Tülin Oygür

Vatan Partisi Ankara Belediye Başkan Adayı

DOĞUM YERİ -
DOĞUM TARİHİ -
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ
Tülin Oygür, 1957 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. Bütün öğrenim hayatı Ankara’da geçti. 1980 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden (Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi Diş Hekimliği Yüksekokulu) mezun oldu. 1986 yılında patoloji doktorası aldı.

1989-1998 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi kadrosunda çalıştı. 1992 yılında patoloji doçenti oldu. 1993 yılında Türkiye’deki tek Oral Patoloji Doktora Programı'nın açılmasında görev aldı.

Oral Patoloji Bilim Dalı'nı kurmak için 1998 yılında G.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi’nde doçent kadrosuyla göreve başladı. 1999'da Diş Hekimliği Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı ve Oral Patoloji Bilim Dalı Başkanlığı'na atandı. 2000 yılında profesör oldu.

2004-2008 yılları aralığında Gazi Üniversitesi'nde rektör yardımcısı olarak görev yaptı. Bu görevinde eğitim-öğretim, öğrenci işleri, bilimsel araştırmalar ve uluslararası ilişkiler alanlarında sorumluluk aldı.
26’sı uluslararası dergilerde olmak üzere 72 bilimsel makalesi ve “Ağız Patolojisi Ders Kitabı” isimli bir adet kitabı bulunmaktadır.?Eylül 2011’de emekli oldu.?2012 yılında İşçi Partisi’ne katıldı. İngilizce bilmektedir. Evli ve bir kız çocuğu vardır. Tülin Oygür, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Vatan Partisi'nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.
Ankara Belediye Başkan Adayları
Tülin Oygür Ankara Belediye Başkan Adayı
EĞİTİM -
MESLEĞİ Siyasetçi
BİYOGRAFİ Tülin Oygür, 1957 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. Bütün öğrenim hayatı Ankara’da geçti. 1980 yıl...
Tamamını Oku
Mansur Yavaş Ankara Belediye Başkan Adayı 23.5.1955 | Ankara
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Avukat
BİYOGRAFİ Mansur Yavaş 23 Mayıs 1955 Beypazarı'nda doğmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk...
Tamamını Oku
Mehmet Özhaseki Ankara Belediye Başkan Adayı 1.1.1957 | Kayseri
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Avukat
BİYOGRAFİ 1957 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Daha sonra Hacettepe...
Tamamını Oku
Partilerin aday açıklama durumu halen devam etmektedir. Yeni adaylar açıklandıkça seçim ekibimiz yeni adayları, seçim haritamıza hızlıca eklemektedir. 3 Mart tarihinde partilerin tüm adayları resmi olarak duyurulacaktır. Bu nedenle seçim sayfamızı sık sık ziyaret edip, yeni gelişmelerden haberdar olun. Sayfamızın geliştirilmesi açısından geri bildirimleriniz bizim için çok değerlidir. Karşılaştığınız hataları bizlere bildirirseniz seviniriz.