Oğuz Şimşek

İyi Parti Konya Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ -
DOĞUM TARİHİ 1.1.1973
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Mimar
BİYOGRAFİ
1973 yılında Almanya Witten’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’nın Çumra İlçesinde tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimi boyunca, okul ve kulüp takımlarında amatör sporlarla ilgilendi. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu.

1995-1999 yılları arasında İstanbul’da çeşitli inşaat firmalarında tasarımcı ve uygulayıcı olarak yer aldı. Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından birisiyle büyük bir projede yer aldıktan sonra Kazakistan’a gitti. Kazakistan’da, birçok projede Şantiye Şefi, Proje Müdürü ve Genel Müdür olarak görev aldı. Kazakistan’daki çeşitli STK’larda kuruculuk dahil olmak üzere bir çok pozisyonda görev aldı.

Kazakistan’ın hükümet partisi olan Nur Otan Partisi yetkililerinin desteğiyle, Yeni Türkistan Derneği’nin kuruluşunda yer alarak, Yurtdışı İlişkiler Sorumlusu olarak kültürel faaliyetlerde önemli rol üstlendi. Şu sıralar kendisine ait Mimarlık ve İnşaat Taahhüt alanında faaliyet gösteren firmada çalışıyor.

Oğuz Şimşek, 2 erkek çocuğu sahibidir.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti'den Konya İli Belediye Başkan adayı oldu.
Konya Belediye Başkan Adayları
Hüseyin Akbal Konya Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ İnşaat Mühendisi
BİYOGRAFİ Hüseyin Akbal, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde BTP Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.
Tamamını Oku
Oğuz Şimşek Konya Belediye Başkan Adayı 1.1.1973
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Mimar
BİYOGRAFİ 1973 yılında Almanya Witten’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’nın Çumra İlçesinde tamamlad...
Tamamını Oku
Uğur İbrahim Altay Konya Belediye Başkan Adayı 1.1.1974 | Konya
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Mühendis
BİYOGRAFİ Uğur İbrahim Altay, 1974 yılında Konya’da doğdu. İlköğretimini Selçuk İlkokulu (1985) ve Mevlana...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.