Nidai Köroğlu

AK Parti Gümüşhane Torul Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Gümüşhane
DOĞUM TARİHİ 3.2.1965
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Mimar
BİYOGRAFİ
Nidai Köroğlu,03.02.1965 tarihinde Gümüşhane Torul ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Torul ve Erzurum Ilıca ilçesinde tamamladı. 1982 yılında Torul Lisesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

Mimar olarak 1 Mayıs 1987 tarihinde Torul Belediyesinde göreve başladı ve 1992 yılı haziran ayında Gümüşhane Köy Hizmetleri İl Müdürlüğüne kendi isteği ile mimar olarak tayini çıktı.

Gümüşhane Köy Hizmetleri İl Müdürlüğünde yaklaşık on bir yıl kontrol mühendisi ve şube müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Bayburt Köy Hizmetleri İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak ataması yapılan Köroğlu, iki yılı aşkın bir süre Köy Hizmetleri İl Müdürü olarak görev yaptı.

Köy Hizmetlerinin kapatılıp Özel idarelere bağlanması ile bu kurumdan ayrılan Köroğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanlığına tayin yaptırarak Giresun Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak atandı. Giresun ilinde beş yıl süre ile Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılı Eylül ayında Çorum Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak atandı. 2010 Eylül ayı ile 2011 Ekim ayları arasında Çorum'da Bayındırlık ve İskan Müdürü ve Çevre Şehircilik İl Müdürü olarak görev yaptı.

Nidai Köroğlu, Bakan Müşaviri kadrosu ile Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine vekalet etti.

2014 seçimlerinde aday olmak için vekalet ettiği Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürü görevinden istifa eden Köroğlu, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Torul Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Nidai Köroğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Gümüşhane Torul Belediye Başkan adayıdır.
Gümüşhane Torul Belediye Başkan Adayları
Ali Osman Araz Gümüşhane Torul Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Ali Osman Araz, 31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde CHP'den Gümüşhane Torul Belediye...
Tamamını Oku
Nidai Köroğlu Gümüşhane Torul Belediye Başkan Adayı 3.2.1965 | Gümüşhane
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Mimar
BİYOGRAFİ Nidai Köroğlu,03.02.1965 tarihinde Gümüşhane Torul ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitim...
Tamamını Oku
Evren Evrim Özdemir Gümüşhane Torul Belediye Başkan Adayı Gümüşhane
EĞİTİM -
MESLEĞİ Kulüp Başkanı
BİYOGRAFİ Torul Gençlerbirliği Voleybol Takımın Kulüp Başkanlığını yaptı. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde d...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.