Kamil Dalkara

DSP Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Kahramanmaraş
DOĞUM TARİHİ 1.1.1964
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
01 Ocak 1964 Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde doğdu. Orta öğretimini Kahramanmaraş Gazi Ortaokulu’nda, lise öğretimini Pazarcık Lisesi’nde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümününde (1983-1987) okul hayatına devam etti. 1987 yılında İzmir’in Göztepe Spor Kulübü'nde profesyonel futbol hayatına başladı. 7 yıl egenin çeşitli kulüplerinde profesyonel olarak futbol oynadı.

1993 yılında Kamil Dalkara ailesine ait Pazarcık’da faaliyet gösteren Yem Fabrikası’nda yönetici olarak göreve başladı. 1996 yılında yaptıkları proje kapsamında entegre yağ, çırçır ve rafinasyon tesisleri kurulumunu gerçekleştirdi. 2000 yılında ise Dalsu markası ile Türkiye de sıvı yağ sektörüne adım atarak kısa süre içerisinde yurtiçi ve yurtdışındaki pazarda önemli bir paya sahip olmasını sağladı. Halen Dalsu firmasında yönetim kurulu başkanlığı görevine devam etmektedir.

Pazarcık Narlı İş Adamları Derneği’ni (PANİAD) kuran Dalkara, 4 yıl süreyle bu derneğin başkanlığını başarıyla yerine getirdi. 2004 yılında Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeliği'ne seçildi. 4 yıl süreyle bu görevde kaldı. Aynı zamanda Kahramanmaraş İl İnsan Hakları Kurulu görevini de devam ettirdi.

Mehmet Dalkara, 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde Pazarcık Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Mehmet Dalkara, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde DSP'den Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkan Adayı oldu.
Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkan Adayları
Kamil Dalkara Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkan Adayı 1.1.1964 | Kahramanmaraş
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ 01 Ocak 1964 Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde doğdu. Orta öğretimini Kahramanmaraş Gazi Ortaokulu...
Tamamını Oku
Haydar İkizer Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkan Adayı 1.1.1969 | Kahramanmaraş
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Avukat
BİYOGRAFİ Haydar İkizer, 1969 yılında, Maksutuşağı Köyü'nde dünyaya geldi. İlköğrenimini Maksutuşağı Köyü'nde,...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.