Mehmet Yıldız

Saadet Partisi İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Antalya
DOĞUM TARİHİ 1.1.1965
EĞİTİM Lise
MESLEĞİ Ticaret
BİYOGRAFİ
Mehmet Yıldız, 1965 yılında Antalya, Akseki’de doğdu. İlköğrenimini Beyoğlu Kadı Mehmet İlkokulu’nda, ortaöğrenimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Mehmet Yıldız, 1987 yılında gıda sektörü ile adım attığı ticaret hayatını 1995 yılında perakende sektöründe marketler zinciri kurarak sürdürdü.

1997’de inşaat alanında da faaliyet göstermeye başlayan Yıldız, 2000 yılında Bursa Orhangazi’de bir zeytin işleme tesisi kurarak üretim yapmaya başladı. 50 yıldır Beyoğlu Kaptanpaşa Mahallesi’nde ikamet etmekte olan Mehmet Yıldız, müteahhitlik yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Yıldız, siyasi hayatına Milli Görüş partilerinde başlamıştır.

Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisinde çeşitli görevlerde yer alan Mehmet Yıldız, iki dönem ilçe başkanlığı yaptı. Mehmet Yıldız, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden İstanbul, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı oldu.
İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayları
Alper Taş İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı 1.1.1967 | Rize
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Alper Taş, 1967 yılında Rize'nin Pazar ilçesinin Subaşı köyünde doğdu. Taş, üniversiteye kadar olan...
Tamamını Oku
Mehmet Yıldız İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı 1.1.1965 | Antalya
EĞİTİM Lise
MESLEĞİ Ticaret
BİYOGRAFİ Mehmet Yıldız, 1965 yılında Antalya, Akseki’de doğdu. İlköğrenimini Beyoğlu Kadı Mehmet İlkokulu’nda...
Tamamını Oku
Haydar Ali Yıldız İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı 1.1.1971 | Rize
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Avukat
BİYOGRAFİ 1971 Yılında Rize’ nin Güneysu ilçesinde doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesind...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.