Mustafa Çay

MHP Adana Pozantı Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Adana
DOĞUM TARİHİ 1.2.1965
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ

Mustafa Çay, 01 Şubat 1965 Pozantı doğumludur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Biriminde Ankara-Diyarbakır ve Adana illerinde 18 yıl boyunca Sertifikalı Terör Uzmanı ve Psikolojik Harekat Uzmanı olarak görev yaptı. Özellikle Adana ilinde Terörle Mücadele - zararlı alışkanlıklar ve uyuşturucu ile aile içi iletişim konularında 500'ün üzerinde seminer ve konferans vermiş olup, bu konuda çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış 11 makalesi vardır.

2004 Yılında Emniyet Teşkilatından yatay geçişle ayrılarak, Adana Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü olan Çay, burada yaptığı çalışmalarla hem belediyecilik alanında kendisini geliştirmiş, hem de gıda güvenliği ve hijyen konularında yaptığı denetimler ve çalışma prensipleri nedeniyle çeşitli Sivil toplum örgütleri ve Kamu Kurum Yetkilileri tarafından Taktir - Teşekkür ve Başarı Plaketleri ile taltif edildi.

2008 yılı sonunda zabıta müdürü olarak emekli olan Çay; 2009 yılında yapılan Mahalli idareler seçimlerinde MHP'den Pozantı Belediye Başkanı olarak seçilerek göreve başladı.

15 ayrı ülkede gezi ve incelemelerde bulunan Çay, bu kazanımlarla vizyonunu geliştirerek ilçenin gelişimine ve değişimine önemli katkılar sunmuştur.

2009 yılından bu yana Pozantı Belediye Başkanı olan Çay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Çay, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde MHP Adana Pozantı İlçe Belediye Başkan adayıdır.
Adana Pozantı Belediye Başkan Adayları
Mehmet Can Adana Pozantı Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Tamamını Oku
Efe Han Hundemir Adana Pozantı Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Efe Han Hundemir, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Vatan Partisi Adana Pozantı Belediye Başkan Adayı...
Tamamını Oku
Mustafa Çay Adana Pozantı Belediye Başkan Adayı 1.2.1965 | Adana
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Mustafa Çay, 01 Şubat 1965 Pozantı doğumludur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup,...
Tamamını Oku
Şenol Eroğlu Adana Pozantı Belediye Başkan Adayı Adana
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Şenol Eroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Pozantı İlçe Başkanlığını yürütüyor. 31 Mart 2019 Yerel Seç...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.