Mustafa Tunç Soyer

CHP İzmir Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Ankara
DOĞUM TARİHİ 1.1.1959
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
1959 yılında Ankara’da doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. İsviçre Webster Kolej’de “Uluslararası İlişkiler” ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği” alanlarında olmak iki yüksek lisans yaptı. Eğitim döneminde Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen asistanı, Türk Haberler Ajansı’nda da muhabir olarak çalıştı.

Eğitiminin ardından turizm sektöründe çalışmaya başladı. 1991 yılında Seferihisar’da bir tatil köyü kurarak dokuz yıl yönetti. Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’nda yedi yıl yönetim kurulu üyeliği, üç yıl da başkanlık görevini yerine getirdi. 2003 yılında Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak çalışmaya başladı. 2004-2006 yılları arasında İzmir Ticaret Odası’nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. 2006 yılında Dışişleri Bakanlığı tarafından EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreteri oldu.

2009 yılında CHP’den Seferihisar Belediye Başkanı seçildi. 2013’de merkezi İtalya’da bulunan Cittaslow Birliğinin Genel Başkan Yardımcılığı’na seçildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde CHP’den ikinci kez Seferihisar Belediye Başkanı seçildi. 2014 Mayıs’ta Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.

Tunç Soyer, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.
İzmir Belediye Başkan Adayları
Rıfat Mutlu İzmir Belediye Başkan Adayı 1.1.1949 | Ankara
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Doktor
BİYOGRAFİ Rıfat Mutlu, 1949 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1973 yıl...
Tamamını Oku
Mustafa Tunç Soyer İzmir Belediye Başkan Adayı 1.1.1959 | Ankara
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ 1959 yılında Ankara’da doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültes...
Tamamını Oku
Nihat Zeybekçi İzmir Belediye Başkan Adayı 1.1.1961 | Denizli
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Milletvekili
BİYOGRAFİ 1 Ocak 1961 Denizli doğumludur. İlk ve ortaokulu Tavas’ta bitirdi. Lise eğitimini parasız yatılı...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.