Rıfat Mutlu

Vatan Partisi İzmir Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Ankara
DOĞUM TARİHİ 1.1.1949
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Doktor
BİYOGRAFİ
Rıfat Mutlu, 1949 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1973 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde ‘Nöroşirurji’ Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayarak 1978 yılında ‘ Beyin ve Sinir Cerrahisi’ uzmanı oldu. 1978-1981 yılları arasında Ege Üniversitesinde Öğretim Üye Yardımcısı olarak görev yapan Mutlu, 1982-1986 yılları arasında İsveç’te Umea ve Upsala üniversitelerinde Nöroşirurji uzmanı olarak ‘Fonksiyonel Nöroşirurji’ alanında engelli bireylerin cerrahi tedavileri konusunda çalıştı.

1986’da İzmir’e dönerek ‘İzmir Devlet Hastanesi, Buca SSK Hastanesi ve Eşrefpaşa Hastanesinde Beyin Cerrahisi Klinik Şefi olarak görev yaptı. 1991- 1994 yılları arasında ‘Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’ İzmir İl Müdürü olarak görev yapan Mutlu, 1999-2006 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Başkan Danışmanı olarak çalıştı.

DSP İzmir İl Başkanlığı ve DSP Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015-2019 yılları arasında Vatan Partisi İzmir İl başkanlığı ve Genel başkan yardımcılığı görevini yaptı. Halen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı'dır.

Karikatürcüler Derneği Üyesi. İlhan Selçuk yönetiminde ‘Cumhuriyet Gazetesinde, 6 yıl boyunca çizer olarak çalıştı. 10 kişisel karikatür sergisi açtı. Yayınlanmış 2 karikatür albümü bulunmakta. Halen karikatür çalışmalarını sürdürmekte.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Rıfat Mutlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Vatan Partisi İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı oldu.
İzmir Belediye Başkan Adayları
Rıfat Mutlu İzmir Belediye Başkan Adayı 1.1.1949 | Ankara
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Doktor
BİYOGRAFİ Rıfat Mutlu, 1949 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1973 yıl...
Tamamını Oku
Mustafa Tunç Soyer İzmir Belediye Başkan Adayı 1.1.1959 | Ankara
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ 1959 yılında Ankara’da doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültes...
Tamamını Oku
Nihat Zeybekçi İzmir Belediye Başkan Adayı 1.1.1961 | Denizli
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Milletvekili
BİYOGRAFİ 1 Ocak 1961 Denizli doğumludur. İlk ve ortaokulu Tavas’ta bitirdi. Lise eğitimini parasız yatılı...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.