Mustafa Işık

AK Parti Bursa Gürsu Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Artvin
DOĞUM TARİHİ 1.1.1971
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Mustafa Işık, 1971 yılında Artvin’in Yusufeli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Gürsu Atatürk İlkokulu’nda okuduktan sonra Nilüfer Meslek Okulu’ndan mezun oldu. 1994 yılında kurmuş olduğu Işık Mobilya Dekorasyon firmasıyla ticaret hayatına atıldı.

Işık, 2002 yılında AK Parti Gürsu İlçe Teşkilatı’nda Kurucu Üye olarak yönetimde görev aldı. 2002-2014 yılları arasında İlçe Teşkilatı’nda Sosyal İşler Başkanlığı, 2010-2013 yılları arasında Seçim Koordinasyon Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2014 seçimlerinde Gürsu Belediye Meclis Üyeliği ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Gürsu İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanlığı görevini sürdüren Işık, aynı zamanda birçok vakıf ve sivil toplum kuruluşlarında da yöneticilik yapmaktadır.

Mustafa Işık, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın 2015 yılında makamında şehit düşmesinin ardından başkanlığa aday oldu. Belediye Meclis toplantısına katılım sağlayan 18 meclis üyesinin 18 oyunu da alarak Gürsu Belediye Başkanlığına seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Işık, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Bursa Orhaneli Belediye Başkan Adayı oldu.
Bursa Gürsu Belediye Başkan Adayları
Mustafa Işık Bursa Gürsu Belediye Başkan Adayı 1.1.1971 | Artvin
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mustafa Işık, 1971 yılında Artvin’in Yusufeli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Gürsu Atatürk İlkoku...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.