Yener Kaya

AK Parti Ordu Kabadüz Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Ordu
DOĞUM TARİHİ 1.1.1966
EĞİTİM Lise
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Yener Kaya, 1966 yılında Kabadüz ilçesi Yeşilyurt mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Yeşilyurt mahallesinde orta ve liseyi Ordu ilinde tamamladı.

İş hayatına ticaretle başlayan Kaya,. bir süre ticaretle uğraştıktan sonra 1992 yılında Yokuşdibi Belediye Başkanlığının açmış olduğu memurluk sınavını kazandı. Muhasebeci olarak 16 yıl boyunca Yokuşdibi Belediyesinde görev yaptı.

30 Mart 2009 yılında Yerel seçimlerinde Ak Parti'den Yokuşdibi Belde Belediye Başkanı olan Kaya, daha sonra 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde ise ülke genelinde en çok oy alan 6 belediye başkanı arasına girerek, AK Parti’den Kabadüz Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yener Kaya, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Ordu Kabadüz Belediye Başkan adayıdır.
Ordu Kabadüz Belediye Başkan Adayları
Bülent Çelik Ordu Kabadüz Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Tamamını Oku
Yener Kaya Ordu Kabadüz Belediye Başkan Adayı 1.1.1966 | Ordu
EĞİTİM Lise
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Yener Kaya, 1966 yılında Kabadüz ilçesi Yeşilyurt mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Yeşilyurt mah...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.