Mustafa Dündar

AK Parti Bursa Osmangazi Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ -
DOĞUM TARİHİ 1.1.1965
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Mustafa Dündar, 1965 yılında Gümülcine'de dünyaya geldi. İlk öğrenimini Yunanistan'da bitirdi. Orta öğrenim ve lise tahsili için Türkiye'ye gelerek bunları Türkiye'de tamamladı.İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olarak serbest avukatlık yaptı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin Yönetim Kurulu üyeliğini ve 3 dönem de başkanlığını yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kuruluş aşamasında Bursa Osmangazi İlçesi Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini aldı.

Dündar, 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimleri sonucu 22. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyonu Üyesi ve Türkiye Büyük Millet Meclis Dışişleri Komisyonu Sözcülüğü görevini üstlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye Yunanistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığını yaptı. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Bursa Osmangazi Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babasıdır, İngilizce ve Yunanca bilmektedir.

Mustafa Dündar, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Bursa Osmangazi Belediye Başkan Adayı oldu.
Bursa Osmangazi Belediye Başkan Adayları
Erkan Aydın Bursa Osmangazi Belediye Başkan Adayı 1.1.1974 | Bursa
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Eczacı
BİYOGRAFİ 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest...
Tamamını Oku
Mustafa Dündar Bursa Osmangazi Belediye Başkan Adayı 1.1.1965
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mustafa Dündar, 1965 yılında Gümülcine'de dünyaya geldi. İlk öğrenimini Yunanistan'da bitirdi. Orta ...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.