim Kurulu Üyesidir. Yurtiçi ve Yurtdışında birçok başarılı projeye imza attı, serbest mühendislik hizmetleri yapmaktadır.

Mustafa Akgedik, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Adana Aladağ Belediye Başkan adayıdır.
Adana Aladağ Belediye Başkan Adayları
Mustafa Akgedik Adana Aladağ Belediye Başkan Adayı 1.1.1973 | Adana
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mustafa Akgedik, 1973 yılında Aladağ Büyüksofulu Köyünde doğdu. İlk ve ortaokulu Büyüksofulu Köyü'de...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.