Ahmet Muhsin Tüzer

Bağımsız Antalya Kaş Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Antalya
DOĞUM TARİHİ 18.2.1971
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ İlahiyatçı
BİYOGRAFİ
18 Şubat 1971 yılında Antalya’nın Kaş İlçesi’nde doğdu. Çocukluğunda yoğun olarak Kur’an, İlahi, Kaside, Dini Musiki gibi eğitimler aldı. İlkokulu Kaş’ta okuduktan sonra 1982 yılında İzmir Çiğli Kur’an Kursu’nda 1 yıl Kur’an ve Dini İlimler eğitimi aldı. Yine 1982 ‘de Diyanet Vakfı’nın düzenlediği Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmalarında İzmir ve Ege Bölgesi 1.si, Türkiye 4.sü oldu. 1983-89 yılları arasında İzmir, Torbalı İmam Hatip Lisesi’nde okudu.

23 Mart 1990 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Antalya İli Kaş İlçe Müftülüğünün Ağullu Köyü Ambarlararası Mahallesi Camii’nde İmam Hatip olarak göreve başladı. 3 yıllık görevden sonra Kaş İlçe Merkezi’ndeki Merkez Yeni Camii’ne atanarak görevine devam etti. 01 Kasım 1996’da İstanbul Eminönü Müftülüğüne bağlı Yerebatan Camii Müezzin Kayyımlığına tayin oldu. Aynı zamanda 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı’nda eğitim almaya başladı. 4 yılın sonunda tekrar Kaş’da bulunan bir camide imam hatip olarak görev yaptı. 200 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan istifa etti. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. İstifasının ardından yeni düzenleme sayesinde 06 Ocak 2010 tarihinde Antalya İli Kaş İlçesi Kozağaç Köyü’ne İmam Hatip olarak atandı. 03 Haziran 2010’da Antalya İli Kaş İlçesi Sarıbelen Köyü Döşeme Mahallesi Camii’ne çalıştı ve 2016 yılında da Antalya İli Kaş İlçesi Pınarbaşı Köyü Merkez Camii’ne atanarak buradaki görevini sürdürüyor. Mayıs 2013’te Rock ve Tasavvuf birlikteliğinden oluşan FiRock isminde bir müzik grubu kurdu. Bir süre sonra Rockçı İmam olarak anılmaya başlayan Tüzer’in, ilk single parçası 2013 yılındaki ‘’Mevlaya Gel’’ oldu.

Ahmet Muhsin Tüzer, evli ve bir çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Antalya İli, Kaş İlçesi Bağımsız Belediye Başkan adayı oldu.
Antalya Kaş Belediye Başkan Adayları
Ahmet Muhsin Tüzer Antalya Kaş Belediye Başkan Adayı 18.2.1971 | Antalya
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ İlahiyatçı
BİYOGRAFİ 18 Şubat 1971 yılında Antalya’nın Kaş İlçesi’nde doğdu. Çocukluğunda yoğun olarak Kur’an, İlahi, Kas...
Tamamını Oku
Hayri Süt Antalya Kaş Belediye Başkan Adayı Antalya
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Mali Müşavir
BİYOGRAFİ Manisa Celal Bayar Üniversitesi'de Maliye eğitimi aldı. Kaş'ta Mali Müşavir olarak görev yapıyor. ...
Tamamını Oku
Hamza Karaağaç Antalya Kaş Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Hamza Karaağaç, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden Antalya, Kaş Belediye Başkan Ada...
Tamamını Oku
Mutlu Ulutaş Antalya Kaş Belediye Başkan Adayı Antalya
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mutlu Ulutaş, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Antalya Kaş Belediye Başkan adayıdır.
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.