Suna Soydaş

Vatan Partisi Bursa Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ Bolu
DOĞUM TARİHİ -
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Avukat
BİYOGRAFİ
Bolu-Seben doğumlu olan Suna Soydaş, aslen Trabzon-Tonya'lı. Ankara Etlik İlkokulu, TED Zonguldak Koleji orta kısmı ve Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ankara Ünviversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1989 yılında mezun oldu. O tarihte babasının Bursa'da Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapması nedeniyle Bursa'ya yerleşerek serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Anadolu Ünv. A.Ö.F Sosyal Bilimler Bölümü'nü de bitirdi ve 2. üniversite diplomasını aldı.

Bursa Barosu Hukuksuzluk ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyon başkanı olan Soydaş, ayrıca kadın ve çocuk hakları komisyonlarında da aktif çalışmalarda bulundu. Kadına şiddet ve çocuklara cinsel istismarın önlenmesi yönünde eğitim seminerleri verdi. Bu konudaki çalışmalarını halen sürdürmektedir. Adalet Bakanlığı'na bağlı "ARABULUCU" olarak da görev yapmakta olan Suna Soydaş, aynı zamanda Bursa Adliyesi'nde Özel Hukuk ve Ceza Hukuku kapsamında bilirkişilik de yapmaktadır.

Ayrıca bir çok sivil toplum kuruluşlarında üyeliği olup aktif çalışmaları vardır. 2015 seçimlerinde CHP Bursa milletvekili adayı olarak gösterildi. Suna Soydaş, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Vatan Partisi'nden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.
Bursa Belediye Başkan Adayları
Şevket Tamaç Bursa Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Şevket Tamaç, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Bursa 'da yaşayan Tamaç, evlidir. ...
Tamamını Oku
Suna Soydaş Bursa Belediye Başkan Adayı Bolu
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Avukat
BİYOGRAFİ Bolu-Seben doğumlu olan Suna Soydaş, aslen Trabzon-Tonya'lı. Ankara Etlik İlkokulu, TED Zonguldak Ko...
Tamamını Oku
Mustafa Bozbey Bursa Belediye Başkan Adayı 1.1.1962 | Bursa
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ 1962 yılında Bursa, Nilüfer ilçesi, Özlüce Mahallesi'nde doğdu. İlkokulu Özlüce İlkokulu'nda, Orta v...
Tamamını Oku
Alinur Aktaş Bursa Belediye Başkan Adayı 1.1.1970 | Bursa
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Yönetici
BİYOGRAFİ 1970 yılı İnegöl doğumludur. İlk,orta ve lise tahsilini İnegöl'de tamamlayan Alinur Aktaş, Uludağ Ün...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.