Nebi Tepe

CHP Tekirdağ Muratlı Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Tekirdağ
DOĞUM TARİHİ 21.12.1958
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Ziraat Mühendisi
BİYOGRAFİ
Nebi Tepe, 21 Aralık 1958 tarihinde Hayrabolu Kılıçlar Köyü'nde doğdu. İlkokulu Muratlı Cumhuriyet ilkokulunda, ortaokulu Muratlı Ortaokulu'nda, liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde bitirdi. 1983 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirerek Ziraat Mühendisi ünvanını aldı.

Tepe, 1986 yılında askerliğini kısa dönem er olarak yaptı. 1987 yılında Muratlı'da iş hayatına atıldı. Mesleğiyle ilgili olarak yumurta tavukçuluğu işletmesini kurarak yumurta üretimine başladı.

Nebi Tepe, 1999 yerel seçimlerinde Demokratik Sol Parti'den aday oldu. Seçilerek Muratlı Belediye Başkanlığı görevini devraldı. 2004-2009-2014 yerel seçimlerinde tekrar aday oldu. Günümüzde Muratlı Belediye Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Evli olan Nebi Tepe'nin Avukat olan 1 kızı, Namık Kemal Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde okuyan 1 oğlu vardır.

Nebi Tepe, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP'den Tekirdağ'a bağlı Muratlı Belediye Başkan Adayı'dır.
Tekirdağ Muratlı Belediye Başkan Adayları
Tarık Eğcin Tekirdağ Muratlı Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Tarık Eğcin, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Saadet Partisi'nden Tekirdağ...
Tamamını Oku
Nebi Tepe Tekirdağ Muratlı Belediye Başkan Adayı 21.12.1958 | Tekirdağ
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Ziraat Mühendisi
BİYOGRAFİ Nebi Tepe, 21 Aralık 1958 tarihinde Hayrabolu Kılıçlar Köyü'nde doğdu. İlkokulu Muratlı Cumhuriyet i...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.