Murat Sevinç

MHP Sivas Akıncılar Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Sivas
DOĞUM TARİHİ 1.1.1982
EĞİTİM Lise
MESLEĞİ Gazeteci
BİYOGRAFİ
Murat Sevinç, 1982 yılında Sivas’ın Akıncılar İlçesi'nde doğdu. İlkokulu Akıncılar ilköğretim Okulu'nda okuduktan sonra ortaokulun ardından Suşehri Kazım Ayan Anadolu Lisesi'nde ve Akıncılar Lisesi'nde lise eğitimini tamamladı.

Lise eğitimi boyunca okul gazetesi grup başkanlığı yaptı, aynı zamanda çeşitli yerel dergilerle ilişkilerini devam ettirip haber akışı sağladı. 1999 yılından itibaren Suşehri Gazetesi, 2001 yılından itibaren Bizim Vadi Gazetesi, Akıncılar, Gölova, Suşehri bölge muhabirliğinin yanı sıra 2000 yılından itibaren ilçesi ile ilgili tanıtım filmleri hazırladı.

Akıncılar Belediye Başkanlığı'nda halkla ilişkiler müdürü olarak kısa süre çalıştı. 2002 yılında AK parti Akıncılar ilçe teşkilatında gençlik kolları başkanı olarak görev yaparken ilçesinin gelişimini konu alan önemli toplantılar ve görüşmeler sonrasında ilçe başkanıyla beraber birçok hizmete imza attı.

2009 yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden Akıncılar Belediye Başkan adayı oldu. Akıncılar Vadi Gazetesi'nin sahibi olan Murat Sevinç 2006-2012 yılları arasında Anadolu Ajansı ve TRT haber muhabiri olarak görev yaptı.

2012 yılında İhlas haber ajansı İHA muhabiri olarak gazeteciliğe devam eden Sevinç, 2011 genel seçimlerinde Sivas için Halkın Sesi Partisi’nden Milletvekili Adayı oldu.

10 Ağustos 2012 yılında HAS Parti'nin kapanmasıyla birlikte tekrar AK Parti Akıncılar ilçe teşkilatına yönetim kurulu üyeleriyle beraber geçerek orada ilçesi için hizmet vermeye başladı.

Murat Sevinç, evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

Murat Sevinç, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Sivas Akıncılar Belediye Başkan Adayı oldu.
Sivas Akıncılar Belediye Başkan Adayları
Murat Sevinç Sivas Akıncılar Belediye Başkan Adayı 1.1.1982 | Sivas
EĞİTİM Lise
MESLEĞİ Gazeteci
BİYOGRAFİ Murat Sevinç, 1982 yılında Sivas’ın Akıncılar İlçesi'nde doğdu. İlkokulu Akıncılar ilköğretim Okulu'...
Tamamını Oku
Necati Us Sivas Akıncılar Belediye Başkan Adayı Sivas
EĞİTİM Lise
MESLEĞİ Nikah Memuru
BİYOGRAFİ Necati Us, Sivas Akıncılar’da dünyaya geldi. Lise mezunu olan Us, 1978 yılından beri İstanbul’da yaş...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.